Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

RADIO VIOCAN - Va difuza manele si muzica populara in locul BBC

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#163
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Au de gand sa cumpere frecventele SUPER FM?

#164
iulia40

iulia40

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 590
  • Înscris: 11.02.2009
hello
88,0 BBC fm bucuresti a emis real cu PAR 500 w *probabil emitatorul era de 100 w.
- ne puteti spune ce putere va avea noul emitator radio impuls bucuresti 88,0 fm de la 1.11.2012 ?
(valoarea maxima a puterii emitatorului - nu cu cat se va emite efectiv, PAR estimat etc)
- ce antena veti avea si cati dipoli ?
- ce inaltime va avea
- locatia antenei

sper sa nu emiteti doar pentru un cartier in bucuresti, cum emit acum 88,5  sau 89,0  dar si 103,4  bucuresti

#165
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postiulia40, on 18 octombrie 2012 - 07:27, said:

sper sa nu emiteti doar pentru un cartier in bucuresti, cum emit acum 88,5  sau 89,0  dar si 103,4  bucuresti
88,5 si 103,4 de acord, dar 89,0 (ZU) cred ca glumesti, sau il incurci cu 89,5 care din pacate nu cred ca are nici 100 W :(.

#166
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Poate si Dance FM 89,5 am auzit ca se prinde prost in unele zone din Bucuresti.

#167
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010

View Postbossss, on 17 octombrie 2012 - 20:18, said:

Din studioul central va pleca VPN ! Data estimata ON AIR,  29 octombrie. Bucuresti, Cluj, Sibiu, C-ta, Timisoara... in curand BV !

E bine daca e VPN. Acum sa vedem cat le va tine Cancescu. Am lucrat pentru el prin 2004 la Mix FM Constanta si in 2006 la Mix FM Bucuresti (unde am fost primul disponibilizat pentru ca aveam tupeul sa-i spun mereu directorului de retea ca formatul news radio e de rahat si ca va ajunge un radio vandut) si stiu prea bine cum merge managementul pe mana lui Posted Image

Intre timp am ascultat si eu Impuls. Daca intra pe retea cu formatul ala, slabe sanse sa bata Zu, Kiss, Pro FM, 21 plus alte locale care vad in formatul de hit radio cu heavy rotation obsesiv, un extraordinar format de radio. Asta o spune baiatu' ala care a prezis cu mult inainte de vanzare ca Mix FM se va duce de rapa.

Edited by SebyD, 18 October 2012 - 17:23.


#168
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
88,0 va fi inghesuit intre Buzz Istrita 87,9 si mai nou Horizont Kaliakra 88,1 care e, cel putin dimineata si seara, cu RDS, RT si tot tacamul.

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 18 October 2012 - 22:44.


#169
iulia40

iulia40

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 590
  • Înscris: 11.02.2009

View PostMembruAnonim, on 18 octombrie 2012 - 16:50, said:

88,5 si 103,4 de acord, dar 89,0 (ZU) cred ca glumesti, sau il incurci cu 89,5 care din pacate nu cred ca are nici 100 W Posted Image.


scuze, 89,5 am vrut sa scriu, mersi pt sesizare
insa cum emite pe brasov, predeal poiana sau postavaru sunt sigur ca tehnicul brasovean stie ce inseamna putere, inaltime, receptie

#170
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
La Brasov ii ajuta si relieful. In Bucuresti trebuie sa ai un pilon foarte inalt si putere mult mai mare ca sa obtii aceeasi acoperire.

#171
bossss

bossss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 14.11.2004

View PostSebyD, on 18 octombrie 2012 - 17:20, said:

E bine daca e VPN. Acum sa vedem cat le va tine Cancescu. Am lucrat pentru el prin 2004 la Mix FM Constanta si in 2006 la Mix FM Bucuresti (unde am fost primul disponibilizat pentru ca aveam tupeul sa-i spun mereu directorului de retea ca formatul news radio e de rahat si ca va ajunge un radio vandut) si stiu prea bine cum merge managementul pe mana lui Posted Image

Intre timp am ascultat si eu Impuls. Daca intra pe retea cu formatul ala, slabe sanse sa bata Zu, Kiss, Pro FM, 21 plus alte locale care vad in formatul de hit radio cu heavy rotation obsesiv, un extraordinar format de radio. Asta o spune baiatu' ala care a prezis cu mult inainte de vanzare ca Mix FM se va duce de rapa.

1. Cancescu chiar nu (mai) are nicio legatura cu Radio Impuls.
2. Cel putin momentan ideea ca Impulsul sa se bata cu Kiss, Zu, Pro si 21 mi se pare o utopie din cauza asta o si iau ca pe-o gluma buna ! Repet ce ti-am zis si cu ceva posturi mai sus : Impulsul a avut mult tupeu de a scoate nasul din provincie lucru care merita apreciat. Ramane de vazut ce strategie va aborda pentru a scoate nasul si din multime...

#172
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010

View Postbossss, on 21 octombrie 2012 - 01:52, said:

1. Cancescu chiar nu (mai) are nicio legatura cu Radio Impuls.
Pai, sa vedem ce zic actele si cererile...

Quote

Ordinea de zi a sedintei de joi, 27 septembrie 2012 ora 11:00
5. Solicitări cedări licenţe audiovizuale:
S.C. Selmaco International Cluj Napoca către S.C.Viocan Mix Media SRL Cluj Napoca pentru serviciul de programe Radio Impuls Cluj Napoca, cu schimbare denumire în Impuls.


Tradus: S.C. Selmaco International Cluj Napoca a cerut la CNA cedarea licentelor catre S.C.Viocan Mix Media SRL care nu mai e in Brasov, ci e DOAR mutata la Cluj si atat.
Ghici a cui e S.C.Viocan Mix Media SRL. Daca nu stii, e al naibii de simplu de aflat.
Deci?

Edited by SebyD, 21 October 2012 - 09:55.


#173
Herman01

Herman01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 12.11.2011
La Sibiu pe 88.4 FM emite Radio Impuls cu rds. Se receptioneaza perfect.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate