Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Adevarul despre Apple

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#55
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 12:56, said:

Mama dumneavoastra a facut greseala si in loc sa va scape in cap a reusit sa va faca sa cadeti in cocina porcilor prin limbajul demn de un fanatic apple.

Dupa cum stiti mountain lion ar putea sa nu mai permita precum lion sa instalati toate prostiile daca nu sunt semnate de apple. Asta inseamna ca multe softuri utile si gratuite nu o sa apara in apple store decat pe bani. ( ca numai cei de la apple reusesc performanta sa cumpere o aplicatie - legata de baterie , fisiere, orice ) cand un soft gratuit este mai bun.
nu sunt fanatic apple, poate sunt fanatic *nix (dacă ști ce înseamnă asta, ma îndoiesc). ma repet: gatekeeper nu limitează în nici un sens aplicațiile. este un mecanism stupid gândit de apple pentru a se proteja în viitor de amenințări gen troianul Flashback. ca în viitor apple va introduce o politica ca cea spusa de tine foarte probabil.

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 12:56, said:

Este suficient sa te uiti in apple store si sa te intrebi cum este posibil ca pe locul 1 sa fie Live wallpaper (0,79 de euro ), bitdefender pe locul 2 ( asta este gratuit, dar antivirus pe mac ?) si exemplele pot continua cu sute de programe inutile.

Va rog sa scrieti : " Nu stii ce face ..." in loc de " " Nu sti..."
apple contorizează acolo numărul de descărcări efectuate.
ms de corectura, se mai întâmplă!

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 12:56, said:

Cei care sunt fanatici mac, au "cult of mac" au o viata sexuala demna de un calugar grec si nu o spun eu, studiul este publicat intr-o revista prestigioasa. ( timizi, incapabili de o viata sociala normala)
tipule tot ce este posibil, dar eu știu personal oameni care chiar au "cult of mac" și sunt ingineri care lucrează în proiecte măricele pe bani mulți. o sa ma duc sa le zic ca sunt niște virgini timizi, chiar dacă unii au familie.
oricum faptul ca generalizezi sau mai grav crezi în orice studiu, arata multe despre tine ca individ.

#56
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Puteti fi fanatic nix , pix , eu sunt un user reprezentativ pentru 90 % din cei care de?in un pc. Detinand un macbook pro , un toshiba z380 cu W7 ( are si hdmi, vga, usb 3.0 ) nefiind fanatic pot observa usor problemele care se confrunta si alti useri de mac ( ca multi folosesc W7 in bootcamp reprezinta o alta problema ), am mai remarcat rusinea si incercarea de ascundere a problemelor pe care le are orice sistem de operare ca nimeni nu este perfect.

Cei din Statele unite chiar au scris firmei Intel despre aceasta problema ( de ce in W7 se vede perfect si sunt probleme uriase in OS X ), raspunsul celor de la Intel fiind sec: intrebati apple, dupa ce apple a dat vina pe Intel. ( foarte urat )

Doresc sa va reamintesc ca in lumea asta globalizata dominata de foxconn, se fac clone de macbook, mac air cu w7 in china foarte bune si functionale, ca aluminiul nu este un metal rar. Daca sapati mai adanc o sa observati ca "grosul" banilor vine de la dispozitivele cu IOS, multi cu iphone, ipad, ipod nu au un mav, as putea spune 90 %. Din aceasta cauza o sa aveti un mountain lion care seamana cu IOS.

Noroc ca unele firme nu s-au luat dupa mac si folosesc inca sisteme de racire vechi dar bune chiar daca vazute din lateral nu au acel wow specific apple.

Acum am vazut raspunsul dumneavoastra : mac-ul l-am primit cadou de la un prieten care lucreaza in IT in NY pentru diverse banci de investitii, bursa, nu ma intrebati ce softuri are, pot sa va arat casa intr-un cartier amarat al NY ( tranzactiile apar obligatoriu in ziarul local, avocat, pret, nume , prenume). Foloseste un IBM cu succes daca ma intrebati.

O ultima idee: cei care detin un produs cu W7 sau XP, nu au probleme in a intreba, de a primi repede solutii, daca va uitati numai pe acest forum. Este suficient sa scrii intr-un motor de cautare problema si sa gasesti raspunsul. La un mac de obicei ajungi pe un thread stufos care te trimit ba la intel, ba la avstore, ba la un articol din ars tehnica.

Attached Files


Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 12:47.


#57
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 13:29, said:

Puteti fi fanatic nix , pix , eu sunt un user reprezentativ pentru 90 % din cei care dețin un pc
da și eu sunt unu care ajuta la scrierea de aplicații(ști? chestiile alea pe care dai dublu-click!) ce mama dracu rost are asta în discuția noastră?

Quote

. Detinand un macbook pro , un toshiba z380 cu W7 ( are si hdmi, vga, usb 3.0 ) nefiind fanatic pot observa usor problemele care se confrunta si alti useri de mac ( ca multi folosesc W7 in bootcamp reprezinta o alta problema ), am mai remarcat rusinea si incercarea de ascundere a problemelor pe care le are orice sistem de operare ca nimeni nu este perfect.

nu-mi pasa ce ai în ograda. faptul ca ai dat o căruța de bani pe un mac ca apoi sa pui windows arata ca ești un cumpărător prost, defapt asta este și frustrarea ta!

nimeni nu spune ca mac este cel mai bun. mac este doar unul din cele mai bune unixuri.

Quote

Doresc sa va reamintesc ca in lumea asta globalizata dominata de foxconn, se fac clone de macbook, mac air cu w7 in china foarte bune si functionale, ca aluminiul nu este un metal rar. Daca sapati mai adanc o sa observati ca "grosul" banilor vine de la dispozitivele cu IOS, multi cu iphone, ipad, ipod nu au un mav, as putea spune 90 %. Din aceasta cauza o sa aveti un mountain lion care seamana cu IOS.
nu-mi pasa de clone, au și ele piața lor de deschidere.
apple va regreta dacă transforma osX în ios. dar mai bine uite-te ce face windows cu metro și taci din gura!

#58
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
L-am primit cadou fara obligatii de la un vechi prieten. Nu puteam sa-l vand sau sa-l fac cadou ca in Seinfeld. Daca miar place a mac l-as cumpara din applestore.us in USD ca multe alte produse datorita diferentei de curs si taxelor din UE.

Daca l-as fi cumparat mi-ar fi fost rusine sa scriu despre probleme lui. Cine ar da 8000 de lei pentru un produs castrat, fierbinte ( cu AC setat la 22 de grade, ca sa nu dam vina pe canicula), chair ma uitam la ultimile update-uri care permit rezolvarea unor probleme cu cele mai bune camere DSLR ( era ceva legat de rAW nu citesc toate upadte-urile de la apple, destul de numeroase ).

Cat despre nix, imi pare rau dar ma doare in pix. ( scopul dumneavoastra este sa munciti ca eu sa fiu multumit de programele dumneavoastra, sper din tot sufletul canu lucrati la programe pentru sisteme de mentinere a vietii avand in vedere limbajul neacademic, chiar grobian pe care-l folositi )

Imi pare rau dar ma doare fix in pix de metro si w8. ( putin imi pasa ce OS folosesc daca sunt satisfacut, il stapanesc, daca pot avea un dictionar bun). Nu ma obliga nimeni sa rec la w8, cum nimeni nu este obligat sa treaca la mountain lion.

Din punctul de vedere al banilor mi se pare normal ca toate aplicatiile sa fie ca la iphone, ipad, (descarcate numai din apple store, voi saluta aparitia jailbreak-ului pe mac ).

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 13:01.


#59
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 13:29, said:

Acum am vazut raspunsul dumneavoastra : mac-ul l-am primit cadou de la un prieten care lucreaza in IT in NY pentru diverse banci de investitii, bursa, nu ma intrebati ce softuri are, pot sa va arat casa intr-un cartier amarat al NY ( tranzactiile apar obligatoriu in ziarul local, avocat, pret, nume , prenume). Foloseste un IBM cu succes daca ma intrebati.
ca sa închid discuția, dacă pentru anumiți utilizatori mac-ul este naspa foarte bine au alternative, dar pentru unii dintre noi unix (mac, *bsd) și linux sunt unelte din care trăim și mâncam, și poate știm sa apreciem mai bine un sistem de operare, cu mult mai bine decât un utilizator normal.
sfat: la următoarea senzație puternica de a arunca cu rahat într-un os întreabă-te care-ți sunt cunoștințele în os și cât de bine poți sa faci fata unei dispute. este ridicol sa te faci de cacao!

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 13:54, said:

Cat despre nix, imi pare rau dar ma doare in pix. ( scopul dumneavoastra este sa munciti ca eu sa fiu multumit de programele dumneavoastra, sper din tot sufletul canu lucrati la programe pentru sisteme de mentinere a vietii avand in vedere limbajul neacademic, chiar grobian pe care-l folositi )

Din punctul de vedere al banilor mi se pare normal ca toate aplicatiile sa fie ca la iphone, ipad, (descarcate numai din apple store, voi saluta aparitia jailbreak-ului pe mac ).
asa este sunt un mitocan!

ști ce înseamnă jailbreak? probabil ca nu, altfel știai sa-l folosești.

#60
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Prin limbajul dumneavoastra de mahala, (maca daca ma ajutati si-mi explicati problema ca un inginer nix ( am dat si thread-ul de la apple intr-un post anterior ) desconsiderati cultul macului, acest zen al sistemelor de operare.

Daca imi explicati, va trimit publicatia cu studiul facut in colegiile americane despre viata sexuala, inadaptarea sociala, dorinta de a iesi in fata cu bling-bling ( prea multe filme platite in care apare mac-ul- plasat ca produsele in telenovele ).

Nu este genul de studiu facut de " cercetatorii britanici" se intinde pe mai multi ani, multe colegii de la coasta de est la cea de vest, un studiu exhaustiv, fara sa aiba mare impact.

Imi puteti explica incalzirea excesiva intr-un mediu fara praf la 22 de grade ?

Normal ca stiu ce inseamna jailbreak, chiar cumpar in fiecare zi produse din cydia care ma ajuta sa transform ipad-ul in ceva asemantor androidului. Va recomand :

1. fullscreen pentru safari

2. ifile
3. photoalbums+
4. protube - aplicatia de la apple este jenanta
5. retinapad
6. sbsettings
7. displayout

Va rog sa corectati ?ti cu ?tii. Multumesc.

Nu inteleg de cei cu linux sunt hateri cand este vorba de OS X.

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 13:23.


#61
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 14:09, said:

Prin limbajul dumneavoastra de mahala, (maca daca ma ajutati si-mi explicati problema ca un inginer nix ( am dat si thread-ul de la apple intr-un post anterior ) desconsiderati cultul macului, acest zen al sistemelor de operare.

Daca imi explicati, va trimit publicatia cu studiul facut in colegiile americane despre viata sexuala, inadaptarea sociala, dorinta de a iesi in fata cu bling-bling ( prea multe filme platite in care apare mac-ul- plasat ca produsele in telenovele ).

Nu este genul de studiu facut de " cercetatorii britanici" se intinde pe mai multi ani, multe colegii de la coasta de est la cea de vest, un studiu exhaustiv, fara sa aiba mare impact.

Imi puteti explica incalzirea excesiva intr-un mediu fara praf la 22 de grade ?
Nu-mi pasa domnule ad-bloc de studiile astea, am trecut de perioada facultății, și nu-mi pasa de tinerii din state și ce probleme au.  :deadtongue:

praf are orice incapare. probabil este de la designul greșit al carcasei și încercarea de a înghesuirii cât mai multe  componente, sistem de evacuare prost, sunt mulți factori, nu sunt omul care sa dea un diagnostic..

#62
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Asta am banuit si eu. Dar problema portului thunderboldt ? De ce in bootcamp W7 cu acelasi adaptor , acelasi cablu, se vede "lacrima " ( o imagine perfecta ) , iar in lion 10.7.4 sunt probleme serioase ? Este un bug, este un feature ?

https://discussions....313766#16313766

Ce parere aveti despre aceasta problema, despre un produs facut de inginerii de la apple ?

"iMovie can't handle 1080p. I've imported some 1080p into iMovie, and I used and edited it fine for a little while, and now its totally frozen up iMovie every time I open it. Not sure how I'll get my movie files out of iMovie and into my PC so I can use them, because now iMovie doesn't work. So disappointing. I originally bought the Mac so that it can handle graphics! "

https://discussions....632113#15632113

Does mac and imovie 11 support 1080p video?

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 13:35.


#63
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 14:09, said:

Normal ca stiu ce inseamna jailbreak, chiar cumpar in fiecare zi produse din cydia care ma ajuta sa transform ipad-ul in ceva asemantor androidului. Va recomand :

1. fullscreen pentru safari

2. ifile
3. photoalbums+
4. protube - aplicatia de la apple este jenanta
5. retinapad
6. sbsettings
7. displayout

Va rog sa corectati ?ti cu ?tii. Multumesc.

Nu inteleg de cei cu linux sunt hateri cand este vorba de OS X.
1. hai sa nu începem sa ne corectam la chestii minore, corectați-va textul dumneavoastră și apoi atenționați-ma pe mine
2. nu am idevice îmi pare rău, dar mulțumesc pentru recomandări

3. de cei cu linux sunt hateri cand este vorba de OS X?
   - subcultura (in unele cazuri)
   - filozofia FOSS



View Postad-bloc, on 24th June 2012, 14:25, said:

Asta am banuit si eu. Dar problema portului thunderboldt ? De ce in bootcamp W7 cu acelasi adaptor , acelasi cablu, se vede "lacrima " ( o imagine perfecta ) , iar in lion 10.7.4 sunt probleme serioase ? Este un bug, este un feature ?
eu nu am problema asta și probabil nu sunt singurul.


View Postad-bloc, on 24th June 2012, 14:25, said:

Ce parere aveti despre aceasta problema, despre un produs facut de inginerii de la apple ?

"iMovie can't handle 1080p. I've imported some 1080p into iMovie, and I used and edited it fine for a little while, and now its totally frozen up iMovie every time I open it. Not sure how I'll get my movie files out of iMovie and into my PC so I can use them, because now iMovie doesn't work. So disappointing. I originally bought the Mac so that it can handle graphics! "
hai sa nu cădeți în rizibil. nu vreau sa ma apuc sa critic ce cod iese din mana micro$it-ului

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 14:09, said:

Normal ca stiu ce inseamna jailbreak, chiar cumpar in fiecare zi produse din cydia care ma ajuta sa transform ipad-ul in ceva asemantor androidului.
ce înseamnă jailbreak?

#64
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Jailbreak pentru 99 % dintre romani : inseamna posibilitatea instalarii de aplicatii piratate din apple store chiar daca programele costa mai putin decat un pachet de tigari.

Pentru mine inseamna posibilitatea instalarii unei aplicatii terte chiar daca modific fisierele de sistem din IOS, permitand sa scap de restrictiile impuse de apple, programe care nu se gasesc in apple store. (in curand o sa existe chiar un magazin cydia semanand cu apple store )

Asa cum apple o sa interzica ( am spus ca mi se pare normal daca as fi actionar si as vota pentru) instalarea programelor din link-urile postate de catre dumneavoastra de exemplu. La fel cum WM 2003 care permitea instalarea a mii de programe, noul WM si tableta cu w8 nu cred ca o sa permita.( poate o sa puna ca la mac o avertizare, nu avem de unde sa stim marketingul celor de MST.

Observ ca in apple store chiar avem programe ca wallpaper HD la 4,99 euro ( top grossing locul 6), planet horse ( un joc asemantor cu diablo la 11,99 euro). Am setat pe romania sa vad ce mai cumpara oamenii. Eu am cumparat kids painter la 19,99 de euro, o adevarata afacere, am inteles ca pot lucra in final cut daca reusesc in kids painter.

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 14:06.


#65
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 14:25, said:

https://discussions....632113#15632113

Does mac and imovie 11 support 1080p video?
acolo spune ca suporta maxim 30 cadre/sec.

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 14:53, said:

Jailbreak pentru 99 % dintre romani : inseamna posibilitatea instalarii de aplicatii piratat chiar daca programele costa mai putin decat un pachet de tigari.

Pentru mine inseamna posibilitatea instalarii unei aplicatii terte chiar daca modific fisierele de sistem din IOS, permitand sa scap de restrictiile impuse de apple, programe care nu se gasesc in apple store.
:coolspeak:   :lol:

#66
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Domnule tracius01, am inteles ca detineti un laptop. Pot sa va intreb umil ce laptop detineti si ce sistem de operare aveti pe el ? Ca una este sa sari in apararea apple si sa nu ai niciun produs, altceva este sa ai acel produs, sa observi problemele sistemului de operare, sa ai chiar si noua jucarie pentru copii ipad ( ati spus ca nu detineti un idevice ).

Ce incercati sa demonstrati fara sa aveti produsul respectiv. Personal , nu ma duc pe forumul ferrari sa spun ca este prost, nu se sta confortabil, nu are mufa pentru ipod. Nici pe alt forum sa spun ca ford T avea probleme serioase la mecanismul de franare si directie.

Noroc de unii useri cinstiti ca andreigheorghe care povestesc intamplarile cu air ( foarte constructiv), altii cu balamalele, altii cu petele galbene de pe iMac ( apple da vina pe fumul de tigara ).

Trecem peste aceste probleme marunte , dar pentru acest mustang al laptop-urilor conceput pentru editare video de inalta calitate si muzica compusa de cei mai buni dj (toti DJ buni folosesc apple ) probleme obisnuite cu recunoasterea camerelor DSLR , fisierelor, a televizoarelor este de neconceput.

Este ciudat cum aceasta bestie care are inglobata cel ma bun OS facut de om  are mici probleme sacaitoare. ( uneori cred ca poate invinge legile fizicii )

revin la gandul care nu-mi iese din cap: 8000 de lei nu 4000, 3500, 6000.

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 14:51.


#67
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 15:36, said:

8000 de lei nu 4000, 3500, 6000.
Piata din lumea asta e impartita in diferite segmente de cumparatori. Nu te poti opune tu.
In plus, cauta un laptop cu aceleasi caracteristici si vezi daca nu tot pe la 8000 lei ajungi.

Edited by neagu_laurentiu, 24 June 2012 - 15:40.


#68
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Tocmai ca am de ales intre atatea firme , atatea configuratii, exista concurenta. Ma pot duce spre un Acer S3, Dell XPS( i7, 6 BB DDR3, 1920x1080, 540, la 5099 de lei ) sau Sony vaio VCPF 5499 de lei ( i7, 8 gb, 16,4 diagonala, geforce 640, 1920x1080 ).

Ai vazut noile preturi la mac ?

http://www.noumax.ro...to/macbookpro/3

am pus 4 gb, inca 250 de gb in plus la HDD, hi resolution antiglare widescreen = 10.000 de lei ( din start trebuie sa-i pui 8 gb)

este bun asta ?

Laptop Asus G55VW-S1025D cu procesor Intel? CoreTM i7-3610QM 2.30GHz, Ivy Bridge, 8GB, 750GB, nVidia GeForce GTX 660M 2GB, Free DOS

DisplayPort:1 x Mini DisplayPortUSB 3.0:4HDMI:1 Caracteristici speciale display:Anti-GlareDiagonala:15.6 inchRezolutie:1920 x 1080Tehnologie display:LCD LED


5799 ron

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 18:32.


#69
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postad-bloc, on 24th June 2012, 19:06, said:

Laptop Asus G55VW-S1025D cu procesor Intel? CoreTM i7-3610QM 2.30GHz, Ivy Bridge, 8GB, 750GB, nVidia GeForce GTX 660M 2GB, Free DOS
DisplayPort:1 x Mini DisplayPortUSB 3.0:4HDMI:1 Caracteristici speciale display:Anti-GlareDiagonala:15.6 inchRezolutie:1920 x 1080Tehnologie display:LCD LED
5799 ron
E departe de MacBook Pro.

#70
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Asta este bun ?

Laptop Alienware M15x MLK Cosmic Black cu procesor IntelŸ CoreTM i7-940XM 2.13GHz, 8GB, 256GB SSD, ATI Radeon HD5850 1GB, Microsoft Windows 7 Home Premium


7000 de lei


Cum adica este departe macbook pro ? Ah, ca acum au aparut ? Le-ai testat ? Ce laptop ai ?

Si am avut bunavointa deoarece nu am ales  macbook pro cu intel hd3000 sau 4000 ca era un dezastru.

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 19:00.


#71
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Cand vezi ca unul are 4Kg si altul 2Kg, cand unul are ecran de 1920 x 1080 si altul 2880 x 1800 s.a.m.d inseamna ce e departe.

#72
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Nu am ales cu retina display , ti-am dat link la noumax catre un macbook pro din 2011.

http://www.noumax.ro...to/macbookpro/6

13.000 de lei

de aici

http://www.istyle.ro...ory.php?id=9702

de la 6000( MacBook Pro 13" Dual-Core i5 2.5GHz/4GB/500GB/Intel HD 4000/SD) la 13000 (MacBook Pro 15" Retina display - Quad-Core i7 2.6GHz/8GB/512GB SSD/GeForce GT 650M 1GB/SD )

Edited by ad-bloc, 24 June 2012 - 19:10.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate