Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Oameni buni va rog disperat ajutor,

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
alex2007best

alex2007best

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.03.2007
Va rog din suflet sa ma ajutati.Imi cer iertare, dar sunt in situatie dramatica.Locuiesc in chirie,am si o rata la banca,sunt pensionat medical,cu o pensie mica grad 3,voi fi dat afara in strada,luna aceasta,nu am pe nimeni,nu am bani de medicamente si mancare,va rog din suflet un ajutor cu o suma de bani sa pot supravietui.Am 59 ani dar am avut acident de munca,as dori sa muncesc ceva ce pot dar nu gasesc.Va rog ajutor disperat.Iar folosirea interenetului o fac de la un vecin,care intelege cazul meu.Nu mai pot plati chiria e mare,toate utilitatile,as dori sa stau in gazda sau o camera sa locuiesc,sa muncesc sa platesc gazda,ca paznic,va rog ajutati-ma,sunt disperat si doresc sa traiesc
Va las un numar de cont :
Banca Transilvania:
Titular: RUSU ALEXANDRU

Numar cont RON:  RO 24 BTRL 02201201411910XX

Numar cont EURO: RO 70 BTRL 02204201411910XX

Numar cont USD:  RO 07 BTRL 02202201411910XX

Cod SWIFT: BTRL RO 22 HDP

Va multumesc din suflet si Dumnezeu sa va ajute.Cer mila in genunchi,va rog ajutor,salvati-ma.

#2
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Belea ! Un om disperat detinator de conturi in lei, euro, usd.  Numai intretinerea conturilor presupun ca te costa o avere.

#3
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
Cred ca ar fi bine sa postezi o hartie care sa dovedeasca handicapul tau.

#4
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
Nu zic ca e sau ca nu e, dar daca sunt conturi umanitare sunt necomisionabile, asa ca mnu, orice om poate sa deschida cate conturi doreste, nu trebuie sa fii vreun instarit.
Ca o fi ca n-o fi cine stie, da' poate inainte sa dam din taste ne mai si inforrmam... :confuzzled:

#5
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006
Nu ca nu cred, numai ca mie mi se pare nelalocul lui username-ul pentru un cont creat acum special sa posteze ceea ce a postat. Nu mi se pare username de om de 59 de ani, mai repede de pustan.
Sper sa ma insel!

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
pare totusi sa aiba 59 ani: http://ro.netlog.com/alex2007best

interesant cat de multe chestii raman pe net. prin 2007 era ok ("am vandut casa din orasul Iasi,am banii in cont"), ba chiar vroia sa-si cumpere o garsoniera prin 2009 ( http://www.bizcar.ro...iera_25143.html ). prin 2010 s-a apucat de poker ( http://www.poker4u.r...?u=1282&u2=2096 ) si uite unde s-a ajuns...

Edited by _Smiley_, 31 January 2012 - 15:43.


#7
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
sa joci poker si sa fii paznic, asa da munca frate !

#8
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Postrox, on 31st January 2012, 12:47, said:

Nu zic ca e sau ca nu e, dar daca sunt conturi umanitare sunt necomisionabile, asa ca mnu, orice om poate sa deschida cate conturi doreste, nu trebuie sa fii vreun instarit.
Ca o fi ca n-o fi cine stie, da' poate inainte sa dam din taste ne mai si inforrmam... :confuzzled:

Necomisionabile in ce sens?

In sensul ca nu plateste taxa anuala pentru "intretinerea" contului?

Chiar si conturile umanitare au comisioane, trust me, ca sunt implicata de ceva vreme in umanitare.

Exista comision de retragere a banilor din cont, chiar mai mare daca retragerea se face de la ghiseu si nu de la bancomat, in cazul BT, unde are domnul cont. Exista comision pentru transfer interbancar (intre o banca si alta). Tu, ca depunator la ghiseul BT, nu platesti nimic in plus fatza de suma pe care vrei sa o depui, insa beneficiarul, cand retrage banii, este comisionat... Dupa cum este comisionat pentru interogarile de sold, 30 de bani este interogarea la BT...

Tot ce am spus se aplica unui cont in lei.

#9
kjlfdshgfdlkgh

kjlfdshgfdlkgh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 23.08.2018

View Postcspot, on 31 ianuarie 2012 - 09:41, said:

Belea ! Un om disperat detinator de conturi in lei, euro, usd.  Numai intretinerea conturilor presupun ca te costa o avere.
la BT e moka sa ai cate conturi vrei

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate