Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

INTREBARI DESPRE FOCUSSAT

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#1
satelit_buc

satelit_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 10.02.2012
daca aveti ceva neclaritati despre focussat le puteti adresa aici

#2
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009
nu va suparati toarase, da' imi zici si mie maica pe ce buton sa apas sa pun pe protv?
aaa...si pe care sa apas sa se opreasca receptoru'? :lol:

#3
satelit_buc

satelit_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 10.02.2012

View Postkondratov, on 12th February 2012, 00:07, said:

nu va suparati toarase, da' imi zici si mie maica pe ce buton sa apas sa pun pe protv?
aaa...si pe care sa apas sa se opreasca receptoru'? :lol:
in cazul in care nu gaseti butonul, scoti firul din priza, e mai sigur

#4
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Are dreptate, tovarase!!! Chiar se pricepe, domnu'...  :naughty:

#5
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Care sunt conditiile pentru a primi in custodie al doilea receptor de la Focus ? In cazul in care ai un receptor HD compatibil cu Focus poti primi doar cartela fara a mai lua si al doilea receptor pe un singur abonament?

#6
satelit_buc

satelit_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 10.02.2012

View Postdic_star79, on 12th February 2012, 15:37, said:

Care sunt conditiile pentru a primi in custodie al doilea receptor de la Focus ? In cazul in care ai un receptor HD compatibil cu Focus poti primi doar cartela fara a mai lua si al doilea receptor pe un singur abonament?
daca ai 2 ani la ei poti primi oferta 10 client fidel, si-ti mai dau ei un receptor, dac nu , poti achita in avans pana la 27 luni active, este mai bine asa, pentru ca daca vrei inca un receptor in custodie vei plati 2 abonamente, asa pe oferta 10 client fidel platesti doar la o cartele si cealalta se incarca automat, fiind imperecheata in contract cu cea veche
si este bine sa ai si receptorul de focus, oricum ti-l vor da, ca poate se strica cel hd si pana il repari... il folosesti

#7
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postsatelit_buc, on 12th February 2012, 19:44, said:

daca ai 2 ani la ei poti primi oferta 10 client fidel, si-ti mai dau ei un receptor, dac nu , poti achita in avans pana la 27 luni active, este mai bine asa, pentru ca daca vrei inca un receptor in custodie vei plati 2 abonamente, asa pe oferta 10 client fidel platesti doar la o cartele si cealalta se incarca automat, fiind imperecheata in contract cu cea veche
si este bine sa ai si receptorul de focus, oricum ti-l vor da, ca poate se strica cel hd si pana il repari... il folosesti

Eu am inteles asa, daca am 27 de luni si vreau al doilea receptor in custodie platesc doua abonamente, pentru doua receptoare in custodie, daca fac un contract nou si platesc in avans 27 de luni , primesc doua receptoare si platesc un singur abonament?

#8
nykanor

nykanor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 26.01.2011

View Postdic_star79, on 14th February 2012, 12:04, said:

Eu am inteles asa, daca am 27 de luni si vreau al doilea receptor in custodie platesc doua abonamente, pentru doua receptoare in custodie, daca fac un contract nou si platesc in avans 27 de luni , primesc doua receptoare si platesc un singur abonament?
Daca a-i citi mai atent nu ve-i intelege gresit .
Numai in cazul ca nu ai cele 27 de luni achiti in avans banii sa poti beneficia de oferta , si ve-i plati un singur abonament,asa am inteles eu si cred ca nu ma insel.

#9
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Pentru a primi al doilea receptor in custodie se plateste activarea cartelei 50 de lei sau mai mult?

#10
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009
ati facut deja un talmes balmes!
tre sa ai 28 de luni platite dupa care mai platesti inca pe 3 lini pachetul total,+ 100-150 lei(depinde de instalator) si dupa aia merge pe o singura reancarcare doua receptoare.daca nu ai 28 de luni atunci cumperi cartele pt a acoperi diferenta daca ai numai 17 luni de exemplu mai cumperi cartele pe inca 11 luni anunti partidul,si cand vine vreun tovaras de la comitetul central bagi si alea 3 total.(vei avea apoi activ pe 31 de luni ,plus toate pachetele activate imediat pe 3 luni).mai pe babeste, dupa alea 31 de luni,vei cumpara o singura cartela de reancarcare pt cele 2 receptoare si 2 cartele) bun eu stiu de 28 de luni, unii stiu de 27. eu intotdeauna faceam lucrarea cand stiam ca respectivul cetatean are 28 de luni active.

View Postdic_star79, on 14th February 2012, 12:41, said:

Pentru a primi al doilea receptor in custodie se plateste activarea cartelei 50 de lei sau mai mult?
este 60 lei!,dar depinde din nou de instalator. poate(si are unele drepturi) sa-ti ceara in plus pe inca 3,4, sau mai multe luni cartele sa platesti.rare sunt cazurile cand vei plati numai 60 lei

#11
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postkondratov, on 14th February 2012, 14:09, said:

ati facut deja un talmes balmes!
tre sa ai 28 de luni platite dupa care mai platesti inca pe 3 lini pachetul total,+ 100-150 lei(depinde de instalator) si dupa aia merge pe o singura reancarcare doua receptoare.
Imi spui si mie de ce trebuie sa mai dau 100-150 de lei la instalator pentru al doilea receptor in custodie cand echipamentul este deja instalat de mine de la primul receptor? In afara de un LNB Twin care o sa inlocuiasca lnb actual plus o bucata de cablu RG6 pana la al doilea receptor ce crezi ca mai am de instalat?
Intrebarea era destul de clara, care sunt conditiile pentru a primi al doilea receptor in custodie !

#12
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

View Postdic_star79, on 14th February 2012, 16:12, said:

Imi spui si mie de ce trebuie sa mai dau 100-150 de lei la instalator pentru al doilea receptor in custodie cand echipamentul este deja instalat de mine de la primul receptor? In afara de un LNB Twin care o sa inlocuiasca lnb actual plus o bucata de cablu RG6 pana la al doilea receptor ce crezi ca mai am de instalat?
Intrebarea era destul de clara, care sunt conditiile pentru a primi al doilea receptor in custodie !
conditiile sunt cele pe care le-am spus mai sus! indiferent de ce ai facut tu ,si sunt batute in cuie! SEC.
nu intereseaza pe nimeni ce faci tu .decat ca tre sa decartezi 100-150 lei,drept plata contracost lucrare,pt ca focussat nu deconteaza aceasta lucrare! aceasta lucrare este decont client! lamurit?

Edited by kondratov, 14 February 2012 - 16:38.


#13
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postkondratov, on 14th February 2012, 16:35, said:

conditiile sunt cele pe care le-am spus mai sus! indiferent de ce ai facut tu ,si sunt batute in cuie! SEC.
nu intereseaza pe nimeni ce faci tu .decat ca tre sa decartezi 100-150 lei,drept plata contracost lucrare,pt ca focussat nu deconteaza aceasta lucrare! aceasta lucrare este decont client! lamurit?

Daca esti instalator, asa se intelege,  ai un extras cu aceste conditii pe care le expui aici ?

#14
roderttam

roderttam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 22.07.2008

View Postkondratov, on 14th February 2012, 16:35, said:

aceasta lucrare este decont client! lamurit?
Nu lamurit.E o lucrare bagata pe gat clientului -de ce? -ca sa manance si gura instalatorului o paine.Halal practica in orice domeniu.

#15
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

View Postroderttam, on 14th February 2012, 18:05, said:

Nu lamurit.E o lucrare bagata pe gat clientului -de ce? -ca sa manance si gura instalatorului o paine.Halal practica in orice domeniu.
la dolce e gratuit.esti liber sa alegi.

View Postdic_star79, on 14th February 2012, 17:07, said:

Daca esti instalator, asa se intelege,  ai un extras cu aceste conditii pe care le expui aici ?
ti se va face o factura de cel care va instala.suna la call center si ti se va confirma si de ce trebuie sa platesti cei 100 -150 lei
cine nu vrea e liber sa aleaga altceva! chiar nu inteleg de ce atatea nedumeriri! chiar daca as pune banii in buzunar,n-ar trebui sa va intereseze prea mult pt ca va doriti focus mai mult ca orice, nu-i asa? cine vrea digi plateste spaga si de 200-300 lei numai sa poata face rost de aparat si dupa aia plateste aparatul! din pacate la dolce este gratuit! :)
eu nu voi mai raspunde pe acest topic,am fost foarte clar la raspunsuri. satelit buc ai cuvantul! explica mai departe :)

Edited by kondratov, 14 February 2012 - 18:24.


#16
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Cand am incheiat contract cu FocusSat si am achizitionat echipamentul in custodie, instalarea echipamentului a fost facuta de mine(se pierde garantia instalari), de ce acum nu se mai poate si trebuie sa vina un instalator, sa faca ce, nimic adica....in fine.

#17
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 09.10.2009
Tovarase,te incoltesc nemtii   ;)

#18
kondratov

kondratov

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 13.07.2009

View Postgestt, on 14th February 2012, 20:13, said:

Tovarase,te incoltesc nemtii   ;)
trag cu artileria al drecu" imperialistii astia! :huh:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate