Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

aparatul meu nu citeste cardul

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ramonarammy

ramonarammy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2012
mi-am achizitionat un aparat sony cybershot dsc s730 (second-hand) si nu reusesc sa ii dau de cap. nu imi citeste cardul de memorie ori NU STIU EU sa setez aparatul sa imi salveze pe card. Nu gasesc nicio optiune prin care sa setez aparatul sa imi salveze pe card...exista vreo posibilitate sa imi rezolv problema sau trebuie sa imi cumpar alt card de memorie?

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,109
  • Înscris: 05.06.2002
ce card ai? vezi ca sony-urile nu folosesc cardul SD ci Memory Stick.

#3
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
foloseste Storage types Memory Stick Duo / Pro Duo, Internal
tinand cont ca e din 2007, daca i-ai luat card mai mare de 4gb sau 8gb e posibil sa nu mearga

deasemena, daca ai card SD sau SDHC sunt curios cum ai reusit sa-l bagi acolo.

verifica(nu stiu daca MS au) protectia la scriere sa fie OFF.

#4
Georgiana93

Georgiana93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2012
Am un aparat foto Benq DC C1230 de aproximativ 2 ani si de atunci am folosist acelasi card micro SD. Saptamana trecuta am conectat cardul al laptop si dupa nu mi l-a mai recunoscut aparatul foto. Am incercat sa bag in aparat cardul de la telefon si la fel nu mi-l recunoste. In laptop imi merg ambele carduri. Am si reformatat cardul si FAT simplu si FAT32 si nimic. Tot nu il recunoaste. Ma poate ajuta cineva cu vreo solutie? :confuzzled:

#5
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
poate va e de ajutor
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a_XkvkHDveo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a_XkvkHDveo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
TilliT

TilliT

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.01.2020
Buna ziua ,

Am un aparat foto mic de familie Olympus . Aveam un card micut si de sarbatori mi am facut cadou un Card de memorie SanDisk SDXC Ultra, 64GB, Class 10, UHS-I, 80MB ... astazi cand am vrut sa descarc pozele in calculator nu am putut.. adica nu mi a vazut camera foto..sau a vazut o dar nu mi a vazut pozele..ca nu am avut nici o optiune pe calc in fereastra deschisa . Scuze pt exprimare ,nu ma pricep . Ma poate ajuta cineva va rog? Multumesc anticipat !

#7
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Din aparat vezi pozele ok? Cum conectezi aparatul la calculator? Nu ai card reader?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate