Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

DigiSport cumpără și drepturile pentru Europa League!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
123 replies to this topic

#19
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Postferibalint, on 23rd February 2012, 18:55, said:

Si ma rog cu ce s-a prostit?Pt ca are transmisii live?
Sau ca la aceasta ora sunt sporturi de sezon,iar inainte de asta a fost tenis.
Ori ca nu transmite fotbal?


View PostMocebon, on 23rd February 2012, 18:57, said:

Cu Eurosport am patit-o recent: ma uitam linistit la snooker (open-ul galez live) si dintr-o data intra un meci de la nemti.
Fara pauza, fara ca Bontea sau Ancuta, amandoi in comentariu, sa zica ceva... au intrat aia direct.


View PostONplay, on 23rd February 2012, 19:14, said:

Nu neaparat s-a prostit , insa daca compari Eurosportul de altadata cu cel de azi
nu poti sa nu obsevi ceva diferente.Altul era Turul Frantei cu Naum si Banciu ,
s-au pierdut competitii, comentatori... :thumbdown:

Exact la asta m-am referit. Si eurosprot transmite fotbal, cand te-ai uitat ultima oara pe e1 si e2? :rolleyes:


View Posteminemscu, on 23rd February 2012, 19:48, said:

Asta pentru ca nu poti mai mult, oricat incerci. Dupa gandirea ta, unii (ma refer la cateva milioane de abonati in speta) sa aiba tot iar ceilati (celelalte mult mai multe milioane) nimic.
Esti talentat.
Nu este mai bine sa fie de toate pentru toti?

Adica eu in calitate de abonat RDS sa imi doresc sa obtina drepturile de televizare dolce sport, sa nu ma uit eu impreuna cu o treime din tara la meciuri si sa uite doar un sfert din ei, nu? Da lasa ca e bine, acuma dolce transmite meciurile si pe site :roflmaofast:

#20
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006

View PostVenboteam, on 23rd February 2012, 19:51, said:

E ceva ce te impiedica sa te abonezi la Digi?
Da. Eu sunt pe nord si ei sunt prastie la HD. (in sensul ca nu au)

View Postoauzor, on 23rd February 2012, 19:54, said:

Adica eu in calitate de abonat RDS sa imi doresc sa obtina drepturile de televizare dolce sport, sa nu ma uit eu impreuna cu o treime din tara la meciuri si sa uite doar un sfert din ei, nu? Da lasa ca e bine, acuma dolce transmite meciurile si pe site :roflmaofast:
Nu cred ca ai citit pana la capat. Ziceam ca e bine sa fie la o televiziune nationala.

#21
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

View Postcrislacor, on 23rd February 2012, 19:47, said:

Ești sigur că atunci va mai exista Dolce...? :notangel:  :lol:
Doar nu l-au luat pe Samuilă pentru 2-3 luni... :P

View PostVenboteam, on 23rd February 2012, 19:51, said:

E ceva ce te impiedica sa te abonezi la Digi?
Există și problema tarifelor...

#22
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Foarte bine daca au oferta cea mai buna! :thumbup:

#23
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Posteminemscu, on 23rd February 2012, 19:58, said:

Da. Eu sunt pe nord si ei sunt prastie la HD. (in sensul ca nu au)
Daca vrei competitii sportive( ce e mai bun in handbal si fotbal, formula 1, etc) iti iei si un Digi asa... fara hd de exemplu.

View PostCipry7, on 23rd February 2012, 20:55, said:

Există și problema tarifelor...
Daca tii neaparat sa vezi ce ofera Digi... nu e un sacrificiu 24 lei. E fix 2 pachete de tigari. Pe care le fumezi de nervi cand vezi meciurile pe net si netul nu "duce"...  :naughty:
Eu asa am facut. Am Digi DTH pentru sport, si ambele firme de cablu din oras. Una pentru varietatea de programe si cealalta pentru HD.

#24
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006

View PostONplay, on 23rd February 2012, 15:10, said:

DigiSport cumpără și drepturile pentru Europa League! Urmează Liga Campionilor?


DigiSport investește masiv în drepturile TV pentru competiții sportive și se pregătește de un adevărat monopol. Surse din media spun că trustul patronat de Zoltan Teszari a făcut o ofertă de nerefuzat pentru achiziționarea Europa League din sezonul viitor.

În 2009, ProTV a plătit 30 de milioane de euro pentru a avea drepturile Europa League pe 3 sezoane. Acum, sursele gsp spun că RCS&RDS a propus 20 de milioane pe sezon, adică dublul prețului precedent obținut de UEFA, ceea ce face ca DigiSport să nu aibă contracandidat!

Revista Forbes scria anul trecut că investiția în Europa League n-a fost deloc profitabilă pentru trustul Pro, care ar fi încasat din publicitate cel mult un milion de euro pe sezon.

Cele 3 posturi de sport ale RCS&RDS transmit acum cele mai tari competiții sportive: campionatele de fotbal din România, Spania, Italia, Anglia, Franța, ligile de baschet, handbal, hochei, polo și volei, Formula 1 și Moto GP, numeroase turnee de tenis și meciuri de box, competiții de judo, atletism, gimnastică, rugby etc.

Surse din piață spun că RCS&RDS va participa și la licitația pentru următoarele ediții de Liga Campionilor, sezonul în curs fiind ultimul din pachetul cumpărat de TVR.

sursa : gsp.ro
frumos  :thumbup:

#25
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

View PostVenboteam, on 23rd February 2012, 21:04, said:

Daca tii neaparat sa vezi ce ofera Digi... nu e un sacrificiu 24 lei. E fix 2 pachete de tigari. Pe care le fumezi de nervi cand vezi meciurile pe net si netul nu "duce"...  :naughty:
Eu asa am facut. Am Digi DTH pentru sport, si ambele firme de cablu din oras. Una pentru varietatea de programe si cealalta pentru HD.
Nu e vorba de 24 lei. Eu am TV + net la operatorul unde sunt eu pentru 42 lei, pe când la RCS ar fi 53 lei, ceea ce pentru familia mea (și nu numai) este o diferență importantă. Din cauza asta sunt eu unde sunt, și nu pentru că m-a atras Dolce Sport cu ceva... Mă rog, poate UCL... :lol:

PS: Trebuie să mă învăț să termin odată cu offtopic-ul ăsta... :)

Edited by Cipry7, 23 February 2012 - 21:11.


#26
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

View PostVenboteam, on 23rd February 2012, 21:04, said:

Daca vrei competitii sportive( ce e mai bun in handbal si fotbal, formula 1, etc) iti iei si un Digi asa... fara hd de exemplu.

Daca tii neaparat sa vezi ce ofera Digi... nu e un sacrificiu 24 lei. E fix 2 pachete de tigari. Pe care le fumezi de nervi cand vezi meciurile pe net si netul nu "duce"... :naughty:
Eu asa am facut. Am Digi DTH pentru sport, si ambele firme de cablu din oras. Una pentru varietatea de programe si cealalta pentru HD.
Si de unde sa cumpere? Din cate stiu DIGI nu mai face contracte pe DTH...

#27
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
@Cypry7 Esti inca in primul an de contract sau in al doilea ? :P

Edited by catalinman, 23 February 2012 - 21:23.


#28
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

View Postcatalinman, on 23rd February 2012, 21:22, said:

@Cypry7 Esti inca in primul an de contract sau in al doilea ? :P
În iunie, intru în cel de-al treilea an (și ultimul). :)

#29
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011
Prin satelit, au programe hd?

#30
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010

View Postrhdghdhs, on 23rd February 2012, 21:50, said:

Prin satelit, au programe hd?


Din pacate nu!

#31
atoz

atoz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2012
Urmeaza ca fanii unei retele sa spun ca pe langa campionatele din Spania, Anglia, Italia si alte competitii nu sunt interesati nici de UCL si EL pentru ca au Super Bowl :lol:

#32
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postferibalint, on 23rd February 2012, 21:15, said:

Si de unde sa cumpere? Din cate stiu DIGI nu mai face contracte pe DTH...
Daca ai decodor se mai incheie contracte! Acum depinde cum faci rost de decodor... dai spaga... cauti pe net... pe la fier vechi( da, sunt si pe acolo)... gasesti pe cineva care e dispus sa renunte pentru o "ciocolata"...
Solutii sunt. Doar sa vrei...  :naughty:

#33
boro21

boro21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,218
  • Înscris: 23.12.2011

View PostVenboteam, on 23rd February 2012, 16:35, said:

Cat va mai exista teleshopingul, Dolce va avea ce sa transmita...


Apoi vor lua Dolce totul pe gratis. Exact asta astept si eu... Sa isi iroseasca averile toti miliardarii lumii, sa nu mai aiba cine cumpara Ferrari. Apoi astia o sa il ieftineasca si o sa imi pemit si eu...  :naughty:
Oare mai prind si eu ziua aia?

View Postferibalint, on 23rd February 2012, 17:00, said:

Din partea mea sa le cumpere pe toate....sportul nu inseamna doar fotbal.
CORECT!!!

#34
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004
Care o fi adevarul??

Dolce a luat Liga Campionilor și Europa League! anunta Prosport aici. In articol scrie insa ca va transmite impreuna cu Digi Sport. Intrebarea este cine are prima optiune si cine are restul.

#35
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Poate au luat drepturile impreuna cine stie!

#36
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Asa e, ProSport-ul anunta ca Romtelecom si RCS au luat drepturile impreuna, iar meciurile vor fi transmise atat pe DolceSport, cat si pe DigiSport. La prima vedere pare destul de ciudata treaba, pentru ca putini se asteptau. Inca nu prea imi vine sa cred, dar sa ne aducem aminte ca la un moment dat se zvonea ceva de genul DigiSport intra la Romtelecom, iar DolceSport intra la RCS.

Ramane sa vedem ce si cum. Cel mai mult ma bucura faptul ca in curand se vor duce dracu' pseudo-canalele de sport de genul GSP TV sau Sport.ro, la care 12 ore din 24 sunt cu Gigi Becali/MM Stoica/Adrian Mititelu pe fir sau in studio. De asemenea, Media Pro detine drepturile pentru Europa League, dar ce vedem pe TV e doar un meci al unei echipe romanesti. Unde sunt celelalte ? De ce sunt contra cost pe mizeria voyo.ro ? Peste un an pot sa revina la sloganul "fotbal ca noi, n-are nimeni", in timp ce vor transmite Liga araba, respectiv Liga bulgara.

Oricum, buna treaba RCS. Si Romtelecom, daca zvonurile se dovedesc a fi adevarate.  :coolspeak:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate