Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Ce model de Rucsac imi recomandati.

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,516
  • Înscris: 30.10.2003
Imi trebuie un rucsac de tura sa-mi car toate catrafusele cu mine. Am aruncat o privire prin magazine si am ajuns la concluzia ca unul de vreo 70 L mi-ar fi indeajuns.
Avand in vedere ca gama e variata, in magazine si online, momentan singurul criteriu dupa care sa aleg un rucsac ar fi pretul. Insa asta nu ma multumeste. As dori sa am mai multe criterii, dar nu stiu de unde sa le apuc.

Daca aveti recomandari sunt binevenite. Rucsacul va fi folosit in viitor si la ture de 3-4 zile cu cort, bla, bla, bla.

#20
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 07.08.2015

 Bursul, on 18 iulie 2016 - 10:04, said:

Imi trebuie un rucsac de tura sa-mi car toate catrafusele cu mine. Am aruncat o privire prin magazine si am ajuns la concluzia ca unul de vreo 70 L mi-ar fi indeajuns.
Avand in vedere ca gama e variata, in magazine si online, momentan singurul criteriu dupa care sa aleg un rucsac ar fi pretul. Insa asta nu ma multumeste. As dori sa am mai multe criterii, dar nu stiu de unde sa le apuc.

Daca aveti recomandari sunt binevenite. Rucsacul va fi folosit in viitor si la ture de 3-4 zile cu cort, bla, bla, bla.
Stiu ca generalizez, dar cu un model cu marimea potrivita de la Firma Deuter cu siguranta nu gresesti.

Eu personal folosesc 3 modele:
- un Lowe Alpin Cerro Torre de 65-85 litri ptr ture mai lungi. Ptr 3-4 zile as zice ca este prea mare, cel putin ptr mine, dar eu nu folosesc cort, dorm numai la cabane
- un Osprey Atmos de 50 litri. Cel mai des folosit, ptr ture de 1-3 zile
- un Ospray Kestrel 38 litri ca daypack

Cel putin modelele de la Osprey sunt de mai multe marimi. Daca ar trebuii sa aleg unul, as lua Atmos. Ptr mine este important sa fie mai lung, ptr ca am 1.9m, iar unele modele exista in 2 lungimi sau se pot modifica depinde cine le poarta. Trebuie sa incerci in magazin.

Nevasta-mea are un TNF Banshee 35 si este foarte multumita. Exista si mai mare, 50 si 65 litri.

#21
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,516
  • Înscris: 30.10.2003
Am gasit Lowe Alpin Axiom 3. Mi s-a parut excelent compartimentat. Azi ma duc sa-l iau.

#22
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 07.08.2015
Axiom 3? Asta este un sistem de la Lowealpin, nu model de rucsac...

Banuiesc ca te referi la modelul Diran.  Daca nu ma insel este modelul nou al rucsacului meu, Cerro Torre, care nu se mai face.

Good choice! 👍

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate