Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

uTorrent

- - - - -
  • Please log in to reply
615 replies to this topic

#19
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ai incercat si micro torrent, ca despre el e vorba aici ?

#20
cobe

cobe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 23.06.2004
Mie mi se pare ca ocupa cam multe resurse, in comparatie cu BitCometul, ca pe ala il foloseam inainte.

#21
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
Super tare asta micu'. nu ma mai jucasem demult cu torrente. pur si siplu am ramas mut de progresele care s-au facut de la bit torrent [experimental]...
mi-am luat la muzici ;). oops...

#22
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
µTorrent 1.1.8.rc1

What's New in This Release:

· Fix: Ipfilter was off by default (and there was no way to enable it).
· Fix: True/False boxes in advanced settings page wern't hidden when window is loaded.
· Fix: Advanced settings dialog would crash if you double clicked outside of the list.
· Fix: deadlock if utorrent was shutdown apruptly.
· Change: Compute ratio as uploaded/total_size instead of uploaded/downloaded for seeding tasks.
· Fix: Start seeding checkbox in Create Torrent dialog was buggy.
· Feature: Added search engine feature.
· Change: Create Torrent dialog generates less pieces in "Autosize" mode.
· Fix: ipfilter.dat didn't work.
· Fix: Increase the amount of laziness for lazy_bitfield.
· Change: Redesigned seeding priority system.
· Fix: Support moving directories across partitions on Win2k/XP.
· Feature: Added option to hide µTorrent from the tray.
· Feature: Increase # of uploads if uploading is slow.
· Fix: Ignore case when sorting torrents.
· Feature: Show tray popup if there's a download error.
· Feature: Single click on tray icon.

DOWNLOAD

#23
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postcobe, on Oct 26 2005, 13:08, said:

Mie mi se pare ca ocupa cam multe resurse, in comparatie cu BitCometul, ca pe ala il foloseam inainte.
nici pe departe
bit comet imi ocupa 3 mega de ram, iar bit comet 80 (pt 20 de torente)

#24
mihaimihai1982

mihaimihai1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.10.2005
Eu nu vad la optiuni nimic in plus fata de bitcomet cu care eu am ajuns la o rata de transfer de 6 mb/sec.Deci nu as vedea de ce sa-l schimb. <_<

#25
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
pentru ca ocupa cu 70-80 de mega de ram mai putin ?  ^_^

#26
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

View Postmihaimihai1982, on Nov 1 2005, 11:49, said:

Eu nu vad la optiuni nimic in plus fata de bitcomet cu care eu am ajuns la o rata de transfer de 6 mb/sec.Deci nu as vedea de ce sa-l schimb. <_<

ce legatura are clientul cu teva ta ? :huh:

#27
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 07.12.2004
are... bitcomet este mai "agresiv"... se conecteaza mai repede la peers (si la mai multi) si obtine viteze mai mari.

#28
BorsCuFasole

BorsCuFasole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 16.11.2005
need help?
programelu` asta mi se pare destul de praf...de la interfata mi-am dat seama...faza-i ca e o copie dupa azerus :) .. apropo, daca stiti careva niste adrese de torrenturi din tara cu care sa downloadez cu peste 15 k .. la o banda de 128 .. :D ...care o am ...si-mi place cum merge totusi pentru ca downloadez melodii de pe site cat ai clipi..nu apuci sa vezi cu cati k dld o melodie  :w00t:  ... ma rog.....dati-mi niste adrese cu torrenturi :) pls. . B)

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
daca ai banda de 128kbs cu cat vrei sa-ti descarce? 15KB e ok (128/8=16)

#30
Florin274

Florin274

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.07.2005
Dar de ABC [Yet Another Bittorrent Client] a-ti auzit? Daca a-ti auzit ce imi puteti spune despre el?

#31
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Folosesc μtorrent si sunt multumit. Insa cind ma uit la peers toata lumea are altceva: BitComet cei mai multi si Azureus. Rar cite unul cu μtorrent, Bittorrent sau BitLord, etc. De ex, chiar in acest moment ABSOLUT toti cei care iau de la mine (vreo 20 de persoane) au BitComet. De ce? Chiar e mai bun BitComet? Ca eu la ar cite unul cu μtorrent nu simt ca i-ar lipsi ceva.

Edited by blackcat, 27 November 2005 - 11:04.


#32
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Cum pot sa limitez uploadul la μtorrent ? Am dat la Seeding Priority/Limit the upload rate si orice as pune trece de valoarea pe care o vreau eu...de ce?

#33
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
tot ce pot sa spun este  :coolspeak:

inainte foloseam BitLord si mergea super, nu credeam ca poate sa iasa ceva mai bun, dar a iesit :D . BitLordu imi manca aproape 13ram pe cand micro.torrent imi ia 3-4, de asemenea cu micro torent vad ca ajung mai repede la viteza maxima de download  :coolspeak: . si imi place si Scheduler-ul  :photo:
:worthy:  :peacefingers:

Edited by Blitzkrieg, 27 November 2005 - 14:17.


#34
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postblackcat, on Nov 27 2005, 11:03, said:

Folosesc μtorrent si sunt multumit. Insa cind ma uit la peers toata lumea are altceva: BitComet cei mai multi si Azureus. Rar cite unul cu μtorrent, Bittorrent sau BitLord, etc. De ex, chiar in acest moment ABSOLUT toti cei care iau de la mine (vreo 20 de persoane) au BitComet. De ce? Chiar e mai bun BitComet? Ca eu la ar cite unul cu μtorrent nu simt ca i-ar lipsi ceva.

Un motiv ar fi ca e foarte nou utorrent. Si ar mai fi inca unu (dar poate se intampla doar la mine) nu stie sa foloseasca banda pe care o am. Am banda de 30Kb/s si el trage cu maxim 15-20kb/s ceea ce la bit comet nu se intampla. +viteza la bit comet e constanta la utorrent variaza mult.


View PostBNG, on Nov 27 2005, 12:31, said:

Cum pot sa limitez uploadul la μtorrent ? Am dat la Seeding Priority/Limit the upload rate si orice as pune trece de valoarea pe care o vreau eu...de ce?

preferences-> network options -> global maximum upload rate (si acolo pui cat vrei tu)

sau click dreapta pe un torrent (daca vrei ca numai un singur torrent sa aiba limita) -> properties -> maximum upload rate ...

#35
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Eu nu am probleme cu viteza. Totul e sa fie seeds

#36
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Eu cu utorrent trag si cu 120 KB/s ore intregi. Iar pt faptul ca scade viteza sau variaza nu pot sa dau vina pe program. Ma gindesc intii la retea (RDS). Mi-am instalat BitComet si nu m-a incintat. Nu vad ceva cu adevarat util in plus. Nu stiu, poate imi da cineva vreo idee, poate sunt incepator si nu vad diferentele majore.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate