Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

circuit germania elvetia austria

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
danamocanu

danamocanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.02.2010
ptr a planifica concediul din vara acestui an am nevoie de un raspuns la o intrebare din partea cunoscatorilor: se poate traversa mai multe tari (germania, elvetia, austria) cu masina de inchiriat? astept sfaturi
care ar fi pretul de inchiriere al unei masini ptr 7 zile si ce companii imi recomandati

#2
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007

View Postdanamocanu, on 15th February 2012, 18:53, said:

ptr a planifica concediul din vara acestui an am nevoie de un raspuns la o intrebare din partea cunoscatorilor: se poate traversa mai multe tari (germania, elvetia, austria) cu masina de inchiriat? astept sfaturi
care ar fi pretul de inchiriere al unei masini ptr 7 zile si ce companii imi recomandati

Da, nu este un lucru imposibil. Uneori costa ceva in plus. Acum un minut am raspuns cuiva pe aceeasi tema: "Daca in cuprinsul conditiilor de inchiriere nu apare si calatoria in alte tari, atunci trebuie sa luati legatura cu hispacar pentru a lamuri de la inceput si acest aspect."

De cele mai multe ori restrictiile de calatorie sunt spre est, nu Germania, Austria, Elvetia. La Europcar-Germania: "Certain driving restrictions may apply for driving into certain countries. Details are available from Europcar Reservation Office."

La Sixt apare limpede:

"Fahrten ins Ausland sind in folgende Länder, einschließlich der Inseln, erlaubt:
Andorra, Belgien, Dänemark, Finnland, Frankreich, Gibraltar, Großbritannien, Irland, Italien, Liechtenstein, Luxemburg, Monaco, Niederlande, Norwegen, Österreich, Portugal, San Marino, Schweden, Schweiz, Spanien und Vatikanstaat."


iar la Autoeurope este specificata si modalitatea de consemnare:

"Circulation autorisee dans les pays d'Europe de l'Ouest, ainsi qu' en Pologne, Rep. Tchèque, Hongrie, Slovaquie, Slovenie, Lettonie, Lithuanie et Croatie. Les pays traverses doivent etre notes sur le bon de voyage lors de la reservation. Il n'est pas permis de prendre le ferry avec le vehicule de location ou de circuler sur les iles sans une autorisation prealable de Auto Europe."


Cred ca este o problema de asigurari, motiv pentru care unele filiale prevad o suma suplimentara de bani pentru trecerea frontierei – driveFTI: "Passages de frontieres en demande (excepte Pologne, Rep.Tcheque) avec supplement EUR 45/location. pas de transports en ferry autorises."

#3
danamocanu

danamocanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.02.2010
dragi forumisti! ne-am hotarat referitor la vacanta de vara la urmatorul traseu: avion bucuresti -bergamo si retur. primele 2 nopti cazare milano, apoi deplasare spre garda land. o zi pentru parc. urmatoarea zi o vizita scurta Verona si apoi deplasare (cu masina inchiriata in milano) spre Innsbruck. cazare 3 nopti. in cele doua zile, una rezervata castelelor (linderhof si Neuschwanstein) iar a doua in zona (astept recomandari). deplasare spre Dorbirn, cazare  2 sau 3  nopti; pentru cele 2 zile ne gandim la: St. Gallen, Bludenz, zurich, Vaduz, Cascada Rinului - sper sa primesc de la cei care au fost pe acolo sugestii..... Deplasare spre Como (bellagio) si ultima zi la aeroport . In total 10 nopti cazare. Tot ce e sigur e deplasarea cu avionul (am rezervat ) restul traseului e in lucru de aceea sper la ajutor si sugestii din partea voastra. Multumesc anticipat!!!!!!!!!!!Orice sugestie imi va fi utila in stabilirea programului

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate