Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Scoala De Soferi Teo

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#19
AnjinSan

AnjinSan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 06.04.2004
hai sa va spun si eu ce stiu despre scoala Teo. Eu mi-am luat permisul acum ceva ani ( in 2001 ). Tin minte ca incepusem pe la alta scoala si aveam un instructor care se comporta exact cum ziceti voi aici : isi facea cumparaturile in timpul orelor mele si altele asemanatoare.
          Apoi am trecut la Teo DAR atunci scoala era super mica. Nici nu stiu daca mai era altcineva in afara de el sofer. Poate sa mai fi fost inca unul maxim 2. Cert este ca eu am facut chiar cu Teodorescu si ca instructor a fost super. Am invatat repede si bine zic eu.Faceam toate manevrele si orele durau cat  era scris pe foaie. Nu se ocupa cu alte treburi. O singura data am fost la... spalatorie ca era masina jegoasa dar apoi am stat mai mult astfel incat timpul final a ramas acelasi. Singura mea nemultumire era ca ma cam lasa prin locurile unde ii convenea lui si de multe ori departe de facultate sau de casa... In rest omul a fost ok cu mine
          Stiind eu treaba asta... si avand o cunostinta care si-a luat recent permisul am zis sa ii recomand si eu instructorul care cu mine se comportase bine. Dar eu i-am zis de instructorul Marius Teodorescu si nu de scoala Teo ... se duce tipa ... zice ca vrea sa faca scoala cu Marius Teodorescu. I se raspunde ca "domnul director nu mai face ore" dar ca "avem instructori buni , nu va face probleme" . Ei bine si o programeaza cu o panarama d-asta de care ziceti si voi ( nu stiu daca il chema Alin ) cert este ca facea EXACT chestiile de care ziceti voi. Orele erau mici , isi facea omul treburile in timpul asta , nu o invata nimic in afara de mersul inainte ... tipa la ea ... ce mai.. .cam tot ce ati zis voi mai sus. Eu cand am auzit ca tipa la ea am mutat-o urgent. Mi se pare inadmisibil ca cineva sa tipe la mine si sa ma faca incompetent pe BANII mei mai ales ca nu ma invata nimic.

      Deci domnule Teodorescu , poate ca dumneavostra erati un instructor bun ( eu inca am ramas cu impresia asta ) insa unii dintre angajatii dumneavoastra sunt sub orice critica si "renumele" pe care il capata scoala dumneavoastra mi se pare meritat de vreme ce "simtomele"  relatate aici nu sunt deloc singulare. Si inca ceva... nu mai scrieti cu CAPS LOCK caci asta este o lipsa de respect. Nu este nici unul dintre noi orb si putem vedea foarte bine daca scrieti normal.

#20
vanexel

vanexel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 12.12.2003
salut
am facut si eu anul trecut scoala de soferi la aceasta firma, la recomandarea unei prietene. din pacate la final am ramas cu o impresie neplacuta: orele scurte, se tragea de timp f mult, ultimele 2 sedintze nu s-au mai facut, am fost asa de scarbit de atitudinea instructorului incat nici macar nu m-am mai obosit sa inisit pt cele 2 sedintze. el parea a fi instructor bun, atunci cand avea chef explica destul de bine, din pacate cu mine acest chef s-a manifestat doar de 2 ori.
sigur nu era panarama de alin, pe care a mai laudat-o lumea, dar am vazut ca devenea foarte simpartic si vorbaretz in prezentza fetelor, poate de aceea mi l-a recomandat o fata :D.

so, mai bine incercatzi in alta parte

#21
bubu_i

bubu_i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 11.01.2006
Buna ziua,

Sunt de acord cu parerile proaste postate aici, si nu spun asta asa sa am si eu ce face....... vorbesc din punctul de vedere al unui om care a facut scoala la aceasta faimoasa scoala TEO. Am inceput scoala in septembrie 2005 si am terminat-o in decembrie 2005 si urmeaza sa dau examenul in 8 februarie 2006. Cu toate ca pe site-ul scolii ti se spune ca scoala dureaza 30 de zile, la mine a durat mult mai mult si nu sunt singura in aceasta situatie. La fel ca multi altii la momentul cand am hotarat sa fac scoala de soferi am cautat si eu informatii pe internet si am dat nu stiu prin ce "noroc" de scoala de soferi Teo si am citit tot ceea ce era postat pe site-ul scolii si am fost incantata, dar realitatea dupa 5 luni de scoala este ca ar fi fost bine sa ma duc la alta scoala.
Draga domnule Teodorescu vreau sa va spun ca nu sunt nici de la concurenta si nici nu vreau sa va fac reclama proasta, dar asta este adevarul. Instructorii ar trebuii sa fie mai atent selectionati si mai mult verificati si nu mi se pare corect sa astepte atentii ca sa te invete ceva, si nu mai vreau sa amintesc ca am schimbat instructorii de 2 ori, pentru ca primul nici macar la 40 de km/ora nu imi dadea voie sa bag in viteza a treia. Daca domnul Teodorescu nu este convins ca nu sunt de la concurenta pot sa-i spun si cine sunt si nr de fisa sa poata verifica sa se convinga ca chiar am facut scoala la scoala dumnealui. Ii sfatuiesc pe cei care au de gand sa se inscrie la aceasta scoala sa incerce sa caute alta si cel mai bine sa se duca la o scoala recomandata de cunoscuti.

#22
Marmota

Marmota

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 24.09.2005
Hmmm,
Si eu care vroiam sa ma duc la ei.

#23
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
Multumesc de info - sa stiu sa-i feresc pe altii de "scoala" asta minunata. E trist pentru domnul director - am inteles ca el e instructor bun si ca isi da silinta, dar ar trebui sa aiba grija de ce fac angajatii lui - ca ii strica toata afacerea se pare, trist...

#24
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Haideti sa va spun eu cum sta treaba la scoala d-lui Teodorescu. La majoritatea scolilor de soferi , instructorii "se mai descurca" si prin diverse mijloace pe care nu le voi mentiona mai fac rost de ceva bani pe langa salariul primit . In cazul de fata d-l Teodoresc este foarte "zgarcit" cu angajatii sai, mai precis le alimenteaza masinile cu benzina in functie de km parcursi (si nu la ora de curs) precum si alte metode de a le limita veniturile suplimentare.
Ca atare in randul instructorilor domneste o stare de nemultumire , fiind nevoiti sa traiasca practic numai din salariul de baza, de aici si starea de nervozitate vis-a-vis de elevi.

#25
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
Inseamna ca isi strica singur afacerea

#26
Coral

Coral

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.02.2006
Si eu am fost la scoala de soferi Teo anul trecut, iar cele spuse mai sus sunt adevarul gol-golut,fara nici o exagerare. Instructorul meu a fost Doru, si restul il cunoasteti: sedinte mai scurte, dus masina la spalatorie, nu am exersat nici macar o intoarcere in trei miscari, tipa la mine, etc.

#27
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 21.03.2004
Ce ar fi daca i-ai da un cap in gura la un instructor d-asta pana invata sa vorbeasca..!!?Ce pacat ca nu am facut la ei..!! :(
Il mancam pe ala daca tipa la mine pe banii MEI!!

#28
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
Eu acum fac scoala de soferi cu un instructor particular, important e sa ii explici de la inceput cum sta treaba, eu i-am zis pe fata " Dle eu sunt manager si nu permit nimanui sa imi vorbeasca urat sau sa tipe la mine" si pe langa asta sunt si un tip masiv si presupun ca a inteles omul, ca a tipat doar o singura data dar a avut dreptate si nu am raspuns nervozitatii sale. La particulari treaba este mai nasola, ca sunt masinile lor  si tin la ele si cand vine cate un Nea Gheorghe in ale condusului si i se opreste motorul mi se pare normal sa se supere.

#29
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Eu am o nelamurire, chiar daca postul e vechiut. Cel care se da drept patronul, sau ce o fi al scolii, zice ca scoala are peste 100 de instructori, iar la ei pe site zic ca au 15  :confuzzled:
E un pic cam mare diferenta. Au dat atatia afara?  :naughty:  sau atatia erau la inceput si nu s-au mai obosit sa aiba grija de site? In ambele cazuri concluziile care pot fi trase nu prea sunt favorabile pt scoala

#30
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Uite asa isi pierd unii afacerile pe care le-au construit cu greu... se lacomesc... au impresia ca ei sunt cei mai destepti si le stiu pe toate, ca toti incearca sa ii fure, clientii devin cu timpul "fraieri". Nu isi mai aduce nimeni aminte cu ce s-a plecat la drum: "altceva decat ofera ceeilalti - calitate"
Meritati criticile de mai sus cu siguranta, cei care au scris nu sunt putini si nici veniti din eter. Unii sunt membri vechi ai acestui forum. Puteti foarte usor vizualiza multe din ceea ce posteaza ei, astfel va faceti o parere obiectiva despre natura personalitatii acestora. Nu aveti decat sa va imbatati cu apa rece si sa credeti ca ceilalti incearca sa va incurce viata, eu cred ca dvs. ar trebui sa intelegeti ca e timpul sa mai dati drumul la robinet si sa angajati personal competent si bine platit, chiar daca vila nu va mai fi terminata la timpul prevazut, sau nu vor mai fi cumparate nu stiu cate masini noi in firma.

#31
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
cineva vorbea de autogeneral. nu va imbatati cu apa rece. orele dureaza la ei in medie 1 si 30 de minute desi a platit prietena mea pt 15 se dinde a cate 2 ore
Apoi a facut cu ea doar 3-4 parcari laterale si s-a vazut pt ca desi a condus f bine in traseu, a picat datorita parcarii laterale.
Pe mine instructorul m-a dus in poligon si m-a frecat 2 ore intre 4 jaloane pana mi-au iesit parcarile.
Eu am facut scoala acum 6 ani tot la o firma din crangasi, sincer nu stiu cum se cheama dar se ocupau de elevi. Am facut teorie, pregatire pt examenul teoretic, iar instructorul era mai mult decat ok in conditiile in care eu aveam atunci 20 de ani si el 25-26.

#32
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
nu inteleg cum adica ai platit 2 ore si ai stat in medie 1 si 30 minute?

Oriunde te duci sedinta tine 90 min. Adica 45+45 (ora scurta ca la scoala). Asa se face peste tot nu numai la scoala... nu stiu care. Si daca a tinut-o in medie 90 min eu cred ca este mai mult decat ok.

#33
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
nu mi se pare normal. Platesti 2 ore trebuie sa faci 2 ore. Doar nu o sa comparam o scoala de soferi cu scoala primara. eu de ex am facut 2 ore.

#34
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
eu am facut scoala mai demult, prin 98. sedinta 2 ore in cap; ore de noapte, ore dimineata in aglomeratie (atunci am ramas socat, cand in crangasi, am stat la 3 semafoare 40 de minute), 15 sedinte in cap. Instructor, un tip de la facultatea de transporturi (avea firma lui  pt. scoala de soferi, din cate mi-am dat seama era singur, cu o singura masina) , politehnica bucuresti. amabil, explica bine cand era cazul sau era intrebat. nu am niciun repros la adresa lui!

Edited by TIC, 08 April 2006 - 00:02.


#35
cristi1981tm

cristi1981tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.03.2006
Eu am facut in Tm,masina straina mai veche,dar super ok,la o firma-Tudo. Instructorul super ok,atmosfera relaxanta - am cerut si am facut mai multe ore(in aceeiasi bani) si si pe timp de noapte,sau cand ploua.La orele de legislatie am fost o singura data - dar datorita faptului ca nu aveam timp,si preferam sa invat acasa.
O singura chestie ma "deranja" - instructorul era mai "nebun" ca mine  :P :D  :notangel:
(A fost o perioada frumoasa - chiar mi-a placut scoala de soferi :) ).

La motociclism a fost la fel - cu 2 litri de benzina adusi la inceput m-am tot dat cu motorul pana nu mai stiam de mine - plecam dimineata pe la 10 si veneam pe la 4-5 dupa masa... :)

Edited by cristi1981tm, 09 April 2006 - 10:31.


#36
driver3001

driver3001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2006
Cred ca asta au toti instructorii de la sc de soferi Teo in cap : sedintele tin 50 de min,ei trebuie sa-si rezolve problemele personale in sedinta elevului,trebuie sa tipe la el si multe altele.Eu am facut scoala de soferi la Teo.Am schimbat vreo 2 instructori...Am avut noroc k stiam sa conduc inainte sa incep scoala si nu am avut probleme la examen,dar pt unu care nu s-a urcat niciodata la volan,nu si-ar fi luat permisul dupa sedintele cu un instructor de la scoala Teo.Iar pt domnul Teodorescu i-as transmite sa nu mai fie asa sigur de profesionalismul instructorilor sai...pt k realitatea e cu totul alta.M-am inscris la sediul din Crangasi si sedintele le faceam in Titan.2 luni si jumatate a durat scoala mea de soferi...Mare grija la scoala de soferi Teo.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate