Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

Medlife vs Regina Maria

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
m-larry

m-larry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 06.01.2011
Spitalul de Ortopedie Medlife Bucuresti- obraznicie si lipsa de profesionalism. Nu recomand !

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Obraznicia e lipsa de profesionalism. Sper ca nu era incompetenta, ca aia e mai grav...

#57
human_em

human_em

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2019
Buna ziua,

Regina Maria Bd. Iuliu Maniu Brasov obraznicie si lipsa de profesionalism.

Am sunat la mijlocul lunii ianuarie pentru o procedura .Operatorul call center nestiind despre  procedura , mi-a precizat ca voi fi sunat de catre o persoana de specialitate din clinica. La mai putin de 1 ora am fost sunat ,  si am discutat de necesitate, urmand ca doamna de le capatul firului sa faca o programare pentru data de 29 ianuarie. La giseu am neplacuta surpriza sa constat ca nu exista programarea in sistem.Totusi prin bunavointa doctorului procedura s-a facut cu o intarziere de 2 ore . Reclam acest incident la receptie .  Dupa acest episod imi fac o  noua programare pentru  o a doua sedinta la mijjlocul lunii febuarie. Desi primesc un mesaj pentru ora stabilita, la ghiseu imi spune ca sunt programat cu o ora mai tarziu decat ora din mesajul venit cu o sera in urma. Cer explicatii si  ai arat mesajul de pe telefon.Imi spune   ca doctorul vine cu o ora mai tarziu. La  20 de minute dupa discutia de la ghiseu ma suna asistenta domnului doctor cerandu-si scuze de incident ca a uitat sa transmita si catre ghiseu informatia.

Halucinant, aceeasi persoana de la ghiseu, la  inregistrarea programarii la o ora dupa programarea initiala imi spune ca de fapt am intrat pe link-ul din mesaj si am anulat programarea ,dar paradoxal programarea aparea in sistem  la ora 10 . Logica imi spune ca daca anulez ceva nu mai exista, in nici un caz ca se decaleaza . Incerc sa-i explic neroadei ca nu am accesat link-ul .
Dupa programare , ma intorc la ghiseu  pentru un document medical  si "intamplator" individa care a inregistrat programarea nu mai  era la ghiseu.

Nesimtirea crasa nu tine loc de competenta. Rusine sa va fie.

#58
truthwarrior

truthwarrior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 31.03.2016
cucoana de la Medlife .... d-na Marcu este psihopata! ..... baga medicamente la greu

dracu stie cine coordoneaza acum Medlife (probabil amaratii de angajati)  ......

angajatii ...... vai de mama lor

vai de mama noastra .... ca suntem la mana lor

Edited by truthwarrior, 21 February 2019 - 05:36.


#59
a_user

a_user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,321
  • Înscris: 22.04.2017
"Beneficiaza" de fuga romanilor de la sitemul de stat catre privat si se vad ca dumnezei care duc firma pana la cer.

#60
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
nu cumva sa va faceti asig la medlife, am eu la fata si am sunat pt o raceala: mi au zis ca ma programeaza peste 9 noua zile!!! e inutil sa platesti daca nu poti beneficia de serviciile lor! asa ca nu faceti abonament la medlife

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E veche si se stie...

#62
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008

View PostMembruAnonim, on 23 februarie 2019 - 10:00, said:

E veche si se stie...
mereu se gasesc fraieri noi...asa ca e bine sa fie reamintita problema Posted Image

Edited by msn2, 25 February 2019 - 10:16.


#63
rhadooq

rhadooq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.05.2007
Sunt nevoit sa imi fac un URO CT, aleg eu unde. Avand card business Medlife, imi fac programare. Pret 650 RON cu tot cu reducere 20%. Surpriza, la aproape toate clinicile disponibile in Brasov, preturile variaza intre 500 si 600 RON, fara nicio reducere.
In Brasov, recomand orice alta clinica privata, oricare inafara de Medlife. Motivele sunt multe si diverse, nu este doar cel detaliat mai sus.

#64
tintin201921

tintin201921

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.08.2019
abonament "retea privata": just don't:
cand vei avea nevoie, programarea nu se poate face decat la sfantu asteapta si de obicei doar la medici "desemnati" (aia mai tineri, mai noi, mai necautati)

va fi nevoie de "investigatii suplimentare" - care nu sunt incluse. etc.

mai bn tii niste bani pentru "evenimente medicale" tu in contu/buzunaru' tau

#65
coolmanlyv

coolmanlyv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.06.2009
Tocmai ce am fost sunat de un angajat Kruk...pentru amarata suma de 432 lei...jalnic...am facut sesizari de stingere a raporturilor contractuale inca din luna februarie catre minunatul  call center si mi s-a raspuns abia dupa 5 luni. raspunsul fiind unul generat automat, robotic, rece fara sa isi asume cele reclamate de mine, fara sa se tina cont de aspectele sesizate. Este inadmisibil sa pretinzi bani pentru servicii pe care nu le-ai oferit, plus situatia jenanta in care am fost pusi in ianuarie pe care am descris-o de cel putin 8 ori angajatilor de la call center in decurs de 7 luni. Acest gen de interactiune aduce rusine retelei Regina Maria.  Sotia a nascut la Spitalul Regina Maria Baneasa de care suntem extrem de multumiti, in rest...432 lei - Kruk...eu...om  care a platit mai bine de 120 milioane retelei Regina Maria in decursul anului 2019...Rusine !!!

#66
pascaru_val

pascaru_val

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 16.07.2005
Si eu am fost praduit de bani la Regina Maria Floreasca!
La Medlife am avut alte probleme mai mici si pana la urma le-am rezolvat, nu sunt nici ei perfecti dar nu mi-au dat senzatia de furt cum a fost la ceilalti, plus tratamentul  la Regina Maria este injositor.
Call Center-ul de la Medlife este superior, la fel receptia.
In ce priveste medicii e mai greu de stabilit, am cunoscut buni si slabi la ambele clinici.
Daca ar fi de ales dintre cele doua as alege fara ezitare Medlife.

Edited by pascaru_val, 23 October 2020 - 17:10.


#67
achiartistul

achiartistul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.01.2009
Felicitari celor de la Spitalul Medlife Brasov. Au ajuns la performanta sa ofere aceleasi servicii ca la un spital de stat, dar cu bani in plus. Daca ajungi de dimineata la ei, organizare 0 (zero), fara indrumari clare unde se afla saloanele, nici de la personal, nici de pe pereti, fara indrumari clare ce fel de analize trebuie facute mai intai... Pe la pranz, cand nu mai este multa lume, am vazut ca pacienti primeau indrumari, iar din cabinete mai iesea cate o asistenta sa intreabe daca mai are cineva programare.
Programare pentru analize facuta "gresit" de cei de la receptie la ora 8:05, urmata de apostrofarea intregului personal (asistenti) ca am intarziat, in loc de buna ziua, si de ce nu am venit inainte de 8. Culmea este ca pe usa apare program analize intre 7:30 si 8:30. Cand le arati programarea si programul de pe usa, dau vina pe cei de mai sus.
Oameni inghesuiti la usi pt. analize cu nasul afara din masca. Pacienti care aveau peste o ora programare erau si ei "scapati" de la receptie pe acolo ca sa ingroase problema. Felicitari, combateti cel mai bine Covid-ul. A trebuit sa ma inghesui si eu ca sa fiu bagat in seama. Nu cred ca a auzit nimeni de liste cu pacienti care trebuie sa-si faca analize, sa fie intrebati cine mai are programare... iar dupa toate astea, te mai si ameninta ca fara analizele medicul nu-ti mai face procedura si pierzi programarea la interventia medicala care o asteptai de 3 luni.
Nu iese nimeni sa invite pacientii in saloane, iar dupa ce stai o perioada de timp te intrebi daca faci ceva gresit si bati la usa sa intrebi daca poti intra. Primul raspuns a fost "Nu vedeti ca am treaba!". Excelent.
Fara scaun sau conditii speciale pentru recoltarea sagelui. Asa zisul "EKG" facut degeaba. Nu stiam de ce ies dupa un minut pacientii din cabinet. Am aflat de ce. Electrozii se pun, fara sa fie dezinfectati de la pacientul anterior, fara gel, direct peste sosete, fara timp de acomodare, linistire a pacientului, fara sa te lase sa te dezbraci, doar sa-ti tragi hainele in sus.... Mi s-a explicat de catre personal ca este in regula. Urmatorul!
Le recomand proprietarilor MedLIfe sa-si faca un astfel de EKG si succes sa le iasa bine sau sa aibe vreo relevanta la diagnosticare.
Si urmeaza celalate analize...

Edited by achiartistul, 12 March 2021 - 13:37.


#68
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 17.10.2018
Eu folosesc serviciile medicale de la Regina Maria .Motivul e mai aproape de casa.Lasand asta am avut 2 experiente la aceasta clinica unde a trebuit sa astept 30 min de minute ceea ce nu mi s-a parut corect.La o analiza trebuia preluata normal si m-am trezit ca receptionerele notasera altceva deci mi s-a adaugat un cost in plus de 60 de lei. Medicul nu a gresit ,din neaentia drelor.De cadrele medicale sunt multumita , ma respecta au rabdare imi explica .Aparatura noua totul igienizat.
La Medlife intr-adevar receptionerele comunica mai bine.Dar consider ca sunt la fel de buni ca Regina Maria.
Pana la urma daca ai nevoie de un medic foarte bun te duci la orice clinica .N-am abonament la nici o clinica. Dau destul 1 data pe an si bine :)))

#69
denysse

denysse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.02.2006
Buna,

As dori si eu opinii legate de ambele clinici, experiente pro si contra. Inca nu stiu unde sa aleg abonamentul-Medlife sau Regina Maria. Ultima postare e din 2021. Ceva de prin 2022? Multumesc!

#70
tibirk

tibirk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.05.2006
Desi totul este "Hiper" si la Medlife si la Regina Maria gasesti servicii de foarte proasta calitate, ca peste tot in ziua de azi. Banu' sa iasa si cam atat! Te programezi si te amana, nu conteaza ca ai vreo urgenta, gasesti programare peste 2 luni. Ajungi la programare la ora stabilita si constati ca trebuie sa mai stai pe acolo inca vreo 2-3 ore.

In concluzie, nu merita sa iti faci abonament de nici un fel, mai ales ca pacientii (clientii, dupa cum le spun ei in contract) cu abonament sunt lasati in planul 2 pt. ca ei au platit deja deci scopul a fost atins...

Edited by tibirk, 11 January 2024 - 09:45.


#71
pelecaci

pelecaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 03.06.2008
am avut oaresice relatie buna cu Regia Maria pentru ceva timp  dar mi s-a facut sila la final de 2023 cand am realizat ca dupa atatia ani in care le duduie cifrele si au tot marit preturile inca au clinici care arata vai mortii lor + o dr. (Lemeni - cardiologie) care are nasu in tavan si corecteaza pacientul cand nu e nimic de corectat. bomboana de pe coliva a fost cand am realizat ca au ales sa faca economie la hartia pe care se imprima "rapoartele medicale", analizele etc...care e sora cu hartia igienica ieftina.

la Medlife am facut o programare prin aplicatie la RMN si bineinteles ca aplicatia nu permite sa adaugi mai multe "regiuni" de examinat..iar cand ajungi la receptie e vina ta ca nu ai facut bine programare LOL...hai la revedere ca nu vreau sa-i finantez Urusu' lu nevasta patronului dak aveti aplicatia praf.. si nici nu va asumati ..

deci, in concluzione, le-a cam tratat vremea "marilor jucatori"..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate