Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Samsung S6500 Galaxy Mini 2

- - - - -
  • Please log in to reply
2686 replies to this topic

#37
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Teoretic, de maine am si eu samsung galaxy mini 2 (S6500), trecerea fiind de la un nokia 6300 (si inainte sony ericsson t230) :lol:
Sunt curios cum o sa ma descurc cu el avand in vedere diferenta dintre ele.

#38
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
pregătește-te de x și 0, o să ai o surpriză când tre să răspunzi la apeluri. :lol:

#39
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postgigel de hohențolărn, on 27th May 2012, 21:17, said:

pregătește-te de x și 0, o să ai o surpriză când tre să răspunzi la apeluri. :lol:
Aaa, cum vine asta? :blink: :D

Edited by Corupt, 27 May 2012 - 20:44.


#40
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Ok, alta intrebare: Inainte de prima folosire trebuie incarcat 12 sau 14 ore ?
Si nu aveti un manual pt el ? Am cautat pe site samsung dar am gasit doar drivere ...

#41
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,066
  • Înscris: 04.08.2007

View PostCorupt, on 28th May 2012, 14:10, said:

Ok, alta intrebare: Inainte de prima folosire trebuie incarcat 12 sau 14 ore ?
Si nu aveti un manual pt el ? Am cautat pe site samsung dar am gasit doar drivere ...
se incarca normal, pana se termina de incarcat. nu 12, 14, xx ore.

#42
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postremvirg, on 28th May 2012, 18:56, said:

se incarca normal, pana se termina de incarcat. nu 12, 14, xx ore.
Ok, mersi.

Intre timp:

View Postgigel de hohențolărn, on 27th May 2012, 21:17, said:

pregătește-te de x și 0, o să ai o surpriză când tre să răspunzi la apeluri. :lol:
Am aflat cum sta treaba si pe mine nu ma deranjeaza modul de raspuns, ba chiar ma ajuta ca de multe ori raspund aiurea cand nu doresc.

#43
Grigt

Grigt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 06.07.2008
"Am aflat cum sta treaba si pe mine nu ma deranjeaza modul de raspuns, ba chiar ma ajuta ca de multe ori raspund aiurea cand nu doresc."
  
sal,de la un patit:pentru inceput inchide-ti traficul de date de la operatorul tau sau ai mare grija! :worthy:

Edited by Grigt, 28 May 2012 - 21:55.


#44
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View PostGrigt, on 28th May 2012, 22:54, said:

sal,de la un patit:pentru inceput inchide-ti traficul de date de la operatorul tau sau ai mare grija! :worthy:
Salut!
Primul lucru care l-am facut a fost sa intru la Wireless si Retele si sa inchid traficul de date (nu am nici extraoptiune pt net).
Momentan folosesc net doar pe wireless (sper) si in viitor incerc sa fac rost de o cartela digi mobil pe 3g (doar pt net)
Mersi.

Btw, doar eu nu reusesc sa conectez telefonul la PC prin cablu usb ?
Am windows 7 si ca driver folosesc Samsung Kies.
Ca si removable disk functioneaza si mi-l vede, dar prin program nu se poate conecta. :(

Edited by Corupt, 28 May 2012 - 22:41.


#45
Grigt

Grigt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 06.07.2008
"Btw, doar eu nu reusesc sa conectez telefonul la PC prin cablu usb ?
Am windows 7 si ca driver folosesc Samsung Kies.
Ca si removable disk functioneaza si mi-l vede, dar prin program nu se poate conecta." :(


sal din nou,nici eu nu am reusit cu S.Kies?!

Edited by Grigt, 28 May 2012 - 23:02.


#46
chitumihai

chitumihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.03.2008
Sunt un posesor al unui Galaxy Mini 2 si care stapanesc destul de bine androidul folosind 2 doi ani. As vrea sa va dau cateva sfaturi atata cat ma pricep ca vad ca se discuta multe aberatii pe aici in legatura cu acest telefon si multi neavizati isi dau cu parerea... (ca ca eu as fi cel mai avizat dar tinand cont ca mi-am facut practica pe un galaxy spica aproape doi ani...)

1.Telefonul este super la acesti bani si la ce stie sa faca din toate punctele de vedere.
2. Filmeaza bestial
3. De rootat nu am gasit nimic care sa functioneze pana acuma. Doar tepe.
4. Ce vorbesc unii pe aici ca rootat poti muta aplicatiile pe card!!!!   Nici nu trebuie ca telefonul are destula memorie pt aplicatii chiar peste mediumul unui utilizator infocat si maniac sa aibe sute de aplicatii.... pt ca are 0.90 Gb memoria standard unde se instaleaza aplicatiile si 1,8 Gb memorie interna care o vede ca un sd card. Precizez ca cei 4 Gb care ii vedeti voi la detalii tehnice peste tot sunt impartiti in 3 memorii daca nu ma insel. Dar 0.9Gb + 1,8Gb sunt extra mega suficienti pt cate aplicatii vrei.   Si daca iti iei un card de 8GB care e 50 lei aproximativ iti moti pune cate filme si muzica vrei, etc....    
5. Suporta aproape orice joc placa grafica sa zic asa. Chiar si jocuri HD ceea ce pe mini nu se putea.
6. Are 389 Mb ram liberi ceea ce e suficient pt un telefon de acest pret.
7. Nu are transmitator FM dar are Radio.
Parerea mea este ca are multe in plus fata de Galaxy Mini.

daca mai imi vine ceva in minte am sa revin. Apropo daca careva a reusit sa-l rooteze sa posteze si pt altii... :)) Eu estimez ca abia in vara v-om gasi ceva pt rootat tinand cont ca modelul abia a aparut. Eu am gasit niste chestii pe niste iteuri chinezesti dar nu inteleg nimic, asa ca cine stie chineza sa googaleasca pe acolo ca astia fac primi din astea si sa ne dea de veste.


Aaaaa inca ceva. Kies-ul nu merge pe Windows XP. Merge doar pe Windows 7 si Vista cred
Pt xp folositi celalalt care acuma imi scapa...  ca sunt 2 programe kies si samsung nu stiu cum :))

#47
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 25.07.2008
Il am. Ai perfecta dreptate in privinta memoriei si a puterii de procesare. la banii care i-am dat pe el (100 lei + 27 euro in puncte thank') la Orange e chiar pleasca. Nu il pot compara cu nimic, pentru ca inainte am avut un Nokia E51. Oricum am bagat pe el soft la greu. O parte a mers mutat pe cardul SD de 8Gb pe care i l-am cumparat, o alta parte nu. Are tot felul de chestii pe ele, unele inutile mie, care ma enerveaza si pe care nu le pot dezinstala. Nu pot actualiza aplicatiile de samsung, desi am cont la ei primesc o eroare (3013)... banuiesc ca optiunea nu e oferita pe Romania.

#48
chitumihai

chitumihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.03.2008
#### bateria tine Maxim 2 zile, pt mine cel putin. Precizes ca il folosesc la maxim. Jocuri Wi-Fi, Youtube etc....     Cei care scriu ca ii tin cate 10 zile abereaza rau de tot. Nici un telefon cu un asa mare ecran nu poate tine asa mult bateria doar daca suni un minut pe zi si doar dai sms-uri si putin divertisment si nici atunci nu cred ca ar tine atata.    Repet se poate doar sa il folosesti ca pe alea alb negru unde doar vb si trimiti mesaje... :))

Deci pe cine il tine 2 zile folosit intens sa zica merci.. :))

View PostObivankenobi, on 1st June 2012, 21:55, said:

Il am. Ai perfecta dreptate in privinta memoriei si a puterii de procesare. la banii care i-am dat pe el (100 lei + 27 euro in puncte thank') la Orange e chiar pleasca. Nu il pot compara cu nimic, pentru ca inainte am avut un Nokia E51. Oricum am bagat pe el soft la greu. O parte a mers mutat pe cardul SD de 8Gb pe care i l-am cumparat, o alta parte nu. Are tot felul de chestii pe ele, unele inutile mie, care ma enerveaza si pe care nu le pot dezinstala. Nu pot actualiza aplicatiile de samsung, desi am cont la ei primesc o eroare (3013)... banuiesc ca optiunea nu e oferita pe Romania.



raspuns pt Obivankenobi:   Nu te mai chinui sa muti aplicatiile pe card pt ca  ingreunezi viteza lui de procesare etc. Nu ai nevoie omule. Memoria interna flosesteo pt aplicatii etc iar sd-cardul pt multimedia. Ai facut tu ceva setari prin el de nu merge sa upgradezi alea de la samsung dar nici nu-ti trebuiesc ca sunt niste prosti si balarii. Chat-onul ala e degeaba e acelasi lucru ca messengerul etc...   Recomand sa dai un reset din fabrica sa treci toate chestiile personale de pe sd in pc sa dai format si la card si iti va merge brici daca nu mai muti aplicatiile pe sd.... Aaaaa stai asa ca poate fac eu confuzie. Cei 1,8  Gb ai lui ii vede tot ca un sd card iar daca le-ai mutat acolo e suficient... :))) Oricum ca default acolo muta el in caz ca trebuie.

ideea este ca acest telefon nu are nevoie de tweak-uri de nici un fel!!!  care a avut un Galaxy Spica stie ce zic...!!! Oricum si acela a fost un tel super pt vremea lui si inca mai e.... :))

ce ma doare e ca are doar ARM 7 procesorul dar oricum la banii astia e suficient si merge ca uns.   Pt cei care se intreaba daca suporta pagini flash, raspunsul este DAAAA...   Eu a vazut chiar si filme online de pe siteuri si merge fffff bine.   Numai ca nu poti juca idioteniile alea de jocuri de pe facebook. Paginile se incarca dar nu poti trage de imagine... Oricum ma bucur ca nu le suport... :))

#49
chitumihai

chitumihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.03.2008
Mi-am adusa aminte cum se numeste softul pt windoes Xp pt a connecta telefonul la pc:    New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe     Bine poate versiunea este invechita.. "))

#50
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postchitumihai, on 1st June 2012, 21:51, said:

Aaaaa inca ceva. Kies-ul nu merge pe Windows XP. Merge doar pe Windows 7 si Vista cred
Pt xp folositi celalalt care acuma imi scapa...  ca sunt 2 programe kies si samsung nu stiu cum :))
Eu nu reusesc sa il conectez la Kies prin windows 7.
Pot sa intru in memoria lui (prin my computer), dar in program tot arata ca se conecteaza si asa ramane.

In schimb am un router asa ca am reusit sa fac conexiunea prin Kies Air.

In alta ordine de idei, telefonul a implinit o saptamana de cand il folosesc si sunt foarte multumit de el.
Avand in vedere ce aveam inainte am ramas placut impresionat de ce poate face.

Intrebare: Am vreun avantaj in +/- daca bag un alt launcher decat cel cu care a venit ? (ma gandeam la pro sau awd)

#51
alexboy23

alexboy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2012
salut.ati reusit careva sa faceti root la tel?eu am win 7 pe laptop si nu pot sa-l conectez la kies.

#52
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postalexboy23, on 2nd June 2012, 12:35, said:

salut.ati reusit careva sa faceti root la tel?eu am win 7 pe laptop si nu pot sa-l conectez la kies.
Nici eu, si din cate am vazut, nici altii nu au reusit sa conecteze telefonul la kies prin usb in windows 7.

Daca ai windows original poti incerca metoda aceasta:

Quote

I got an answer from Samsung technical support

"In order to allow for compatibility between the Windows 7 computer and your phone you must download from the Microsoft website VIRTUAL WINDOWS XP. Please be aware that this will only work for Windows 7 64 bit Professional, Enterprise and Ultimate."

So, you need to download WindowsActivationUpdate.exe using IE only (Firefox won't work because once activated a cookie is needed by IE.)

Then
VIRTUAL WINDOWS XP (500MB)
Kies (80MB)

Install the lot and possibly reinstall the USB driver via the Kies troubleshooter.
Then and only then will this phone be detected. What a palaver.
BTW, it takes about 2 minutes to connect to the phone using Kies and file transfer between Kies and the Galaxy Mini GT-S5570 phone is painfully slow.

Pe site la Microsoft gasesti Virtual Windows XP.
Totusi, inainte de a instala, trebuie sa instalezi un alt program tot de la Microsoft care verifica autenticitatea windowsului (o sa il gasesti tot pe pagina cu VW XP).
Nu stiu daca functioneaza deoarece eu am reusit sa conectez telefonul la PC prin Kies Air, dar poti incerca daca vrei.

Edited by Corupt, 02 June 2012 - 11:43.


#53
alexboy23

alexboy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2012
nu ca nu ma prea deranjeaza asta dar am vazut ca la mai multi nu merge sa il conecteze.dar root ati reusit sa faceti?

#54
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 25.07.2008
La mine pe Windows vista  a mers perfect. In schimb pe ubuntu 12.04 nu am reusit sa il fac sa mearga.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate