Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

orange phone credit

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#1
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Am reancarcat cartela de 6 ori am dreptul sa cumpar un telefon prin programul orange phone credit. Stie cineva cum se procedeaza mai departe? Sau poate e cineva care a achizitionat un telefon prin acest program.

#2
qwerty10

qwerty10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 31.12.2009
Ai aici mai multe detalii.

#3
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Ti-e clar ca am citit tot de pe orange.ro Eu vroiam sa stiu ce inseamna " telefon din oferta comerciala", adica cumpar un telefon la pret de liber din care scad valoarea creditului strans sau au alte preturi mai mici?

Edited by toaderfl, 06 February 2012 - 15:12.


#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
La cat de serios sunt portocalii, nu ar fi exclus sa cumperi un telefon codat la pret de telefon liber ca doar il iei pentru cartela lor.

#5
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View PostMembruAnonim, on 6th February 2012, 16:12, said:

La cat de serios sunt portocalii, nu ar fi exclus sa cumperi un telefon codat la pret de telefon liber ca doar il iei pentru cartela lor.
Nu poti lua orice telefon,doar cele care sunt in oferta respectiva,in decembrie era Orange Atlanta si Orange Stockholn.
Am luat eu un Atlanta,si bineinteles ca a fost codat orange.

#6
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postcrissty, on 6th February 2012, 17:18, said:

Nu poti lua orice telefon,doar cele care sunt in oferta respectiva,in decembrie era Orange Atlanta si Orange Stockholn.
Am luat eu un Atlanta,si bineinteles ca a fost codat orange.
vrajeala, pe site scrie orice telefon, nu unul din 2

#7
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009

View Postcrissty, on 6th February 2012, 17:18, said:

Nu poti lua orice telefon,doar cele care sunt in oferta respectiva,in decembrie era Orange Atlanta si Orange Stockholn.
Am luat eu un Atlanta,si bineinteles ca a fost codat orange.
Cat ai dat? Cati euro ai avut stransi din reincarcari? E ok telefonul?

#8
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007

View Postblueunicorn, on 6th February 2012, 18:06, said:

vrajeala, pe site scrie orice telefon, nu unul din 2
Cumpara tu un altul si apoi anunta-ne si pe noi.
Eu vorbesc din cele intamplate in shop,si am fost in 3 nu doar in unul singur.Multi dintre angajati nici nu stiau de oferta asta.



View Postwii, on 6th February 2012, 18:08, said:

Cat ai dat? Cati euro ai avut stransi din reincarcari? E ok telefonul?
Am mai dat 100 de lei diferenta,si am avut vreo 25 euro din reincarcari.
E ok telefonul.

Edited by crissty, 06 February 2012 - 19:52.


#9
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
sa ai bafta de el ca mie nu-mi mai trebuie sa aud de atlanta am avut ceva belele la cateva bucati in rest arata f frumusel

#10
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Posttoaderfl, on 6th February 2012, 14:00, said:

Am reancarcat cartela de 6 ori am dreptul sa cumpar un telefon prin programul orange phone credit. Stie cineva cum se procedeaza mai departe? Sau poate e cineva care a achizitionat un telefon prin acest program.
Mai intai va trebui sa te inscrii in programul Orange Phone Credit. Pentru inscriere  poti sa folosesti una dintre urmatoarele metode:

- poti expedia gratuit un mesaj scris la 321; mesajul trebuie sa contina cuvantul cheie TELEFON, si poate fi trimis inclusiv in perioada de gratie a contului Prepay;
- cu ajutorul serviciului Self Care, prin apel la *100#  - ramura Oferte Speciale / Orange Phone Credit ;
- apel gratuit la 444 – ramura Orange Phone Credit.
Dupa inscrierea in program, iti poti lua orice telefon din magazinele Orange, de la partenerii Orange sau din magazinul online Orange.
Iti oferim mai multe detalii legate de Orange Phone Credit aici http://www.orange.ro...one-credit.html.


Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Orange_helper,
Ai citit topicul? Rapunsul dat de tine l-a primit initiatorul si de la qwerty10 asa ca nu aduci nimic nou. In plus, crissty a indicat o limitare impusa de compania pe care o reprezinti, asa ca se impunea sa lamuresti acest aspect. Se pune astfel intrebarea: esti limitat la 1-2 modele sau poti alege orice din oferta? Daca poti alege orice, lui crissty de ce nu i s-a dat voie? Si cum poti selecta in magazinul online pretul aferent cartelei ca eu nu am gasit decat variantele abonament nou sau prelungire abonament.

Attached Files


Edited by MembruAnonim, 07 February 2012 - 13:30.


#12
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMembruAnonim, on 7th February 2012, 13:16, said:

Orange_helper,
Ai citit topicul? Rapunsul dat de tine l-a primit initiatorul si de la qwerty10 asa ca nu aduci nimic nou. In plus, crissty a indicat o limitare impusa de compania pe care o reprezinti, asa ca se impunea sa lamuresti acest aspect. Se pune astfel intrebarea: esti limitat la 1-2 modele sau poti alege orice din oferta? Daca poti alege orice, lui crissty de ce nu i s-a dat voie? Si cum poti selecta in magazinul online pretul aferent cartelei ca eu nu am gasit decat variantele abonament nou sau prelungire abonament.
Oferta aceea la Samsung e doar pentru abonament.

https://www.orange.r...nline/telefoane
in rest, ai si varianta "pret standard"

#13
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Am fost acum la Say partener Orange si angajatul de acolo mi-a spus ca nu pot lua de la ei decat de la orange shop si procedura e urmatoarea: iti alegi telefonul si din pretul la liber iti scad creditul acumulat( asa este orange helper?) . Nu e prea mare smecherie, cred ca trebuie sa reincarci vreo 2 ani ca sa fie rentabil.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostOrange_helper, on 7th February 2012, 13:05, said:

Dupa inscrierea in program, iti poti lua orice telefon din magazinele Orange, de la partenerii Orange sau din magazinul online Orange.
blueunicorn
Prin orice telefon, eu am inteles ca pot sa iau orice telefon, inclusiv pe ala. Astep acum sa mi se explice si cum s-ar putea face sa pot sa il iau.

#15
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Pai te duci in orange shop si il poti cumpara cu pretul de 213,28 euro din care iti scade valoarea creditului acumulat.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostOrange_helper, on 7th February 2012, 13:05, said:

Dupa inscrierea in program, iti poti lua orice telefon din magazinele Orange, de la partenerii Orange sau din magazinul online Orange.
De ce sa ma duc in shop? Spune ca orice telefon din magazinul online orange? Spune! Deci trebuie sa fie posibil.
Ultimele 2 telefoane le-am cumparat de pe online si am iesit mult mai ieftin decat in shop asa ca putin probabil sa mai calc pe acolo.

#17
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Este nevoie de ceva mai multa coerenta intre ce este, ce se crede ca este si ce se scrie aici ca este. Pe site zice ca se poate cumpara si online(desi nu se poate), aici se spune ca se poate cumpara online(desi nu se poate), pe sectiunea de helpde pe site nu se mentioneaza nimic de online, nici in comunicatul de presa(google it) de lansare a produsului nu aminteste de asa ceva. Fie se editeaza textul ce descrie serviciul Phone Credit, fie se pun la disponizitie toate optiunile promovate alaturi de acel serviciu. Acest gen de incoerenta/inconsecventa este neplacut pentru un spectator(ca mine) si probabil enervant pentru cei interesati direct(antepostatorii mei).

Edited by medley, 07 February 2012 - 22:54.


#18
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMembruAnonim, on 7th February 2012, 17:27, said:

blueunicorn
Prin orice telefon, eu am inteles ca pot sa iau orice telefon, inclusiv pe ala. Astep acum sa mi se explice si cum s-ar putea face sa pot sa il iau.
da, il poti lua si pe ala, doar ca daca vrei reducerea de 30 de euro de care zice acolo, conditia suplimentara a ofertei respective presupune sa treci pe abonament. altfel nu beneficiezi de reducerea respectiva

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate