Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Respins de Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Am trimis si eu o cerere la Adsense si m-au respins, problema e ca nu aveam nimic care sa cred ca promova pirateria sa ceva interzis de Adsense, am citit de 10 ori termenii si conditiile..
[ https://i.imgur.com/lBhPJ.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Intrebarea mea este, ce articole credeti ca au dus la respingerea site-ului? e vorba de http://xux.ro
Daca are cineva rabdare si dorinta sa se uite peste site..
si pentru cei care nu au, articolele care cred eu ca ar fi dus la respingere ar fi: http://xux.ro/cum-sa-vezi-hbo-gratuit/, http://xux.ro/cum-sa...reinstalezi-cs/ si http://xux.ro/program-de-schimbat-ip/
Care din ele credeti ca ar trebui sa le elimin sa fiu acceptat 100% si care nu?
e prima data cand vreau sa bag Adsense si inca nu prea stiu ce "le place" si ce nu ..si cred ca cei "umblati" cu Adsense stiu mult mai multe, au mai multa experienta.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://xux.ro/program-de-schimbat-ip/ , asta de exemplu

#3
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View PostMembruAnonim, on 9th February 2012, 14:58, said:

Din cauza randului asta [ https://i.imgur.com/cOWsL.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]? ca programul mi se pare cat se poate de legal.. plus ca aduce traficul cel mai mare..

#4
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Se poate sa fie si asta cauza http://xux.ro/cum-sa...direct-fara-cd/ ? nimeni?

#5
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View PostTyiBy, on 9th February 2012, 15:57, said:

Se poate sa fie si asta cauza xux.ro/cum-sa-instalezi-windows-7-direct-fara-cd (d33pic313lu3 edit: care mai are si urmatorul tag foarte subtil "descarca windows 7 cu instalare fara dvd sau cd") ? nimeni?

...mda, sau poate asta?

xux.ro/descarca-un-site-pentru-accesarea-mai-tarziu -> asta e de exemplu despre un program care incalca drepturile de autor prin faptul ca tu copiezi site-ul respectiv fara acordul detinatorului  :nonobad:

in rest ai articole foarte interesante si utile :)

#6
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postd33pic313lu3, on 13th February 2012, 03:23, said:

...mda, sau poate asta?

xux.ro/descarca-un-site-pentru-accesarea-mai-tarziu -> asta e de exemplu despre un program care incalca drepturile de autor prin faptul ca tu copiezi site-ul respectiv fara acordul detinatorului  :nonobad:

in rest ai articole foarte interesante si utile :)
Si roportal sau hit au articol despre acel program si au adsense pe site.. mi se pare cat se poate de legal acel program, descarca site-urile doar pentru vizualizare in browser, un fel de cookie, nu alceva..
totusi, era bine daca indica in email ce pagini au dus la respingerea site-ului ..
eu am retrimis cererea si astept raspunsul, daca sunt respins din nou o sa fac "clean" la sange..

mersi de apreciere:)

Edited by TyiBy, 13 February 2012 - 03:49.


#7
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Continut preluat din alta parte! Parerea mea!

#8
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postady1981, on 13th February 2012, 11:39, said:

Continut preluat din alta parte! Parerea mea!
Tu gandesti inainte sa-ti spui "parerea ta", sau o faci doar asa.. sa fie?

#9
d33pic313lu3

d33pic313lu3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 02.11.2011

View PostTyiBy, on 13th February 2012, 03:48, said:

Si roportal sau hit au articol despre acel program si au adsense pe site.. mi se pare cat se poate de legal acel program, descarca site-urile doar pentru vizualizare in browser, un fel de cookie, nu alceva..
totusi, era bine daca indica in email ce pagini au dus la respingerea site-ului ..
eu am retrimis cererea si astept raspunsul, daca sunt respins din nou o sa fac "clean" la sange..

mersi de apreciere:)

mda... eu ziceam ca ar fi o cauza, acum 3-4 ani cand am facut eu contul meu de adsense aveam un blog de la blogger cu subdomeniu gratuit .blogspot.com si aveam articole pe site tutoriale despre cum sa faci troieni, torrente, scutiri medicale scanate stampilate si parafate puse la downoad si tot felul de balarii, multe articole care erau continut duplicat copiate din alta parte, cu toate astea au acceptat site-ul si am contul ala si acum, bineinteles nu si blogul ala  :lol:  poate mai e vorba si de noroc si poate acum cei de la adsense sunt mai stricti in cea ce priveste acceptarea site-urilor.

In legatura cu programelul pentru offline browsing depinde mult si ce website descarci. In unele cazuri s-ar putea sa incalci drepturile de autor.

#10
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postd33pic313lu3, on 13th February 2012, 20:38, said:

mda... eu ziceam ca ar fi o cauza, acum 3-4 ani cand am facut eu contul meu de adsense aveam un blog de la blogger cu subdomeniu gratuit .blogspot.com si aveam articole pe site tutoriale despre cum sa faci troieni, torrente, scutiri medicale scanate stampilate si parafate puse la downoad si tot felul de balarii, multe articole care erau continut duplicat copiate din alta parte, cu toate astea au acceptat site-ul si am contul ala si acum, bineinteles nu si blogul ala  :lol:  poate mai e vorba si de noroc si poate acum cei de la adsense sunt mai stricti in cea ce priveste acceptarea site-urilor.

In legatura cu programelul pentru offline browsing depinde mult si ce website descarci. In unele cazuri s-ar putea sa incalci drepturile de autor.
Au ei un motiv pentru care m-au respins.. dar cunosc forumuri care contineau tot felu' de ilegalitati si au fost acceptate, si asta se intampla recent!
probabil nu le-au placut blogul. :D
Nu pot sa sterg articole daca nu sunt sigur, am mai sters doua si nu da bine deloc la google.. l-as putea prapadi din cauza la astia..
cel mai aiurea e ca nu exista altii care sa plateasc cat de cat, numai adsense.. d'aia sunt si asa, s-au ajuns..
O sa sterg si articolul ala, si mai e unul cu alt program de browser offline, daca nu o sa fiu acceptat.

#11
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007

View PostTyiBy, on 13th February 2012, 20:53, said:

Au ei un motiv pentru care m-au respins.. dar cunosc forumuri care contineau tot felu' de ilegalitati si au fost acceptate, si asta se intampla recent!
probabil nu le-au placut blogul. :D
Nu pot sa sterg articole daca nu sunt sigur, am mai sters doua si nu da bine deloc la google.. l-as putea prapadi din cauza la astia..
cel mai aiurea e ca nu exista altii care sa plateasc cat de cat, numai adsense.. d'aia sunt si asa, s-au ajuns..
O sa sterg si articolul ala, si mai e unul cu alt program de browser offline, daca nu o sa fiu acceptat.


astept pe pm, snapshot cu donatia ( orice suma) numele,adresa,codul postal si un numar de telefon. si in max 5-10 ore, iti ofer cont
fa o donatie aici, si iti ofer eu un cont adsense !
http://shop.wikileaks.org/donate

#12
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postcocoi89, on 13th February 2012, 21:45, said:

astept pe pm, snapshot cu donatia ( orice suma) numele,adresa,codul postal si un numar de telefon. si in max 5-10 ore, iti ofer cont
fa o donatie aici, si iti ofer eu un cont adsense !
http://shop.wikileaks.org/donate
Prefer sa fiu acceptat.. si nu e vorba de bani! oricum, buna intentia.

#13
landead09

landead09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.02.2012
salut
am primit plata adsense ma-m dus la doua banci cu western union si mia zis ca imi trebuie numele si prenumele i-am zis toate datele care mi le-a dat google si a zis ca ii trebuie numele si prenumele ce este de facut?

#14
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View Postlandead09, on 14th February 2012, 15:30, said:

salut
am primit plata adsense ma-m dus la doua banci cu western union si mia zis ca imi trebuie numele si prenumele i-am zis toate datele care mi le-a dat google si a zis ca ii trebuie numele si prenumele ce este de facut?
Doua banci? hmm .. as fi zis sa te duci la alta banca, dar deja ai fost la doua..
pai, tu esti titularul acelui cont de Adsense? adica, ce scrie in buletin scrie si pe contul de adsense?

#15
Jsoft

Jsoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2012

View PostTyiBy, on 9th February 2012, 15:57, said:

Se poate sa fie si asta cauza http://xux.ro/cum-sa...direct-fara-cd/ ? nimeni?
Scuza-ma dar de ce se incarca atat de greu site-ul tau? o alta problema luata in consideratie de catre cei de la google.

#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu cum am intrat pe site mi-a sarit in ochi sectiunea de cautari recente, care de cele mai multe ori e pusa pe site-uri pt. seo-spam.
Daca te uiti acolo, arata foarte nasol, ca si cand ai baga keyword stuffing.

Mai exista si probabilitatea ca editorul care a intrat pe site sa fi dat repede vreo 2 -3 clickuri si poate a crezut ca este unul din clasicele bloguri cu continut software piratat.

Eu zic sa-l mai trimiti inca o data pt. analiza, eu chiar nu vad ce motive ar fi avut sa nu ti-l accepte.

Verifica si in comentarii sa nu fi postat cineva coduri de activare samd

Mie mi se incarca bine site-ul.

#17
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

View PostJsoft, on 20th February 2012, 22:17, said:

Scuza-ma dar de ce se incarca atat de greu site-ul tau? o alta problema luata in consideratie de catre cei de la google.
Up-time-ul este de 99,5% .. deci, ai picat in alea 5% de down-time!

View Postgumball3000, on 20th February 2012, 22:30, said:

Eu cum am intrat pe site mi-a sarit in ochi sectiunea de cautari recente, care de cele mai multe ori e pusa pe site-uri pt. seo-spam.
Daca te uiti acolo, arata foarte nasol, ca si cand ai baga keyword stuffing.

Mai exista si probabilitatea ca editorul care a intrat pe site sa fi dat repede vreo 2 -3 clickuri si poate a crezut ca este unul din clasicele bloguri cu continut software piratat.

Eu zic sa-l mai trimiti inca o data pt. analiza, eu chiar nu vad ce motive ar fi avut sa nu ti-l accepte.

Verifica si in comentarii sa nu fi postat cineva coduri de activare samd

Mie mi se incarca bine site-ul.
Cred ca o sa scot acele cautari recente, uneori am observat ca da "erori", sau cum spuneai tu, keyword stuffing..
foarte buna observatia!

Probabilitatea ca editorul care s-a ocupat de site-ul meu sa fie de vina e de 99% dupa parerea mea..
m-am interesat extrem de mult despre acest adsense si n-am gasit nimic care sa ma motiveze sa cred ca am fost respins pe drept..
am retrimis site-ul din ziua in care am facut acest topic, momentan.. nici un raspuns!
Comentariile si articolele au fost luate la flirtrat unu dupa altu imediat dupa ce am trimis cererea si dupa ce am fost respins.. nimic ILEGAL!

Sper sa primesc un raspuns pozitiv.. daca nu, incerc metoda cu un blog "blogspot", cica ar merge..
e foarte aiurea fara adsense, sincer.. e baza pe astfel de site-uri..
multumesc mult pentru post, de mare ajutor!

#18
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Dupa exact o luna am (re)primit raspunsul:
[ https://i.imgur.com/VRp37.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si acelasi. Deci toate articolele care le-am sters de pe site le-am cam sters degeaba... si tot ce am facut.. deci ma lupt singur.
Mai are rost sa retrimit cerere? cred ca singura solutie ramane un cont adsense gata validat, dar nu stiu daca pot face rost de asa ceva..

Edited by TyiBy, 09 March 2012 - 14:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate