Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

vis posibila explicatie

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011
Pt inceput as dori sa va salut , deoarece este prima data cand scriu aici in aria ciudatilor.
Pe scurt : azinoapte visez un vis in care cineva imi vorbeste in limba germana , cum e posibil cand eu nu stiu nici macar doua cuvinte in limba germana .Imi poate explica cineva .

#2
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012

 georgefl, on 23rd February 2012, 00:06, said:

Pt inceput as dori sa va salut , deoarece este prima data cand scriu aici in aria ciudatilor.
Pe scurt : azinoapte visez un vis in care cineva imi vorbeste in limba germana , cum e posibil cand eu nu stiu nici macar doua cuvinte in limba germana .Imi poate explica cineva .

De unde stii ca e germana?
Nu toate visele au explicatie... Unele vin fara rol in somnul nostru. Noapte buna!

#3
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Sigur ti-a zis ceva ce era in germana, sau a nascocit creierul tau niste germana?

#4
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011

 reventon, on 23rd February 2012, 10:13, said:

Sigur ti-a zis ceva ce era in germana, sau a nascocit creierul tau niste germana?
Pot sa jur ca germana a fost .Nu cred ca a nascocit , din moment ce treaz sunt, nu pot .


 MegaDigitaler, on 23rd February 2012, 10:13, said:

De unde stii ca e germana?
Nu toate visele au explicatie... Unele vin fara rol in somnul nostru. Noapte buna!
Nu ma intereseaza explicatia visului , ma intereseaza de unde si pina unde.......... GERMANA din moment ce eu nu stiu , nici la tv nu urmaresc , am mai auzit asa din cand in cand.

#5
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012

 georgefl, on 23rd February 2012, 00:21, said:

Pot sa jur ca germana a fost .Nu cred ca a nascocit , din moment ce treaz sunt, nu pot .
Cred ca esti beat. Cum naiba sa juri ca e germana, cand nu stii sa vorbesti germana.

#6
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011

 MegaDigitaler, on 23rd February 2012, 10:23, said:

Cred ca esti beat. Cum naiba sa juri ca e germana, cand nu stii sa vorbesti germana.
Itelegeti-ma si pe mine , asa cum tu  stii cand auzi pe cineva vorbind ca este in franceza , in rusa , in engleza , etc asa si eu stiu ca a fost germana , unu daca iti vorbeste in rusa ,cu toate ca nu stii rusa pariu fac ca stii ca a fost rusa.

#7
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Nu stiu despre voi, dar eu cel putin stiu ca mai visez cateodata "conceptual". Adica nu visez actiunea in sine, ci doar o anumita idee. Poate va suna ciudat, dar asa simt ca mi se intampla. De exemplu visez persoane, si stiu cine sunt, desi nu le vad.
George, poate si tu ai visat cum visez eu cateodata, adica doar ideea ca persoana din visul tau vorbea limba germana, si nu vorbea cu adevarat.

#8
Prezent

Prezent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2012
Bun, și ce ți-a zis ?  :rolleyes:

#9
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011

 edy_3dz, on 23rd February 2012, 11:36, said:

Nu stiu despre voi, dar eu cel putin stiu ca mai visez cateodata "conceptual". Adica nu visez actiunea in sine, ci doar o anumita idee. Poate va suna ciudat, dar asa simt ca mi se intampla. De exemplu visez persoane, si stiu cine sunt, desi nu le vad.
George, poate si tu ai visat cum visez eu cateodata, adica doar ideea ca persoana din visul tau vorbea limba germana, si nu vorbea cu adevarat.
Cine ti-a spus ca persoanele pe care le visezi nu le vezi? esti sigur ?
Nu cred ca am visat doar idea am auzit glasul , plus mai era miscare .

#10
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Trebuie sa imi zica cineva ce visez? :lol: E visul meu, eu stiu exact ce am visat. Si da, sunt sigur ca visez si astfel de lucruri, nu mereu, dar mi se intampla. Stiu, cateodata e un pic freaky si pt mine, dimineata ma trezesc si ma gandesc la ce am visat, aka persoane cu care am facut diverse lucruri in vis, fara sa le vad. Deci era si miscare intr-un asemenea vis. De exemplu mai visam ca mergeam in calatorii cu diferite persoane pe care le stiam.
Atunci, pun aceeasi intrebare ca si Prezent: ce ti-a zis persoana aceea in limba germana?

Edited by edy_3dz, 23 February 2012 - 00:51.


#11
Prezent

Prezent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2012

 georgefl, on 23rd February 2012, 00:45, said:

plus mai era miscare .
Se mișca tot în germană ? :lol:

#12
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011

 Prezent, on 23rd February 2012, 11:50, said:

Se mișca tot în germană ? :lol:
Mai tie iti dau o diploma de prost. Asta esti un prost.
sa faca cineva o poza la un deget sa il puna aici sa aiba asta ce rade sa nu mai scrie.


 edy_3dz, on 23rd February 2012, 11:50, said:

Trebuie sa imi zica cineva ce visez? :lol: E visul meu, eu stiu exact ce am visat. Si da, sunt sigur ca visez si astfel de lucruri, nu mereu, dar mi se intampla. Stiu, cateodata e un pic freaky si pt mine, dimineata ma trezesc si ma gandesc la ce am visat, aka persoane cu care am facut diverse lucruri in vis, fara sa le vad. Deci era si miscare intr-un asemenea vis. De exemplu mai visam ca mergeam in calatorii cu diferite persoane pe care le stiam.
Atunci, pun aceeasi intrebare ca si Prezent: ce ti-a zis persoana aceea in limba germana?
Pai nu retin ce mia zis , da azi dimineata imi aduceam aminte cateva cuvinte ..........ce pot sa zic .......pot sa zic ca sunt sigur ca a fost germana .

#13
Prezent

Prezent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2012

 georgefl, on 23rd February 2012, 00:54, said:

Mai tie iti dau o diploma de prost. Asta esti un prost.
sa faca cineva o poza la un deget sa il puna aici sa aiba asta ce rade sa nu mai scrie.
Bine Domnule George, mă las bătut ca să nu zic prost.

Să nu-mi puneți poze cu degete de la picioare, că la alea nu râd  :confuzzled:

PS : George, știu... cred că era Ciac Noris  :thumbup:

#14
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011

 georgefl, on 23rd February 2012, 11:57, said:

Mai tie iti dau o diploma de prost. Asta esti un prost.
sa faca cineva o poza la un deget sa il puna aici sa aiba asta ce rade sa nu mai scrie.



Pai nu retin ce mia zis , da azi dimineata imi aduceam aminte cateva cuvinte ..........ce pot sa zic .......pot sa zic ca sunt sigur ca a fost germana . Ce imi zici tu mi-a mai zis demult un profesor de psihologie ,da nu cred ca ii asa cum zici.


 Prezent, on 23rd February 2012, 12:00, said:

Bine Domnule George, mă las bătut ca să nu zic prost.

Să nu-mi puneți poze cu degete de la picioare, că la alea nu râd  :confuzzled:

PS : George, știu... cred că era Ciac Noris  :thumbup:

Atata poate . Puteam sa pun pariu ca nu se lasa.

#15
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Poate creierul tau, auzind germana pe la televizor sau pe unde ziceai ca ai auzit, a stocat anumite cuvinte, si acum au iesit la suprafata. Zic si eu...

#16
georgefl

georgefl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.10.2011

 edy_3dz, on 23rd February 2012, 12:03, said:

Poate creierul tau, auzind germana pe la televizor sau pe unde ziceai ca ai auzit, a stocat anumite cuvinte, si acum au iesit la suprafata. Zic si eu...
Hm, sar putea ?!?!?! nu sar putea ?!?!?! Da atunci cum explici ca treaz  nu iasa , si in vis iasa .

#17
Prezent

Prezent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2012

 georgefl, on 23rd February 2012, 01:07, said:

treaz  nu iasa , si in vis iasa .
Ce "iasa" mă ? :lol:

Edited by Prezent, 23 February 2012 - 01:09.


#18
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
De subconstient ai auzit?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate