Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

orange phone credit

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ca sa ne intelegem, discutam de orange phone credit sau de cum pot sa fac abonament nou pentru a-mi cumumpara ce telefon vreau?
medley are dreptate. Oferta este neclara pentru ca utilizatorii de cartele sa le utilizeze ca si cand ar avea abonament (incarcare permanenta) si de valoare mare, urmand ca la final sa li se dea posibilitatea sa opteze intre 2 pocnitori.
Nu stiu de ce dar mi s-a conturat parerea ca Orange_helper-ul nu va mai raspunde in acest subiect sau daca va scrie totusi ceva, nu va lamuri problema.

#20
cosinus1982

cosinus1982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 12.08.2010
de cateva zile esteo reclama la radio cu privire la existenta unei noi promotii phone credit. astfel, in locul reducerii de 10 euro pentru Atlanta si Stockholm acum ei vorbesc despre o reducere de 15 euro la Orange Vancouver si la un model de Nokia (nu am retinut care).


LE: chiar acum am auzit din nou reclama. este vorba de nokia c101, iar promotia este valabila pana la 31 mai.

Edited by cosinus1982, 08 February 2012 - 10:00.


#21
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostMembruAnonim, on 7th February 2012, 13:16, said:

Orange_helper,
Ai citit topicul? Rapunsul dat de tine l-a primit initiatorul si de la qwerty10 asa ca nu aduci nimic nou. In plus, crissty a indicat o limitare impusa de compania pe care o reprezinti, asa ca se impunea sa lamuresti acest aspect. Se pune astfel intrebarea: esti limitat la 1-2 modele sau poti alege orice din oferta? Daca poti alege orice, lui crissty de ce nu i s-a dat voie? Si cum poti selecta in magazinul online pretul aferent cartelei ca eu nu am gasit decat variantele abonament nou sau prelungire abonament.

In acest moment prin Programul Orange Phone Credit poti achizitiona un telefon Nokia C1-01 sau un Orange Vancouver, asa cum este specificat si pe site-ul nostru.
Iata mai multe detalii aici http://www.orange.ro...one-credit.html.

Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

View Posttoaderfl, on 7th February 2012, 16:15, said:

Am fost acum la Say partener Orange si angajatul de acolo mi-a spus ca nu pot lua de la ei decat de la orange shop si procedura e urmatoarea: iti alegi telefonul si din pretul la liber iti scad creditul acumulat( asa este orange helper?) . Nu e prea mare smecherie, cred ca trebuie sa reincarci vreo 2 ani ca sa fie rentabil.
Iti poti achizitiona un telefon prin Orange Phone Credit atat din magazinele Orange cat si de la parteneri.
Iata o lista cu magazinele noastre si adresele: http://www.orange.ro...lor-Orange.html
Poti consulta noua oferta Orange Phone Credit si descrierea ei in detaliu aici: http://www.orange.ro...one-credit.html.

Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E bine ca ai reusit sa dai un raspuns concret si ati si actualizat site-ul mentionand limitrile ofertei. In ritmul asta, in catva ai, nu vei mai spune gogosi pe form (poti cumpara orice telefon ...)

#23
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,573
  • Înscris: 10.04.2009
la ce pret ajunge un Samsung Cardinal ?

am 6 reincarcari momentan

#24
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,573
  • Înscris: 10.04.2009
nimeni ?

am fost azi la shop dar era inchis... desi programul era pana la 14:00 sambata

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbeavis03, on 7th June 2012, 16:46, said:

la ce pret ajunge un Samsung Cardinal ?

am 6 reincarcari momentan
or fi in vacanta..

http://www.orange.ro...one-credit.html

telefonul costa 59 euro, ai pret aici https://www.orange.r.../adaugat-in-cos
obtii un discount suplimentar de 15 euro pentru ca telefonul e in promotia phonecredit, asadar pretul tau va scadea de la 44 de euro in functie de numarul si valoarea reincarcarilor.

#26
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
O fi-nceput oringiu` sa fure din credit? Au astia de-a metode in ultimul timp...

Pana acum, in Contul meu imi afisa ca am vreo 12 reincarcari si 13.2 orange phone credit.
Acum, pe site, scrie ca am numai 10 reincarcari si 11.8 euro credit.

Daca sun la Serviciul Clienti, 444, bineinteles ca imi spune ca apelul e taxat cu 0.55 euro, deci...



Sa nu-ti dea prin gand, helperule, sa-mi raspunzi la mesaj si sa ma trimiti sa astept 30 de zile :ciocan:

#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Acest phone credit nu e altceva decat puncte TY la cartela cu care poti cumpara doar un telefon, nu minute sau altceva cum e la abonament.
Nu mai vad niciun motiv pentru a alege abonamentul in favoarea cartelei...

#28
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006

View Postblueunicorn, on 11th June 2012, 13:13, said:

O fi-nceput oringiu` sa fure din credit? Au astia de-a metode in ultimul timp...

Pana acum, in Contul meu imi afisa ca am vreo 12 reincarcari si 13.2 orange phone credit.
Acum, pe site, scrie ca am numai 10 reincarcari si 11.8 euro credit.

Daca sun la Serviciul Clienti, 444, bineinteles ca imi spune ca apelul e taxat cu 0.55 euro, deci...



Sa nu-ti dea prin gand, helperule, sa-mi raspunzi la mesaj si sa ma trimiti sa astept 30 de zile :ciocan:
poate ai facut o reincarcare de curand si nu s-a actualizat web-ul , dar cine stie, poti sa verifici oricum in magazin daca ai timp, stiu ca au niste reguli daca nu reincarci in 60 de zile se anuleaza, dar se anuleaza tot. eu am 47 de euro cu tot cu reducerea de 15 euro asa am primit SMS inca 4 luni si imi iau moca un nokia 201

#29
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postjohnalex09, on 11th June 2012, 15:36, said:

poate ai facut o reincarcare de curand si nu s-a actualizat web-ul
adica de-aia mi-ar fi furat oringiu bani? Pai acum o luna aveam mai multi, acum mai putini. n-am facut reincarcare acum


Quote

daca nu reincarci in 60 de zile se anuleaza, dar se anuleaza tot
deci nu-i o explicatie

#30
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
rezolvat
mi-au dat creditul inapoi


insa in loc sa-mi restituie cei 1.4 euro disparuti, mi-au dat 3 euro. probabil ca sa ma calmez  :D

#31
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,965
  • Înscris: 07.01.2006
mai exact ce poti cumpara cu orange phone credit ? am vreo 25 eur.

#32
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postrazzvann, on 7th July 2012, 19:56, said:

mai exact ce poti cumpara cu orange phone credit ? am vreo 25 eur.
phone, ca de aia-i zice phone credit

#33
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View PostOrange_helper, on 9th February 2012, 17:45, said:

In acest moment prin Programul Orange Phone Credit poti achizitiona un telefon Nokia C1-01 sau un Orange Vancouver, asa cum este specificat si pe site-ul nostru.
Iata mai multe detalii aici http://www.orange.ro...one-credit.html.

helpere, nu mai dezinforma

POATE FI CUMPARAT ORICE TELEFON! Am sunat la 444 si m-a lamurit tanti. Singura limitare e legata de faptul ca nu putem cumpara de pe site-ul orange, ci doar din shop si magazine partenere. naspa

#34
QFreev

QFreev

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 21.09.2012
Daca reincarcati online primesti 0,90 euro ( daca reincarci cu 4-5 euro ),pe cand daca reincarci normal primesti 0,30 euro ! Incarcati online !

#35
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,987
  • Înscris: 18.12.2007
Daca reincarci normal primesti 0.60 euro, nu 0.30 euro

#36
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Am si eu o nedumerire:
pe siteul orange scrie : ce telefon îmi pot cumpăra cu creditul strâns şi de unde?
Îţi poţi lua orice telefon din oferta comerciala Orange din magazinele şi de la partenerii Orange.
De asemenea, pe pagina Orange Phone Credit scrie: Ai efectuat 13 reincarcari si poti lua orice telefon din magazinele si de la partenerii Orange. "

Dar cand m-am dus in Orange Shop, mi-au zis ca nu pot sa iau decat 2 modele, un samsung si un Nokia Asha 201. Ambele modele sunt de cacao.

Deci, ce pot sa inteleg din asta, ca Orange dezinformeaza lumea, facand-o sa creada ca vor putea achizitiona orice model de telefon? Sau cei din orange shop sunt batuti in cap?

Edited by alex2010, 13 October 2012 - 10:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate