Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

arcadia iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
emanuela1991

emanuela1991

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.02.2012
la clinica arcadia iasi este permis sa asiste sotul  sau alta persoana apropiata de mamica, la nastere?,,cine poate sa-mi raspunda?

#2
DiaMitzescu

DiaMitzescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.07.2010
Da. dar nu stiu cat ai vrea tu asta. poti suna sa intrebi oricum.

#3
danra

danra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.03.2012
Buna tuturor celor interesate sa nasteti la Arcadia!
    Am incercat sa aflu mai multe informatii  de pe forumuri despre  aceasta maternitate dar lumea se rezuma la bani si mai putin la descrierea experientei de acolo. Nu se gasesc nici informatii mai noi, care consider ca sunt importante, avand in vedere ca s-au schimabat multe lucruri  pe acolo.
   Eu sunt medic rezident- med interna si stiu ce inseamna sa ai de-a face cu sistemul medical de stat, mai ales vad cate greseli esentiale face personalul medical cand vine vorba de assepsie si antisepsie (lucru primordial intr-un spital). M-ar tenta o nastere naturala la Arcadia (la Cuza refuz total sa fac lucru asta: nu vreau sa am o tiganca langa mine care tipa ca din gura de sarpe, sau sa am vreo moasa care sa mi se urce pe burta si sa imi strige replici de genul: tu ai vrut-o acum sufera, etc.,  cum am vazut ca se intampla cand eram studenta pe stagiul de gineco. )
  Pt cele care au nascut natural la Arcadia: aveti cat de cat intimitate acolo, sau sunt cate 5 gravide intr-o sala? Cate mamici sunt in camera: una sau doua? Bebe sta cu tine tot timpul?
   A nascut careva cu dr Lazar la Arcadia?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate