Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Mihai Razvan Ungureanu - noul Prim Ministru

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1831 replies to this topic

#1423
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

 florrea2, on 14th February 2012, 11:05, said:

aha, la matale asta e normal. mai ales în situația de față cînd datorită șmecheriilor din afară ați rămas cașbeci (eu locuiesc afară), ba mai aveți și niște datorii de nu o să le plătiți în veci.Barem să fi luat ceva pe banii ăștia, dar nu ați cumpărat nimic.Voi tre să dați numai banii înapoi și în acest an e scadența.


Are. Și? Are și calități mari ca să fie numit ministru? necum prim ministrui! Ce calități are? Diplome fabricate! Statut de fost turnător la Secu!
"și care e problema?" Mai și întrebi! Păi, dacă nu vedeți aici o problemă cel puțin lăsați pe alții să se ocupe de asta, sau măcar lăsați-i să vorbească! Zeci de ani mi-au pus comuniștii pumnul în gură și acum ați apoărut voi, democraților cu "corectitudinea politică" a voastră, sanchi numai voi știți ce e aia!
Nu vă merge bine pt că nu știți să recunoașteți dușmanul.

1. nu avem datorii chiar atat de mari in comparatie cu altii
2. Tu ai spus ca e evreu. Eu am spus si ce daca, apoi incepi sa vorbesti de calitati de prim ministru. EU nu am spus ca are sau nu calitati de prim ministru, asta e discutabil.
3. exact de aia nu ne merge bine, ca nu stim sa recunoastem dusmanul. :lol: Mai repede as spune ca nu ne merge bine fiindca stam toata ziua sa cautam dusmani si vinovati si nu mai avem timp de nimic altceva.

Edited by Samiir, 14 February 2012 - 12:04.


#1424
florrea2

florrea2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,999
  • Înscris: 05.09.2011
ai idei total eronate.Și faptul că îți vine să rîzi arată că nu ești conștient de ce se întîmăplă.
Eu am dovedit că el este evreu. Faptul că la tine și la cei mai mulți asta nu contează dovedește că nu sînteți conștienți de pericol. Cu trei președinți la rînd ai Romîniei evrei sau cu rude evreiești și susținuți din afară de evrei, cu sistemul de informații complet penetrat de CIA și de MOSSAD, cu directive3 date de FMI și Washington și cu miniștri evrei, prea romînească în mina lor, televiziunile și voi că......ce, io am idei din evul mediu! Iliescu (nevastă evreică), Constantinescu (evreu sadea) Băsescu (evreu născut, adoptat ulterior de un romîn și creștinat, zice el)
Mă lămurești și pe mine de ce se ascund și de ce nu sint cunoscuți evreii din aparatul de stat romînesc?
Situația nu e mai bună nici prin Ungaria, Polonia....E la fel și acolo. Tot ei trag sforile.
Aveți datorii uriașe pe care nu le puteți plăti. Sînteți demult în situația Greciei, dar pînă acum nu a bătut nimeni cu pumnul în masă să vă zică: "banii!!"
Îți faci iluzii.

#1425
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,678
  • Înscris: 13.10.2003
florrea2, te rog sa incetezi cu aceata teorie a conspiratiei cu evreii care ne conduc, imi da impresia ca esti antisemit, ori acest lucru este interzis de regulament.
ptr. oamenii normali nu conteaza etnia cat omenia si profesionalismul.
mai mult, in ultimii 20 de ani ne-am furat in general caciula singuri cum se spune, nu avem de ce sa cautam tot timpul scuze in alte parti.

altfel, daca ne comparam cu altii, nu stam chiar asa rau:

Ungaria pe lista neagră, Bulgaria sub observație iar România în rândul membrilor silitori ai UE

#1426
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
florrea2: Uite, postul meu e scris dupa tine.
Sunt evreu. Iti este frica?

PS:  :D "sistemul de informații complet penetrat"...aici e nasulia.

Edited by cuculili, 14 February 2012 - 13:04.


#1427
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

 florrea2, on 14th February 2012, 12:50, said:

ai idei total eronate.Și faptul că îți vine să rîzi arată că nu ești conștient de ce se întîmăplă.
Eu am dovedit că el este evreu. Faptul că la tine și la cei mai mulți asta nu contează dovedește că nu sînteți conștienți de pericol. Cu trei președinți la rînd ai Romîniei evrei sau cu rude evreiești și susținuți din afară de evrei, cu sistemul de informații complet penetrat de CIA și de MOSSAD, cu directive3 date de FMI și Washington și cu miniștri evrei, prea romînească în mina lor, televiziunile și voi că......ce, io am idei din evul mediu! Iliescu (nevastă evreică), Constantinescu (evreu sadea) Băsescu (evreu născut, adoptat ulterior de un romîn și creștinat, zice el)
Mă lămurești și pe mine de ce se ascund și de ce nu sint cunoscuți evreii din aparatul de stat romînesc?
Situația nu e mai bună nici prin Ungaria, Polonia....E la fel și acolo. Tot ei trag sforile.
Aveți datorii uriașe pe care nu le puteți plăti. Sînteți demult în situația Greciei, dar pînă acum nu a bătut nimeni cu pumnul în masă să vă zică: "banii!!"
Îți faci iluzii.

teoria constipatiei

Ca sunt interese peste interese, ca-si baga coada servicii secrete, diverse grupuri financiare, ca se face lobby, ca apar in posturi cheie oameni ce sustin interese ale anumitor grupari mai mult sau mai putin oculte, primesc.
Dar sa vezi evrei peste tot si sa crezi ca exista o mega conspiratie evreiasca bla bla bla, mi se pare ca exagerezi.

De unde stii tu ca:
Constantinescu = evereu sadea
Basescu = evreu născut, adoptat ulterior de un romîn și creștinat, zice el
Si sa nu imi dai ca sursa vreun site obscur.

Inca eu cred, si s-ar putea sa ma insel, ca avem prea putini everei in tara, inainte de comunism aveam mai multi.
Daca am fi avut mai multi, spiritul lor antreprenorial ne-ar fi ajutat si tras in sus.
Si spun asta desi nu sunt deloc pro Israel, din contra, sustin cauza palestiniana, dar asta nu ma face sa devin antisemit.

Asta cu datoriile uriase nu stiu de unde ai scos'o, cifrele spun altceva, ca aveam una din cele mai mici datorii din europa.
Nu suntem in situatia Greciei, dar nu suntem prea departe de marginea prapastiei nici noi.

Edited by Samiir, 14 February 2012 - 13:13.


#1428
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

 radumiki, on 14th February 2012, 12:59, said:

florrea2, te rog sa incetezi cu aceata teorie a conspiratiei cu evreii care ne conduc, imi da impresia ca esti antisemit, ori acest lucru este interzis de regulament.
ptr. oamenii normali nu conteaza etnia cat omenia si profesionalismul.
mai mult, in ultimii 20 de ani ne-am furat in general caciula singuri cum se spune, nu avem de ce sa cautam tot timpul scuze in alte parti.

altfel, daca ne comparam cu altii, nu stam chiar asa rau:

Ungaria pe lista neagră, Bulgaria sub observație iar România în rândul membrilor silitori ai UE
Sunt cativa pe aici care ar trebui sa primesca cel putin un warn pentru antisemitism.
Cat despre miopismul celor care refuza sa vada ca Romania a reusit totusi sa se organizeze evitand o mare parte din efectele crizei, ce pot sa spun...
Daca la conducere nu se afla idolii lor, chiar nu conteaza ca poate altii ar gasi solutia miraculoasa sa avem prosperitatea eterna si chiar o aplica cu rezultate spectaculoase. Trebuie sa fie gica contra si atat. :puke:  Deja mi-e greata...

PS
Indiferent cine ar gasi acea solutie, tot vor fi destui sa o conteste...

 Samiir, on 14th February 2012, 13:05, said:

teoria constipatiei

Ca sunt interese peste interese, ca-si baga coada servicii secrete, diverse grupuri financiare, ca se face lobby, ca apar in posturi cheie oameni ce sustin interese ale anumitor grupari mai mult sau mai putin oculte, primesc.
Dar sa vezi evrei peste tot si sa crezi ca exista o mega conspiratie evreiasca bla bla bla, mi se pare ca exagerezi.

De unde stii tu ca:
Constantinescu = evereu sadea
Basescu = evreu născut, adoptat ulterior de un romîn și creștinat, zice el
Si sa nu imi dai ca sursa vreun site obscur.

Inca eu cred, si s-ar putea sa ma insel, ca avem prea putini everei in tara, inainte de comunism aveam mai multi.
Daca am fi avut mai multi, spiritul lor antreprenorial ne-ar fi ajutat si tras in sus.
Si spun asta desi nu sunt deloc pro Israel, din contra, sustin cauza palestiniana, dar asta nu ma face sa devin antisemit.

Asta cu datoriile uriase nu stiu de unde ai scos'o, cifrele spun altceva, ca aveam una din cele mai mici datorii din europa.
Nu suntem in situatia Greciei, dar nu suntem prea departe de marginea prapastiei nici noi.
O mare parte din datorii sunt facute de firme private. Imprumuturile facute de guvern sunt reletiv modeste...

#1429
POLITIC-SCEPTIC

POLITIC-SCEPTIC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 10.02.2012

 Traznitul, on 14th February 2012, 13:20, said:

Sunt cativa pe aici care ar trebui sa primesca cel putin un warn pentru antisemitism.
Cat despre miopismul celor care refuza sa vada ca Romania a reusit totusi sa se organizeze evitand o mare parte din efectele crizei, ce pot sa spun...
Daca la conducere nu se afla idolii lor, chiar nu conteaza ca poate altii ar gasi solutia miraculoasa sa avem prosperitatea eterna si chiar o aplica cu rezultate spectaculoase. Trebuie sa fie gica contra si atat. :puke:  Deja mi-e greata...

PS
Indiferent cine ar gasi acea solutie, tot vor fi destui sa o conteste...


O mare parte din datorii sunt facute de firme private. Imprumuturile facute de guvern sunt reletiv modeste...
CORECT !
Sa fie aspru pedepsiți care au stupiditatea sa ceara romani la conducerea tarii.  :walkman:
Ce înapoiați domnule.
De ce sa fie tara asta condusa de romani, ar fi chiar împotriva Noi Ordin Mondiale? :bigwhitegrin:
Jos romanii de la conducere tarii.
Propun ca 20 de acum încolo sa fie tara condusa doar de alogenii ca sa se învețe minte poporul asta de xenofobi și antisemiți .
Bravo colega te felicit ca ești mereu vigilent si la datorie.  :kisstogether:

#1430
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Pai?
Nu toti sunt romani?

Chiar, are vreunul macar dubla cetatenie?
.........
Sau a ramas asta cu originea sanatoasa?
Caz in care, e fapt cunoscut, gepizii erau tare, tare sceptici. B) ...inclusiv politic.

Edited by cuculili, 14 February 2012 - 13:30.


#1431
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

 POLITIC-SCEPTIC, on 14th February 2012, 13:25, said:

CORECT !
Sa fie aspru pedepsiți care au stupiditatea sa ceara romani la conducerea tarii.  :walkman:
Ce înapoiați domnule.
De ce sa fie tara asta condusa de romani, ar fi chiar împotriva Noi Ordin Mondiale? :bigwhitegrin:
Jos romanii de la conducere tarii.
Propun ca 20 de acum încolo sa fie tara condusa doar de alogenii ca sa se învețe minte poporul asta de xenofobi și antisemiți .
Bravo colega te felicit ca ești mereu vigilent si la datorie.  :kisstogether:
Ai luat-o pe aratura rau de tot. Apreciam multe din postarile tale dar vad ca de data asta bati campii...

#1432
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011
El cand spune romani nu se refera la cetateni romani indiferent de nationalitate.
El se refera la romani pur sange, cu origini sanatoase, fiu de proletar, probabil.

:lol:

#1433
ANTYR

ANTYR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,775
  • Înscris: 18.10.2009

 Samiir, on 14th February 2012, 13:05, said:

teoria constipatiei

Ca sunt interese peste interese, ca-si baga coada servicii secrete, diverse grupuri financiare, ca se face lobby, ca apar in posturi cheie oameni ce sustin interese ale anumitor grupari mai mult sau mai putin oculte, primesc.
Dar sa vezi evrei peste tot si sa crezi ca exista o mega conspiratie evreiasca bla bla bla, mi se pare ca exagerezi.

De unde stii tu ca:
Constantinescu = evereu sadea
Basescu = evreu născut, adoptat ulterior de un romîn și creștinat, zice el
Si sa nu imi dai ca sursa vreun site obscur.

Inca eu cred, si s-ar putea sa ma insel, ca avem prea putini everei in tara, inainte de comunism aveam mai multi.
Daca am fi avut mai multi, spiritul lor antreprenorial ne-ar fi ajutat si tras in sus.
Si spun asta desi nu sunt deloc pro Israel, din contra, sustin cauza palestiniana, dar asta nu ma face sa devin antisemit.

Asta cu datoriile uriase nu stiu de unde ai scos'o, cifrele spun altceva, ca aveam una din cele mai mici datorii din europa.
Nu suntem in situatia Greciei, dar nu suntem prea departe de marginea prapastiei nici noi.
Pai crezi ca toti evrei sunt mari oameni de afaceri?

#1434
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003

 florrea2, on 14th February 2012, 11:05, said:

aha, la matale asta e normal.
Nu vad de ce nu, anormal e sa faci campanie antisemita.

 florrea2, on 14th February 2012, 11:05, said:

ba mai aveți și niște datorii de nu o să le plătiți în veci.
Cine face datorii si le plateste ca de aia le face sa le plateasca care e porblema...

 radumiki, on 14th February 2012, 12:59, said:

ptr. oamenii normali nu conteaza etnia cat omenia si profesionalismul.
Mi se pare logic.

Edited by andreic, 14 February 2012 - 15:01.


#1435
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 andreic, on 14th February 2012, 14:59, said:

Cine face datorii si le plateste ca de aia le face sa le plateasca care e porblema...

Asta cam in ce categorie s-ar potrivi ?

Categoria gandire cu premeditare, Emil Bobu, iarna nu-i ca vara, alta...?  :D

#1436
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,593
  • Înscris: 07.02.2003

 fanariotul, on 14th February 2012, 15:03, said:

Asta cam in ce categorie s-ar potrivi ?
In categoria cunoaste cat te tine plapuma :) E cu subinteles si probabil de aia e mai dificil de inteles...

Edited by andreic, 14 February 2012 - 15:07.


#1437
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 andreic, on 14th February 2012, 15:07, said:

In categoria cunoaste cat te tine plapuma :) E cu subinteles si probabil de aia e mai dificil de inteles...

Aha...am inteles, e cu subinteles.  :P ;) :)

#1438
POLITIC-SCEPTIC

POLITIC-SCEPTIC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 10.02.2012
Stai liniștit ca în lumea reala nu ești singur, dar aici e altceva.
:kisstogether:
O sa vina și vremea sa conducă romanii pe criteriul performaței, competentei și mai ales din patriotism .
Mult a fost , puțin a mai rămas.  :thumbup:

Edited by POLITIC-SCEPTIC, 14 February 2012 - 15:41.


#1439
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

 florrea2, on 14th February 2012, 15:17, said:

tre sa vad regulamentul.Chiatr e ineruis sa fii antisemit, adica de ex antiisrael?
Un om care are nevoie de un regulament să-i spună că discriminarea pe criterii de rasă, etnie, religie, sex (dimensiuni și formă) etc nu e normală n-are ce căuta într-o colectivitate.
Repet ce i-am spus altuia ca tine: eu v-aș bloca accesul în vecii vecilor fără discuții, fără comentarii și fără întârziere dar Radu e un gentleman, măh, și tre' să-i pupați poalele pen' că vă suportă!

#1440
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008
e de rau cand te lauda strainii, inseamna ca interesul lor e servit
daca am da americanilor Transeletrica, CFR, Nuclearoelectrica, sa vezi in ce laude ne-ar scalda Gitenstein :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate