Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Folosirea defribilatorului portabil

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,078
  • Înscris: 20.12.2007
iti multumesc inca odata pentru raspunsuri. Inca nu am cumparat acest dispozitiv, va fi inclus sper pe bugetul anului viitor. Am avut mai multe demonstratii, nu sunt acum la birou sa-ti spun si ce fabricant era.

#20
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Cu placere,daca ai alte intrebari despre defibrator  si pot raspunde nu ezita.
Ceva ce iti recomand e sa nu te bazezi pe reviews de la vanzatori,pt ca vor sa isi vanda produsul,dar poti face urmatorii pasi.
A.Cauta produsul pe amazon si intodeauna citeste reviews cu 3 stele.Sunt cele mai clare pt ca 5 stele e posibil sa fie fals review si 1 stea de la competitor.
B.Poti intreba cei de la ambulanta despre pareri.
Daca doresti sa aflu detalii despre un defibrator mai bun ma pot interesa,eu iti pot spune numai despre cele cu voice in engleza,nu stiu daca poti gasi similar si in romana,posibil.
Sansele sa il folosesti vor fi minime,dar dupa cum ai spus ai avut 2 cazuri.Ti-as recomanda daca nu exista posibilitatea economica ca toate persoanele sa faca cursul pt folosirea defibratorului,ar trebui sa ai 2 persoane pe tura care au urmat cursul.(AED e numele,nu stiu in romaneste cum este)

Edited by Whitefairy, 25 October 2013 - 21:39.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate