Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

EuroSport 2 HD și National Geographic Wild HD la U.P.C conform șefei U.P.C., Severina Pascu.

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Se pare ca mai avem de asteptat posturile astea, ca si cum nu am fi asteptat de f. multa vreme, unii dintre noi, Eurosport 2 HD (NG Wild HD este in grila la RDS, astfel pentru unii nu este o noutate). Oricum, neobisnuita strategia de marketing de data asta, Severina Pascu a anuntat aceste posturi in grila cu mult timp inainte ca ele sa fie introduse, lucru nespecific companiei pe care o reprezinta. De obicei, nu se anunta nimic inainte, iar daca se anunta se trecea la fapte imiediat. A fost o simpla ”scapare”, ori persista probleme in ceea ce priveste anumite clauze contractuale. Foarte interesant e ce vom vedea in grila pe langa cele doua anuntate.

#20
laurscr

laurscr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 15.04.2006
La mine a aparut Eurosport 2 HD dar zice ca trebuie sa-mi modific abonamentul. La voi cum e?

#21
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,567
  • Înscris: 14.08.2007

View Postlaurscr, on 19th March 2012, 23:16, said:

La mine a aparut Eurosport 2 HD dar zice ca trebuie sa-mi modific abonamentul. La voi cum e?
Da, e cu 1.4 lei mai scump noul "abonament" (de fapt optiunea de mediabox HD e 20 de lei cu TVA acum fata de 18.6 lei cat era inainte) ... asta daca nu cumva ai DVR-HD, caz in care inca nu sunt disponibile noile posturi, vor fi introduse ulterior si pt DVR.

#22
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006

View Postlaurscr, on 19th March 2012, 23:16, said:

La mine a aparut Eurosport 2 HD dar zice ca trebuie sa-mi modific abonamentul. La voi cum e?
La fel, iar <<cei burghezi, moºieri, imperialiști ºi cu origini sãnãtoase nu au voie sã vadã la "diviar" noile canale>>... :)

#23
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,567
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmegafanro, on 19th March 2012, 23:59, said:

La fel, iar <<cei burghezi, moºieri, imperialiști ºi cu origini sãnãtoase nu au voie sã vadã la "diviar" noile canale>>... :)
"Momentan", ca sa-i citam pe UPC :)

#24
Skystar

Skystar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.12.2005
Daca e asa ca iarasi trebuie schimabt abonamentul pt.2 canale noi  e bataie de joc,la fiecare 6 luni????Eu am pachetul suprem,ce sa-mi iau acuma pachetul  supremextramegatare ce naiba mai inventeaza,da chiar e penibil de fiecare data trebuie modificat abonamentul.

#25
laurscr

laurscr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 15.04.2006

View Postutopium, on 20th March 2012, 00:27, said:

Da, e cu 1.4 lei mai scump noul "abonament" (de fapt optiunea de mediabox HD e 20 de lei cu TVA acum fata de 18.6 lei cat era inainte) ... asta daca nu cumva ai DVR-HD, caz in care inca nu sunt disponibile noile posturi, vor fi introduse ulterior si pt DVR.
Da, am DVR-HD, din pacate, pot sa zic in mod ironic :)
Am cautat informatii pe site-ul upc si tot in mod ironic nu am gasit nimic despre eurosport 2 ... se pare ca nu stiu sa sap cum trebuie :)
Un link ceva care sa-mi clarifice situatia?

#26
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
http://www.upc.ro/te...ne/digitala/HD/

Attached Files


Edited by dani1005, 20 March 2012 - 22:56.


#27
laurscr

laurscr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 15.04.2006
Asta am vazut si eu dar nu vad nimic despre conditiile de vizionare pentru Eurosport 2 HD sau National Geographic Wild HD (in afara de siglele de la sectiunea canale).
Presupun ca am HD Plus (deoarece restul canalelor le receptionez).

Edited by laurscr, 20 March 2012 - 23:19.


#28
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,567
  • Înscris: 14.08.2007

View Postlaurscr, on 20th March 2012, 23:18, said:

Asta am vazut si eu dar nu vad nimic despre conditiile de vizionare pentru Eurosport 2 HD sau National Geographic Wild HD (in afara de siglele de la sectiunea canale).
Presupun ca am HD Plus (deoarece restul canalelor le receptionez).
Conditia e simpla, sa platesti pretul scris acolo pentru optiunea HD, adica 20 de lei (cu tot cu TVA). Acum platesti 18.6 lei (15 + TVA) sau mai putin daca ai o promotie.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postutopium, on 20th March 2012, 23:29, said:

Conditia e simpla, sa platesti pretul scris acolo pentru optiunea HD, adica 20 de lei (cu tot cu TVA). Acum platesti 18.6 lei (15 + TVA) sau mai putin daca ai o promotie.

OK. Unde pe site-ul UPC precizeaza algoritmul detaliat si decidabil dupa care se calculeaza aceasta plata? Nu vreau sa dau zece telefoane si sa primesc zece raspunsuri diferite decat daca primesc si zece beri gratis pentru oboseala asta, INDIFERENT ce abonament am si cata economie fac eu cu ei. In fond, EI CASTIGA DE PE SEAMA MEA, si nu invers. Pentru ca daca ar fi invers, ei ar inchide pravalia. NU?

#30
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,567
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMembruAnonim, on 21st March 2012, 23:42, said:

OK. Unde pe site-ul UPC precizeaza algoritmul detaliat si decidabil dupa care se calculeaza aceasta plata? Nu vreau sa dau zece telefoane si sa primesc zece raspunsuri diferite decat daca primesc si zece beri gratis pentru oboseala asta, INDIFERENT ce abonament am si cata economie fac eu cu ei. In fond, EI CASTIGA DE PE SEAMA MEA, si nu invers. Pentru ca daca ar fi invers, ei ar inchide pravalia. NU?
Nu e nici un algoritm, pana acum plateai 18.6 lei si daca vrei cele 2 canale vei plati 20 de lei. Oricum, ce propui, sa te sune ei pe tine si sa-ti propuna noua oferta? Daca te intereseaza ii suni, daca nu, nu.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postutopium, on 22nd March 2012, 01:32, said:

Nu e nici un algoritm, pana acum plateai 18.6 lei si daca vrei cele 2 canale vei plati 20 de lei.
Asta este un algoritm. Asta inseamna ca platesc 1.40 lei in plus. Ramane de vazut daca diferenta ramane aceeasi daca socotim DVR+HD, nu doar HD. Pentru ca aceasta informatie lipseste cu desavarsire. De asemenea, mai trebuie vazut ce se intampla daca am serviciile luate la pachet, si nu la bucata.

Dar pentru toate astea trebuie ca personalul UPC sa fie informat, ceea ce nu se intampla. Am fost azi la UPC si domnisoara de acolo mi-a spus senin ca nu stie cat am de platit in plus, pentru ca ... nu au primit pliantele. No comment, asa-i?

View Postutopium, on 22nd March 2012, 01:32, said:

Oricum, ce propui, sa te sune ei pe tine si sa-ti propuna noua oferta?
Avand in vedere ca tocmai saptamana trecuta m-au sunat sa ma intrebe cat de multumit sunt de serviciile lor, eu cred ca ceea ce propui dumneata este o idee demna de luat in seama, nu-i asa?

#32
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,567
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMembruAnonim, on 22nd March 2012, 19:53, said:

Avand in vedere ca tocmai saptamana trecuta m-au sunat sa ma intrebe cat de multumit sunt de serviciile lor, eu cred ca ceea ce propui dumneata este o idee demna de luat in seama, nu-i asa?
Atunci asteapta pana te suna din nou data viitoare ;)

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postutopium, on 22nd March 2012, 20:28, said:

Atunci asteapta pana te suna din nou data viitoare ;)

Ok. Inteleg ca esti de acord cu restul raspunsului.

Inca ceva: ma poate lamuri cineva de ce serverul UPC este cazut de cateva ore bune? De preferat un angajat de la UPC Cluj?

#34
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,567
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMembruAnonim, on 22nd March 2012, 20:53, said:

Inca ceva: ma poate lamuri cineva de ce serverul UPC este cazut de cateva ore bune? De preferat un angajat de la UPC Cluj?
A fost cazut si site-ul, acum vad ca merge. Sa inteleg ca esti din Cluj si nu merge netul? Acum sunt pe Dolce momentan, nu pot sa confirm daca merge netul sau nu.

Edited by utopium, 22 March 2012 - 21:01.


#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postutopium, on 22nd March 2012, 20:59, said:

Sa inteleg ca esti din Cluj si nu merge netul? Acum sunt pe Dolce momentan, nu pot sa confirm daca merge netul sau nu.
Da, sunt din Cluj. Netul merge, nu-i problema. Accesul la upc.ro nu mergea defel. Ai dreptate, acum merge.

#36
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Pana la urma ne mai dau si noua cei cu dvr aceste canale? am vazut la un amic de al meu ca are dvr si prin marea surprindere are aceste 2 canale sincer nu imi dau seama cum poate beneficia de ele din moment ce are tot dvr hd....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate