Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Scoala De Soferi Teo

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#1
*cipu

*cipu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.10.2005
Aveti mare grija cu scoala de soferi TEO : incompetenta, iresponsabilitate si lipsa totala de profesionalism.

Scoala am gasit-o cautand pe Internet...la o cautare pe google dupa scoala de soferi ... am dat intre primele linkuri de site-ul tzeparilor www.vreaupermis.ro, al scolii TEO.

Dupa impresiile de pe site m-am dus sa ma incriu...

Nu va luati dupa ce va spun ei la inscriere...va aburesc in fel si chip...

Postez acest acest mesaj din dorinta de a nu mai lua si altii tzeapa cum am luat eu...

Ce mi s-a intamplat?

Chiar daca era prima ora si ma suisem prima oara la volan, instructorul a inceput cu chestii de genul 'esti un sofer prost...' va dati seama in prima ora de conducere ... mai tarziu am aflat ca pe alti elevi i-a agresat fizic...
bineinteles ca dupa 2 sedinte am cerut sa mi se schimbe instructorul... si mi s-a schimbat..

Au urmat altii 2...
O sedinta normala de conducere dureaza in mod normal 90 minute. La mine a durat maxim 50 minute, in plus ca  mai faceam si alte opriri ca sa-si rezolve instructorul treburile...

Bineinteles ca instructorul nu-mi explica nimic, in timpul condusului... vorbea la telefon sau asculta radio-ul... astfel ca am inceput eu de la sine sa-i cer explicatii...'va rog spuneti-mi si mie in situtatia asta de ce este asa.. de ce trebuie sa fac asa.. in care alte situatii sa mai fac lucru asta...' ... la care instructorul imi raspundea sec...
'ce vrei mah de la mine...vezi-ti de drum acolo...'

Nu mai zic ca m-am inscris la sucursala din Crangasi si la inscriere am cerut sa fac orele in zona ca am servici si alte probleme si mi-au spus ca nici o problema asa  va fi.
Insa ma chemau sa fac orele pe la Timpuri Noi sau pe la sucursala din Campia Libertatii sau pe la Progresul
pe unde stateau instructorii.. si de... tot pe acolo ma lasau...

Va vine sa credeti ca eu in 2 luni de la inceperea scolii facusem doar jumatate din scoala?

Mai mult au vrut sa ma fure si la numarul de sedinte... De fiecare data cand ma puneau sa semenez pentru ora pe care o faceam ma puneau sa semnez si pentru o sedinta in plus...insa nu le-a mers aici..

E trist... dar adevarat... si de aceea imi doresc din tot sufletul ca scoala TEO sa ajunga acolo unde ii e locul...
nu unde se cred ei ca sunt cica pe locul 2 in Bucuresti

La jumatatea scolii m-am retras... si m-am dus la scoala de soferi DINU... jos palaria... n-am ce reprosa... fata de cum am fost tratat la scoala TEO.

Aveti grija ce alegeti... este viata voastra in joc!

Edited by *cipu, 19 October 2005 - 08:33.


#2
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
si la Dinu sunt la al 4-lea instructor, da nu ca voiam eu... au fost niste probleme... oricum, nu se compara cu ce zici tu acolo despre ailalti.

#3
MarlboroMan

MarlboroMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.10.2005
eu am facut scoala tot la dinu cu un super instructor (explicatii coerente, glume cat cuprinde, rabdare  etc.)...faza e ca asta a fost acum vreo 3 ani...dar mai am nr lui de tel...daca mai are cineva probleme de genul acesta si este interesat spuneti si postez datele de contact
BAFTA

#4
luiza_anica

luiza_anica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.10.2005

 MarlboroMan, on Oct 19 2005, 21:23, said:

eu am facut scoala tot la dinu cu un super instructor (explicatii coerente, glume cat cuprinde, rabdare  etc.)...faza e ca asta a fost acum vreo 3 ani...dar mai am nr lui de tel...daca mai are cineva probleme de genul acesta si este interesat spuneti si postez datele de contact
BAFTA


Sunt de acord cu cel care a lansat subiectul. Cei de la Scoala de soferi TEO sunt complet dezinteresati si lipsiti de profesionalism. Nu as recomanda nimanui sa se inscrie la aceasta scoala, si mai ales la un instructor tanar, Alin, care isi petrece orele de instructie vorbind la telefon si care nu e deloc dispus sa ajute elevul sau sa ii explice lucruri legate de legislatia rutiera, si pe deasupra mai e si foarte... nervos

#5
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
@*cipu , aia miroase putin si a reclama negativa + ceva exagerare din partea ta...

Eu nu am auzit numai lucruri stralucite despre DINU.Precizez ca am facut scoala de soferi la o firma mica neansemnata cu sediul intr-un apartament.

Edited by Frankie, 31 October 2005 - 22:08.


#6
Bogdan!

Bogdan!

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 28.06.2005
eu vroiam sa ma inscriu la scoala de soferi teo  :coolspeak: nu m-am dus din anumite motive.. am vazut ca e f. ieftina scoala acolo. 3 mil.. cam asa

#7
SCANIA FREAK

SCANIA FREAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,555
  • Înscris: 13.10.2005
De ce nu incercati la Autogeneral,eu chiar nu am avut probleme la ei!!! :peacefingers:

#8
fmfmfmfm

fmfmfmfm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 10.03.2004
Nu e nici o exagerare in ce spune initiatorul postului. Sunt cei mai mari tepari care exista in materie de scoli de soferi in Bucuresti. Incompetenta crasa. Sedintele sunt foarte scurte, si te mai si pacalesc la nr de sedinte. Efectiv o sedinta daca dureaza 50-60 minute, asta cu indulgenta. Instructorii n-au pic de pedagogie in ei, ca sa nu mai zic de pregatire psihologica (iti spun in fata ca esti prost si ca ar fi mai bine sa te iei de altele in afara de a conduce masini !).  Ce spune initiatorul postului parca este tras la indigo, cu ce a patit nevasta-mea (or fi femeile mai antitalent la condus, dar daca stii cum sa pui problema invata). Dupa ce a facut cateva sedinte si cu acel "superinstructor" Alin, a cerut un altul pentru ca se dadea pe fata la ea si la celelalte fete care mai erau in masina in timp ce exersau pe sosea. Dupa ce i-a zis sa termine cu smecheriile, ia zis ca e cea mai slaba eleva care a avut-o el (asta dupa vreo 5 sedinte).
In fine dupa ce a terminat asa-zisa scoala de soferi, inchipuiti-va ca dupa 30 sedinte nu a exersat nici macar o parcare laterala sau o intoarcere din 3 miscari. Cu totul intamplator mi-am dat seama ca aproape nu invatase mai nimic, cand, in timpul pana la examen (erau vreo 2 luni pana la programare), am luat-o in poligon la Ilioara sa mai exerseze sa nu uite. Cand am vazut in ce hal e, imi venea sa-i rup in bucati p-aia de acolo. Efectiv nu stia decat sa mearga inainte si atat. Nu stia nici o manevra. Pur si simplu instructorii de la TEO faceau orele doar ca sa treaca timpul. Mersul cu spatele......il stia cred ca "teoretic". Pur si simplu smecherul de Alin o invatase sa mearga cu spatele din oglinzi !!!! Poate am fost eu un sofer mai prost, dar imi amintesc ca mersul cu spatele ajutandu-ma numai de oglinzi l-am deprins bine, dupa cateva zeci de mii de km, in nici un caz la scoala de soferi.
Oricum dupa ce am exersat in poligon, a luat permisul din prima, fara interventii.
Culmea e ca motivul alegerii a fost acelasi: erau in Crangasi si i-au promis ca sedintele se vor desfasura in zona. Dar nici asta nu a fost asa.
SFATUL MEU: FUGITI CAT PUTETI DE SCOALA DE SOFERI TEO ! Incompetenta mai mare ca la ei nu exista nicaieri.

Edited by fmfmfmfm, 19 November 2005 - 17:44.


#9
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004
Citesc aici si ma ingrozesc. Bine ca nu m-am dus si eu la vreo scoala gen Teo.
  

Quote

O sedinta normala de conducere dureaza in mod normal 90 minute. La mine a durat maxim 50 minute, in plus ca mai faceam si alte opriri ca sa-si rezolve instructorul treburile...

Quote

Efectiv o sedinta daca dur 50-60 minute, asta cu indulgentaeaza.
WTF? Eu am avut sedinte de 120 min. E adevarat ca si la mine se mai oprea instructorul (rar) pe undeva, dar putin si daca dura ceva mai mult imi trecea in carnet doar o ora, sau chiar deloc, sau sedinta urmatoare faceam mai mult. Per total am facut vreo 33-34 de ore, desi sunt 30.
  

Quote

Bineinteles ca instructorul nu-mi explica nimic, in timpul condusului... vorbea la telefon sau asculta radio-ul... astfel ca am inceput eu de la sine sa-i cer explicatii...'va rog spuneti-mi si mie in situtatia asta de ce este asa.. de ce trebuie sa fac asa.. in care alte situatii sa mai fac lucru asta...' ... la care instructorul imi raspundea sec...
'ce vrei mah de la mine...vezi-ti de drum acolo...'
Asta e chiar culmea. Astia nu-i testeaza macar cat de cat inainte sa-i angajeze?
Intrebari puneam si eu, ca doar instructorul nu citeste gandurile sa-si dea seama exact ce nu stii tu, numai ca si primeam raspuns, nu de genul "du-te bah d-aci".

Quote

Nu mai zic ca m-am inscris la sucursala din Crangasi si la inscriere am cerut sa fac orele in zona ca am servici si alte probleme si mi-au spus ca nici o problema asa va fi.
Insa ma chemau sa fac orele pe la Timpuri Noi sau pe la sucursala din Campia Libertatii sau pe la Progresul
pe unde stateau instructorii.. si de... tot pe acolo ma lasau...

Quote

Culmea e ca motivul alegerii a fost acelasi: erau in Crangasi si i-au promis ca sedintele se vor desfasura in zona. Dar nici asta nu a fost asa.
  Pe mine ma lua de acasa si ma lasa tot acasa. Pana sa citesc aici credeam ca asa fac toti instructorii.
  

Quote

Va vine sa credeti ca eu in 2 luni de la inceperea scolii facusem doar jumatate din scoala?
In mod normal in 2 luni deja ar trebui sa ai carnetul in mana (daca nu e o perioada aglomerata, ca vara, cand se asteapta mult pt. examen).
  

Quote

In fine dupa ce a terminat asa-zisa scoala de soferi, inchipuiti-va ca dupa 30 sedinte nu a exersat nici macar o parcare laterala sau o intoarcere din 3 miscari.

Norocul ei ca nu a avut parcare laterala la examen, cum am avut eu (pe cel din fata mea l-a picat exact pt. asta, o fi avut acelasi instructor? :) )
  
  Concluzia e ca cel mai bine mergeti pe recomandari decat sa mergi la plezneala si sa nu inveti nimic.

#10
scoala de soferi TEO

scoala de soferi TEO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.12.2005
AM VAZUT FORUM-UL CU PRICINA SI SUNT DE PARERE CA SUNT SI MULTE EXAGERARI.
PROBABIL CA EXISTA SI CEVA ADEVARAT IN TOT CEEA CE SCRIE DAR DESI SUNT MAI MULTI NEMULTUMITI ESTE VORBA DESPRE UN SINGUR INSTRUCTOR IN COMDITIILE IN CARE SCOALA ARE APROAPE 100 DE INSTRUCTORI.
   BANUIESC TOTUSI CA CELE SCRISE REPREZINTA OPERA CONCURENTEI CARE NU JOACA DELOC CINSTIT.
   CINEVA SPUNE CA SCOALA "TEO" SE CREDE A DOUA ( MA-NDOIESC CA ACEST LUCRU AR PUTEA FI CUNOSCUT DE UN CURSANT AL SCOLII CI MAI DEGRABA DE O SCOALA CONCURENTA CARE POATE DETINE ASTFEL DE INFORMATII).
PUTETI SA VA CONVINGETI PERSONAL DE SCOALA "TEO" APELAND LA SERVICIILE NOASTRE
VA ASTEPTAM SI VA DORIM SUCCES
MARIUS TEODORESCU
SCOALA DE SOFERI "TEO"
www.vreaupermis.ro

Edited by scoala de soferi TEO, 02 December 2005 - 17:31.


#11
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
au, au.... :quietsign:

#12
fmfmfmfm

fmfmfmfm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 10.03.2004

 scoala de soferi TEO, on Dec 2 2005, 17:31, said:

AM VAZUT FORUM-UL CU PRICINA SI SUNT DE PARERE CA SUNT SI MULTE EXAGERARI.
PROBABIL CA EXISTA SI CEVA ADEVARAT IN TOT CEEA CE SCRIE DAR DESI SUNT MAI MULTI NEMULTUMITI ESTE VORBA DESPRE UN SINGUR INSTRUCTOR IN COMDITIILE IN CARE SCOALA ARE APROAPE 100 DE INSTRUCTORI.
   BANUIESC TOTUSI CA CELE SCRISE REPREZINTA OPERA CONCURENTEI CARE NU JOACA DELOC CINSTIT.
   CINEVA SPUNE CA SCOALA "TEO" SE CREDE A DOUA ( MA-NDOIESC CA ACEST LUCRU AR PUTEA FI CUNOSCUT DE UN CURSANT AL SCOLII CI MAI DEGRABA DE O SCOALA CONCURENTA CARE POATE DETINE ASTFEL DE INFORMATII).
PUTETI SA VA CONVINGETI PERSONAL DE SCOALA "TEO" APELAND LA SERVICIILE NOASTRE
VA ASTEPTAM SI VA DORIM SUCCES
MARIUS TEODORESCU
SCOALA DE SOFERI "TEO"
www.vreaupermis.ro
Am citit postul asta si deja m-am infierbantat de tupeul de care d-ati dovada.  Nu este vorba de nici o exagerare si lucrurile stau exact asa cum le-am expus. Si nu e vorba doar de un instructor, ci de mai multi. Si nu e nici opera nici unei concurente. Adica oi vrea sa spui ca am primit si bani ca sa denigrez "marea" scoala de soferi TEO, si "superserviciile" care le presteaza, cu cei "super 100 instructori". E clar ca intre cei 100 de instructori or fi si instructori buni care trag ponoasele din cauza celor "supradotati", care-i aveti la firma.  Este foarte simplu, cand cineva iti arata ce "servicii de calitate" prestezi sa spui ca e opera concurentei.
In postul de mai sus a-ti scris "PUTETI SA VA CONVINGETI PERSONAL DE SCOALA "TEO" APELAND LA SERVICIILE NOASTRE
VA ASTEPTAM SI VA DORIM SUCCES".

Pai stimate domn Teodorescu, la ce sa vina lumea sa se convinga, este cumva gratuit? Adica mai vreti sa va de-a si bani pe scoala ca sa se convinga si pe urma sa se duca in alta parte?

Vad totusi ca problema dvs. principala este ce scoala este prima, a doua (desi nu am vazut in nici un post pe cineva care sa fi sustinut ca scoala dvs. e a doua; ca parere personala eu cred ca este cu mult mai jos clasata), etc. Daca vreti sa ajungeti primii, atunci, luati oleaca ceva sfaturi:
-verificati psihologic instructorii (pe unii trebuie sa ii instruiti de-a dreptul). Nu e admisibil sa-i spui unui cursant ca este cel mai prost din cati a avut, ca e antitalent si tot felul de alte "incurajari"; ce naiba, doar se vrea scoala (unde se presupune ca esti incurajat/ajutat sa inveti), nu?
-tineti-va promisiunile care le faceti la inscriere;
-faceti in asa fel incat sedintele sa aiba o durata decenta, care sa fie si respectata macar 80-90%; instructorii sa isi faca cumparaturile in timpul lor liber, nu pe timpul cursantului. Si nu vorbesc de cumparaturi de la vreun chiosc amarat, ci de cumparaturi in "BILA", ca sa va imaginati timpul pierdut.
-invatati cursantii manevrele uzuale pe care trebuie sa le stie un sofer, nu numai mersul "inainte" si atat. Fara nici o jena, va spun ca la scoala dvs. orele se fac doar ca sa treaca timpul, sa fie cat mai simplu pentru instructor. Montati o camera de luat vederi ascunsa pe una din masini si o sa va convingeti din prima zi.
-de legistlatie si celelelate, nu mai zic nimic ca se pot invata si in regim autodidact, daca la scoala nu le faceti calumea/deloc;

Edited by fmfmfmfm, 11 December 2005 - 11:23.


#13
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 scoala de soferi TEO, on Dec 2 2005, 17:31, said:

AM VAZUT FORUM-UL CU PRICINA SI SUNT DE PARERE CA SUNT SI MULTE EXAGERARI.
PROBABIL CA EXISTA SI CEVA ADEVARAT IN TOT CEEA CE SCRIE DAR DESI SUNT MAI MULTI NEMULTUMITI ESTE VORBA DESPRE UN SINGUR INSTRUCTOR IN COMDITIILE IN CARE SCOALA ARE APROAPE 100 DE INSTRUCTORI.
   BANUIESC TOTUSI CA CELE SCRISE REPREZINTA OPERA CONCURENTEI CARE NU JOACA DELOC CINSTIT.
   CINEVA SPUNE CA SCOALA "TEO" SE CREDE A DOUA ( MA-NDOIESC CA ACEST LUCRU AR PUTEA FI CUNOSCUT DE UN CURSANT AL SCOLII CI MAI DEGRABA DE O SCOALA CONCURENTA CARE POATE DETINE ASTFEL DE INFORMATII).
PUTETI SA VA CONVINGETI PERSONAL DE SCOALA "TEO" APELAND LA SERVICIILE NOASTRE
VA ASTEPTAM SI VA DORIM SUCCES
MARIUS TEODORESCU
SCOALA DE SOFERI "TEO"
www.vreaupermis.ro

Fugi si impusca-te.
Sunteti nesimtiti si toata lumea stie.
Crezi ca s-au trezit atatia oameni care sa va critice aiurea? Eu am patit cu altcineva din familie, tot asa ce zic si baietii. Deja ne adunam prea multi. Si nu a facut nici cu Alin asta.
Eu am avut noroc. Am facut cu un instructor particular. Bomboana de om. Om serios care stia meserie.
Cat despre astia de la Teo fiti pe pace. Se inneaca ei la un moment dat.

#14
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

 scoala de soferi TEO, on Dec 2 2005, 17:31, said:

AM VAZUT FORUM-UL CU PRICINA SI SUNT DE PARERE CA SUNT SI MULTE EXAGERARI.
PROBABIL CA EXISTA SI CEVA ADEVARAT IN TOT CEEA CE SCRIE DAR DESI SUNT MAI MULTI NEMULTUMITI ESTE VORBA DESPRE UN SINGUR INSTRUCTOR IN COMDITIILE IN CARE SCOALA ARE APROAPE 100 DE INSTRUCTORI.
   BANUIESC TOTUSI CA CELE SCRISE REPREZINTA OPERA CONCURENTEI CARE NU JOACA DELOC CINSTIT.
   CINEVA SPUNE CA SCOALA "TEO" SE CREDE A DOUA ( MA-NDOIESC CA ACEST LUCRU AR PUTEA FI CUNOSCUT DE UN CURSANT AL SCOLII CI MAI DEGRABA DE O SCOALA CONCURENTA CARE POATE DETINE ASTFEL DE INFORMATII).
PUTETI SA VA CONVINGETI PERSONAL DE SCOALA "TEO" APELAND LA SERVICIILE NOASTRE
VA ASTEPTAM SI VA DORIM SUCCES
MARIUS TEODORESCU
SCOALA DE SOFERI "TEO"
www.vreaupermis.ro

al dreq ce te-ai aprins... + ca nu e voie cu reclama moka pe forum. serviciile in romania is de cacat. punct.

#15
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
vai mama :(
eram foarte convins sa ma duc la scoala asta ..noroc ca am gasit alta scoala putin mai ieftina si am renuntat la ideia cu scoala teo . pana la urma am terminat cursurile pt cat b si acum mai cateva pt categoriile  c, c+e la o scoala mai micuta (caruia nu ar fi corect sa ii fac publicitate) , si pot spune ca pana in prezent sunt multumit . adica pt categoria b am facut 15 sedinte ale caror durata nu era niciodata sub 90 min , locul de intalnire si ora erau stabilite in functie de programul  meu si de unde vroiam eu (adica la o distanta de max 10minute de mers de casa sau serviciu ) . instructorul a fost super , adica niciodata nu a tipat sau sa se manifeste mai agitat , si am facut cam toate manevrele pana mi-au iesit , iar la cererea mea de a exersa unele manevre ma ducea omu in zone care permiteau manevra respectiva si o exersam cat vroiam .
sincer nu sunt 100% multumit la camion pentru ca nu tot timpul are agata remorca iar sedintele sunt cam scurte (si il inteleg pe om ca le face mai scurte ca la cat consuma animalul ala de camion ar trebui sa mai puna el vreo 10 mil din buzunarul lui ca sa acopere cheltuiala ) . chestia asta e compensata de faptul ca omul isi da interesul si ma baga peste tot ca sa ma obisnuiesc cu traficul aglomerat si dimensiunile masinii ...iar cand am vrut sa facem parcari sau alte manevre nici nu sa pus problema ..am mers in poligon si am exersat... si deja am impresia ca e mai usor sa parchezi un camion decat un matiz :D
........ pana la urma cred ca e vb de noroc cum iti alegi scoala, dar iti e mult mai bine sa ii stii dinainte pe aia naspa si sa te feresti .

#16
Mirelax

Mirelax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 04.05.2004
Salut!
Si eu am inceput scoala de soferi si ma bucur ca nu am ales "Teo". La mine e totul ok, sedinte normale, explicatii si locul de intalnire in functie de cum vrea elevul (eu trebuia sa ajung cateodata la serviciu). Pana la urma imi dau seama ca nu este asa greu sa respecti clientul.In curand o sa dau si examenul si sper sa fie bine.  :coolspeak:

#17
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003

 *cipu, on Oct 19 2005, 08:25, said:

O sedinta normala de conducere dureaza in mod normal 90 minute. La mine a durat maxim 50 minute, in plus ca  mai faceam si alte opriri ca sa-si rezolve instructorul treburile...


o sedinta are 100 minute. Adica 2 ore a cate 50 min. (2 ore didactice).

Edited by diesel, 20 December 2005 - 14:26.


#18
fmfmfmfm

fmfmfmfm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 10.03.2004
Ar fi bine sa aiba la Teo, orele asa cum spui tu, macar 80%. Oricum, nu stiu ce norma/lege (nu stiu exact) stabileste ca orele didactice nu sunt neaparat de 50 minute, pot fi si mai mici. Sunt institutii de invatamant unde ora didactica are 40 min, si este platita ca ora normala.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate