Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Aeroport Moscova

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007
Salutari...
Stie cineva daca in incinta aeroportului Sheremetyevo exista vreun hotel in zona de tranzit?Am o escala mai lunga si ma intereseaza daca exista vreo posibilitate de cazare fara sa ies din zona de tranzit si implicit sa-mi iau viza.
Multumesc.

#2
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Cei de la Aeroflot daca au pasageri care au pierdut un avion si trebuie sa-i cazeze ii cazeaza la Novotel, au un etaj unde sta un nene militian si n-ai voie sa iesi, avand in vedere ca n-ai viza, deci practic etajul respectiv e in zona de tranzit. Partea proasta e ca hotelul e, din cate stiu, dupa controlul de pasapoarte, deci trebuie vorbit cu ei inainte sa vezi daca se poate. Partea proasta nr 2 e ca cea mai ieftina camera costa de la 150E in sus, doar e Moscova.
Ca rezolvare mai simpla am vazut asta-vara sleepbox-uri in terminalul D si F, parca. Sunt niste custi in care poti dormi, in aeroport.

http://www.en.rian.r.../166348280.html

Costa cam 1500 ruble/4h si apoi 300 ruble/h costuri de persoana.

Alta rezolvare ar fi sa-ti iei o viza de tranzit la 35E de la consulatul din Bucuresti, sa iei Aeroexpress-ul (600 ruble dus-intors, 35 min/sens) si apoi sa te cazezi la un hotel langa gara Belarusskaya (unde te lasa Aeroexpress-ul). Cred ca iesi ceva mai ieftin decat cu Novotelul.
*100 RUB = 10-11 lei.

Rezolvarea cea mai ieftina, la care banuiesc ca te gandeai si singur si n-aveai nevoie de parerea mea, e sa dormi in aeroport pe scaune, in terminalul D si F nu au bare intre scaune din cate imi amintesc, asa ca poti sa te intinzi, daca gasesti loc.

#3
danusz

danusz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 05.11.2007

View Postalexxxxx, on 16th February 2012, 11:40, said:

Cei de la Aeroflot daca au pasageri care au pierdut un avion si trebuie sa-i cazeze ii cazeaza la Novotel, au un etaj unde sta un nene militian si n-ai voie sa iesi, avand in vedere ca n-ai viza, deci practic etajul respectiv e in zona de tranzit. Partea proasta e ca hotelul e, din cate stiu, dupa controlul de pasapoarte, deci trebuie vorbit cu ei inainte sa vezi daca se poate. Partea proasta nr 2 e ca cea mai ieftina camera costa de la 150E in sus, doar e Moscova.
Ca rezolvare mai simpla am vazut asta-vara sleepbox-uri in terminalul D si F, parca. Sunt niste custi in care poti dormi, in aeroport.

http://www.en.rian.r.../166348280.html

Costa cam 1500 ruble/4h si apoi 300 ruble/h costuri de persoana.

Alta rezolvare ar fi sa-ti iei o viza de tranzit la 35E de la consulatul din Bucuresti, sa iei Aeroexpress-ul (600 ruble dus-intors, 35 min/sens) si apoi sa te cazezi la un hotel langa gara Belarusskaya (unde te lasa Aeroexpress-ul). Cred ca iesi ceva mai ieftin decat cu Novotelul.
*100 RUB = 10-11 lei.

Rezolvarea cea mai ieftina, la care banuiesc ca te gandeai si singur si n-aveai nevoie de parerea mea, e sa dormi in aeroport pe scaune, in terminalul D si F nu au bare intre scaune din cate imi amintesc, asa ca poti sa te intinzi, daca gasesti loc.


Multumesc pt raspuns
De luat viza nici nu ma gandesc pt ca nu am chef sa ma trambalez la ambasada , plus din aeroport in oras si retur.Legat de cazarea din aeroport ca e scumpa,daca faci un calcul ca trebuie 2 vize deci 2x35 euro plus drum pana in oras,plus camera in oras probabil ca iesi la aceeasi bani sau chiar mai bine in aeroport.
Oricum probabil ca o sa vad la dus cum stau lucrurile si eventual o sa-mi aranjez atunci ceva avand in vedere ca la intoarcere e escala lunga.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate