Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

orange phone credit

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#37
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

 alex2010, on 13 octombrie 2012 - 10:47, said:

Îţi poţi lua orice telefon din oferta comerciala Orange din magazinele şi de la partenerii Orange.
E posibil ca aceasta sa fie expresia cheie: "din oferta comerciala Orange", iar cum ei de obicei ofera inca vreo 15 euro reducere suplimentara doar la 2 telefoane, e posibil ca acele 2 telefoane sa reprezinte "oferta". Orange a reinventat minciuna, pardon n-a fost clientul atent sau destept, nu ca ar minti ei cu nerusinare.

#38
danbarcer

danbarcer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.09.2008
E clar asta
Pentru că eşti client PrePay, acum poţi avea telefonul dorit cu o reducere
suplimentară de 15 euro, prin Orange Phone Credit. Reducerea este
valabilă pentru Samsung E2600 şi Nokia Asha 201 şi se aplică la preţul
standard al telefoanelor în magazinele şi  la partenerii Orange.

dar nu am gasit nicaieri pretul standard !!!
Cred ca am luat o mica teapa si trebuia mai bine sa folosesc bonusul pt convorbiri ...

#39
Sartoriss

Sartoriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 11.08.2011
În magazinul online, la telefonul dorit, poți selecta preț cu abonament, preț cu prelungire și preț standard. Față de acest preț standard se oferă reducerea.
Și se poate achiziționa chiar orice telefon din Oranghe Shop, doar că nu primești +15 euro reducedere decât la cele 2 telefoane în discuție.

#40
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

 Sartoriss, on 26 octombrie 2012 - 14:51, said:

În magazinul online, la telefonul dorit, poți selecta preț cu abonament, preț cu prelungire și preț standard. Față de acest preț standard se oferă reducerea.
Și se poate achiziționa chiar orice telefon din Oranghe Shop, doar că nu primești +15 euro reducedere decât la cele 2 telefoane în discuție.
Adica ai achizitionat tu sau te bazezi pe zvonuri? Dintre cei care au incercat sa cumpere, toti au postat ca au avut de ales doar din 2 variante. Asa si la 444, domnisoara zice "orice telefon", insa realitatea din magazin pare a fi alta.

#41
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
doar 2 modele sunt valabile pt programul Phone Credit:

Nokia Asha 302 şi Orange Pasadena

#42
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

 beavis03, on 10 noiembrie 2012 - 20:31, said:

doar 2 modele sunt valabile pt programul Phone Credit:

Nokia Asha 302 şi Orange Pasadena
Asa e, am intrebat si eu la Say de la mall-ul din Bacau.

#43
paulicaiasi

paulicaiasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.09.2010
Am cumparat din shop ieri un Acer Cloudmobile prin Phone Credit (dar dupa multe peripetii).
Astazi a aparut pe orange (http://www.orange.ro...redit/iq/299263) o chestie care se bate cap in cap cu reclama lor:
raspuns Orange
Iti poti achizitiona un telefon care se afla in oferta comerciala dedicata programului Phone Credit.

Afla aici ce telefoane sunt disponibile in acest moment in oferta.

#44
Sartoriss

Sartoriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 11.08.2011
Încă nu am achiziționat un telefon prin acest program dar am adunat 88€ și intenționez curând să-mi cumpăr unul, altul decât cele din oferta de 2 telefoane cu reducere.

Am fost în Orange Shop și mi-au aceeași bazaconie: ca nu se poate alege decât unul din cele din ofertă.

Am mers acasă, am făcut o sesizare scrisă bazându-mă pe informația de pe site care spune: Îţi poţi lua orice telefon din oferta comerciala Orange din magazinele şi de la partenerii Orange.
Am primit răspunsul pe care l-am precizat mai sus, că pot lua orice telefon din ofertă, dar pierd acea reducere suplimentară de 15€.

Printr-o cunoștință am vorbit și cu un director de shop Orange, e drept din altă localitate, care mi-a confirmat că pot să-mi aleg orice telefon.

De asemenea un vânzător de la EuroGSM, partener Orange, care oferă acest program mi-a confirmat de asemenea că se poate comanda și alte telefoane decât cele două.

Prin urmare nu am cumpărat încă, dar bazându-mă pe aceste informații, sunt convins că pot cumpăra un alt terminal decât cele două din ofertă.

 Fin, on 27 octombrie 2012 - 04:56, said:

Adica ai achizitionat tu sau te bazezi pe zvonuri? Dintre cei care au incercat sa cumpere, toti au postat ca au avut de ales doar din 2 variante. Asa si la 444, domnisoara zice "orice telefon", insa realitatea din magazin pare a fi alta.

Edited by Sartoriss, 25 November 2012 - 01:16.


#45
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

 Sartoriss, on 25 noiembrie 2012 - 01:14, said:

Încă nu am achiziționat un telefon prin acest program dar am adunat 88€ și intenționez curând să-mi cumpăr unul, altul decât cele din oferta de 2 telefoane cu reducere.

Am fost în Orange Shop și mi-au aceeași bazaconie: ca nu se poate alege decât unul din cele din ofertă.

Am mers acasă, am făcut o sesizare scrisă bazându-mă pe informația de pe site care spune: Îţi poţi lua orice telefon din oferta comerciala Orange din magazinele şi de la partenerii Orange.
Am primit răspunsul pe care l-am precizat mai sus, că pot lua orice telefon din ofertă, dar pierd acea reducere suplimentară de 15€.

Printr-o cunoștință am vorbit și cu un director de shop Orange, e drept din altă localitate, care mi-a confirmat că pot să-mi aleg orice telefon.

De asemenea un vânzător de la EuroGSM, partener Orange, care oferă acest program mi-a confirmat de asemenea că se poate comanda și alte telefoane decât cele două.

Prin urmare nu am cumpărat încă, dar bazându-mă pe aceste informații, sunt convins că pot cumpăra un alt terminal decât cele două din ofertă.
mersi de info. am sa incerc si eu sa vad daca functioneaza scandalul

#46
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

 Fin, on 25 noiembrie 2012 - 06:52, said:

mersi de info. am sa incerc si eu sa vad daca functioneaza scandalul
N-a fost nevoie pana la urma. Am fost la unul din Orange Shop-urile din oras (sediul central), am vorbit cu un consultant si pot lua ORICE telefon, nu doar cele 2.

La un Orange Store nu exista posibilitatea de a lua telefon cu Orange Phone Credit, pentru ca ei aveau telefoane doar la abonament, la pret standard nu.

Le-am spus celor din Shop ca la un magazin Say (magazin partener) mi se spusese ca nu pot lua orice telefon, ci doar cele 2. Ei au zis sa sun la serviciul clienti (444), de la magazinul Say, daca tin neaparat sa cumpar telefon de la ei, ca sa-i "ajut" sa se informeze.

Puteam lua telefon chiar azi de la Shop, daca voiam. Cel mai ieftin telefon era la 25 euro, iar eu am abia 19.3 euro Orange Phone Credit si vreau sa astept pana prin aprilie/mai 2013, inainte de a se implini termenul maxim de 2 ani, ca sa platesc telefonul in intregime prin bonus, sa nu dau bani in plus.

Deci daca va spune cineva "nu se poate", nu-l credeti pe cuvant. Unii cred ca sunt pur si simplu incompetenti/nestiutori, nu neaparat rauvoitori.

#47
tudorc11

tudorc11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 10.04.2007
Am fost la unul din partenerii Orange, mi s-a spus să mă duc într-un Orange Shop, că la ei nu se poate. M-am dus Orange Shop, m-au trimis la Orange Store. Cei din Orange Store mi-au zis că doar din Shop se poate cumpăra...Posted Image

#48
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
se poate afla de undeva un istoric al bonusurilor? habar nu am cand am incarcat prima data, ca sa stiu de cand curge termenul de 2 ani... sau numai daca suni la ei?

#49
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

 slai, on 22 februarie 2013 - 09:54, said:

se poate afla de undeva un istoric al bonusurilor? habar nu am cand am incarcat prima data, ca sa stiu de cand curge termenul de 2 ani... sau numai daca suni la ei?
223 si-ti zice pana cand e valabil

#50
drysna

drysna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 12.04.2007
Am cumparat Samsung galaxy mini 2 cu 320 lei de la Orange in conditiile in care activasem orange phone credit mai demult si uitasem de el, iar bonusul crescuse pana la 18E dupa 20 reincarcari online de 5E.
La emag e 580 lei.

Edited by drysna, 18 March 2013 - 12:36.


#51
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Exact asta ma interesa si pe mine, Galaxy Mini 2.
Poti sa-mi spui te rog daca reducerea a fost din pretul standard de pe site de 109 Euro si...din ce orange shop l-ai cumparat?
Am sunat la relatii cu clientii si mi-au spus ca poate fi achizitionat dar fara reducerea suplimentara pentru smartphone (bonus dublu la orange phone credit...in limita a 20 Euro), explicatia fiind....ca nu este Smartphone !?
Am facut print screen pe site-ul Orange unde apare evident ca ,,Smartphone''.

#52
cosinus1982

cosinus1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 12.08.2010
limita de 20 de euro pentru bonus dublu ti-a fost spusa de un operator? pentru ca pe site nu apare.

#53
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Intradevar, pe site nu apare.Pe site n-au aparut multe de-alungul timpului, din pacate.
Cert este ca am fost ieri la Orange si am rezolvat, desi la inceput a fost manifestata multa reticenta...ba ca nu poti utiliza decat 40 Euro, ba ca trebuie sa simulam sa vedem exact, , ca o parte din bonus va ramane in cont, etc etc.Balarii.
Totul a decurs asa cum am fost informat la telefon in prealabil.Aveam 69 Euro disponibili (phone credit) + bonus dublu pentru achizitia unui smartphone (in limita a 20 Euro - asta n-am inteles-o de ce, insa atata timp cat a fost ,,bonus'' n-am inisistat...).Total 90 Euro.Am luat Mini 2 aflat in oferta la 109 Euro (care oricum e un pret bun), pentru care am platit doar...85 Lei.
Suplimentar, am solicitat si am primit si decodare gratis, pe loc, fara niciun cost, fiind telefon luat ,,la liber''.Oricum, asta nu era o problema mare intrucat gasisem pe forumul xda metoda de decodare testata inclusiv in Romania cu succes.

#54
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,427
  • Înscris: 10.04.2009
cum e cu limita aceasta de €20 ?

vreau sa achizitionez acest samsung ... am 7 reincarcari, dar daca nu le-am folosit am ramas decat cu 0.6 bonus din ele

cat ar trebui sa platesc diferenta ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate