Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Feriti-va de Afterschool Butterfly

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Catinca_2012

Catinca_2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.01.2012
AM NOUTATI!!!!
Am fost contactata astazi de un inspector de la OPC care era la Butterfly pentru analiza cazului. Cei de la Butterfly au incercat sa arunce vina pe scoala de stat, ca ar da copiii afara si din cauza aceasta copilul meu a asteptat 45 de minute pe strada. I-am explicat dnei inspector ca a fost solicitarea celor de la after sa preia copiii din fata scolii. Bineinteles ca sa castige ei cat mai multi bani, adica cu acelasi bus sa preia copii din tot cartierul.
dna inspector a inteles situatia reala si mi-a spus ca le va da amenda. Atat pot face cei de la OPC. mi-a spus ca -daca vreau mai mult- sa ma adresez instantei. Dar nu e cazul. Pe mine nu ma intereseaza sa castig bani de pe urma traumei fiului meu ci sa ajut alte mamici si copii sa nu treaca prin astfel de situatii.
Asa ca va recomand cu toata caldura sa apelati la OPC. Sunt niste oameni deosebiti si f corecti desi sunt f incarcati si va pot raspunde mai greu la solicitari.

#20
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,169
  • Înscris: 28.06.2005
Catinca, îți înțeleg supărarea, dar nu văd de ce ar avea o mașină pentru fiecare copil în parte, cum lași să se înțeleagă.

#21
simonaburciu

simonaburciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.02.2012

View Postsfantu.dracu, on 7th March 2012, 10:50, said:

Catinca, îți înțeleg supărarea, dar nu văd de ce ar avea o mașină pentru fiecare copil în parte, cum lași să se înțeleagă.

Nu la asta s-a referit, ci la faptul ca nu ar trebui ca fiecare copil sa astepte cate jumatate de ora afara ca sa poata incarca masina la maxim.
Nu esti sigur ca ajungi sa iei 10 copii la ora stabilita? iei 5! dar ii iei cand trebuie. pana la urma sunt copii de clasa primara..nu adolescenti. nu stiu sa se descurce inca singuri!

Daca mi s-ar fi intamplat mie, ii dadeam in judecata !

#22
Robert4all

Robert4all

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2009

View Postsfantu.dracu, on 07 martie 2012 - 09:50, said:

Catinca, îţi înţeleg supărarea, dar nu văd de ce ar avea o maşină pentru fiecare copil în parte, cum laşi să se înţeleagă.


Daca nu au masini sa ia copii atunci cand trebuie sa se lase de meserie .... si eu am fetita la un after in dr taberei ( degetica ) si fimea sta cate 20 de minute pe frigu asta ca sa vina autobuzu , si eu platesc 950 de lei pt asta . Si cand m-am luat de ei astazi educatoarea care vine sa ii ia a zis ca asa s-a facut ruta .... si fimea de 2 saptamani ii curge nasu incontinu . Este foarte multa nepasare si bataie de joc , culmea pe banii nostrii .

Edited by Robert4all, 19 November 2013 - 12:48.


#23
aurorap

aurorap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.06.2014
Am avut fetita la after school in Drumul Taberei. Acum merge tot la Butterfly la scoala pentru ca ne-am mutat. Stiu ca am inscris fetita exact in perioada discutiei la care face referire doamna care reclama. Oamenii erau foarte ingrijorati de situatia creata si nu cred ca merita creionati in felul in care a povestit doamna. E lunga povestea din cate stiu de la parinti, insa nu arata tocmai ca cea prezentata mai sus.
Eu va recomand calduros Butterfly, este un mediu foarte bun in care sa creasca copilul. Noi suntem fericiti cu alegerea facuta si as recomanda oricand si gradinita si scoala si after school.

#24
aurorap

aurorap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.06.2014
DC-Zone, eu sunt de acord ca oamenii trebuie sa sanctioneze greselile, insa nu ma pot opri sa ma intreb daca tot esti asa convins ca oamenii respectivi sunt interesati doar material, cum iti lasi copilul la ei atatea luni? Nu cumva brusc, cum apare o problema, brusc nimic nu a mai fost bine si aruncam cu noroi in tot?
Revin si va spun ca la Butterfly (cel putin la gradinita, pentru ca scoala e relativ nou deschisa) sunt multi copii, chiar liste de asteptare. Oare tot parintii de acolo isi duc copiii la Butterfly "din greseala"?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate