Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Samsung Galaxy Tab 2 10.1

- - - - -
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#37
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,810
  • Înscris: 31.10.2010
Mai, voua cum va merge asphalt 7 pe tableta asta? M-am jucat jocu asta pe ea si are un lag...

Pe tableta asta, se poate folosi functia aia cu ajutorul careia ai 2 aplicatii deschise pe acelasi ecran?(cum e la s3)

#38
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004
Tableta nu se incarca de la usb-ul computerului sau nu am setat eu ceva ? Nu se conecteaza nici la kies...

#39
sandrat

sandrat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 24.04.2006
Nici o tableta Galaxy Tab/Note nu se incarca de la USB-ul computer-ului.
Atentie si pentru incarcatoare de masina, daca nu il luati pe ala original s-ar putea sa aveti surprize.

#40
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postsandrat, on 25 februarie 2013 - 15:42, said:

Nici o tableta Galaxy Tab/Note nu se incarca de la USB-ul computer-ului.
Nu ruland soft-ul stock, cel putin. Modificari se pot face pt a incarca de la USB, dar oricum, trebuie sa fie un USB special pt incarcare, si asta nu-l au toate calculatoarele.

#41
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004
Bateria o arata cu un X pe ea dar totusi putin curent se pare ca ia, mersi de lamuriri

#42
oana131313

oana131313

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2013
buna... ma si eu o mica mare problema... de 2 luni am o tableta samsung galaxy tab 2 cu nr model GT-P5110... nu reusesc sa ma conectez la wi-fi... pana acuma nu mia facut asa ceva... eu acuma sunt in ungaria si incerc sa ma conectez la wifi care nu are parola nimic dau conect si in scrie ca este salvat doar atat... ce ma fac?

#43
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Urmeaza calea Settings-> Wireless & Network->Wireless settings -> tine apasat pe reteaua la care esti conectata -> Forget.

Pe urma conecteaza-te din nou si vezi daca merge. Trebuie sa ai semnal cat de cat, si eu am patit sa imi arate doar Saved, fara sa se conecteze, asta din cauza ca nu aveam semnal bun.

#44
oana131313

oana131313

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2013
ms... o sa incerc semnalul imi spune cai foarte bun

nu merge nici asa si semnalul e bun Posted Image  mor fara internet...

#45
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ok, mai incearca si Settings -> Applications -> Manage applications -> All -> Network Location -> Clear cache /Clear data -> restarteaza tableta -> reincearca sa te conectezi sau calea de mai sus pana la All -> Google Services Framework -> Clear data.

Daca nici asa nu merge, o sa te redirectionez catre aria de retelistica, vezi ce model este router-ul.

#46
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004
Salutare, se poate pune o tastatura cu usb la tableta si daca se poate care e procedura, mersi

#47
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Da, se poate, iti trebuie doar un adaptor:  http://www.cel.ro/ca...g-galaxy-tab-l/

In caz ca ai nevoie si de card-reader, ia setul asta, merita pt 20 de lei in plus: http://www.cel.ro/ca...d-galaxy-tab-l/

Mai jos ai un video demonstrativ:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q97sbVNgofw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
rominika

rominika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 15.12.2004

View Post0101010, on 27 februarie 2013 - 14:20, said:


Multumesc frumos, promt ca intodeauna cu raspunsurile

#49
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postrominika, on 27 februarie 2013 - 14:29, said:

Multumesc frumos, promt ca intodeauna cu raspunsurile
Posted Image Posted Image

#50
oana131313

oana131313

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2013
buna din nou... aseara nu am reusit sa iți mai raspund. tot nu am reusit sa ma conectez la net.  numele rutarului e extended range 54m wireless router TL-WR542G

#51
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Acum am vazut, citind mai sus, ca router-ul nua re parola; ai incercat sa parolezi reteaua? Nu am pricep foarte bine la retelistica, dar cred ca s-ar putea sa fie si asta o pb.

Ai incercat sa restartezi router-ul? Cu alte dispozitive te-ai conectat la acel router si ai internet pe ele?

http://forum.softped.../48-networking/

Poti deschide eventual un topic nou in aria din link-ul de mai jos, mentionand numele router-ului  ( TP Link TL-WR542G ) si problema pe care o ai, vezi ce zic si baietii de acolo.

#52
oana131313

oana131313

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.02.2013
aha e chestia ca nu sunt acasa sunt in vizita 6 zile şi nu vreau sa paroleze numai pt mine laptopul telefonu toate se concteaza doar tableta nu

aha e chestia ca nu sunt acasa sunt in vizita 6 zile şi nu vreau sa paroleze numai pt mine laptopul telefonu toate se concteaza doar tableta nu

#53
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,251
  • Înscris: 01.12.2001
De cateva zile nu mai merge copy /paste la linkuri.
Chiar se inchid subit browserele. Iar in Chrome apare butonul COPIERE dar nu mai apare cel de LIPIRE.
In browserul implicit apare butonul LIPIRE dar nu apare nimic la fespectiva comanda.
Si daca am bifat la "majuscula automata" imi tot pune litera majuscula la 2-3 cuvinte si nu doar dupa punct.
Am dezinstalat si reinstalat Chrome si problema persista.
Doar resetarea completa e singura solutie?

#54
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Nu are rost sa intreb daca ai dat restart la tableta?

Ai root la ea? Ai CWM? Daca da poti sa incerci un Wipe cache vezi daca rezolvi ceva

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate