Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

usi interioare casa noua

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010
Am o casa nou construita P+M si as avea nevoie de usi interioare. Am cautat la Pynum si nu-mi plac. Deasemenea am gasit la Porta Doors ,cam scumpe Nova Concept 2700 ron. Ce parere aveti despre acestea? Sau poate stiti si alte variante? Multumesc!

#2
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 novigelu, on 26th January 2012, 09:32, said:

Am o casa nou construita P+M si as avea nevoie de usi interioare. Am cautat la Pynum si nu-mi plac. Deasemenea am gasit la Porta Doors ,cam scumpe Nova Concept 2700 ron. Ce parere aveti despre acestea? Sau poate stiti si alte variante? Multumesc!
Usi pvc ?...nuc, venghe....?....eu am albe si n-am probleme cu ele... :peacefingers:

#3
Eek01

Eek01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 06.05.2010
Depinde din ce vrei. Eu am de la TGG.ro ( accesezi site-ul si vezi modelele). Sunt foarte multumit de usi.

#4
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011
Acum doi ani mi-am facut la un meserias de langa Iasi usi de lemn de brad cu mai putin de 600 Lei bucata, cu tot cu montaj, toc, lemn uscat, balamale, yala, manopera.
Montajul a decurs mai greu (deh, rar gasesti un perete drept la blocurile din prefabricate), in rest sunt 100% multumit.

[ https://i.imgur.com/UMzuu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/bCoZF.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

(poze facute cu telefonul mobil, de asta apar putin distorsionate si culorile aiurea)


Deci recomandarea mea e sa cauti prin zona ateliere de tamplarie.

Edited by 12trei, 26 January 2012 - 10:41.


#5
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 13.04.2006
Eu am "Porta" si sunt multumit.
Cand am renovat apartamentul erau la oferta.

#6
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Eu am ales astea... http://www.mattrom.r...si-metalice.htm

#7
Ovipc

Ovipc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.01.2009
Eu am astea ieftin si bun

#8
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Cele de la Bella casa nu prea intra in categoria ieftin si bun. Sunt la acelasi nivel cu cele chinezesti generice, pe care le am montate la un apartament de 3 ani si tin excelent in regim de inchriere.
Porta doors nu mi s-au parut ok, daca vrei modele speciale de la ei iti dubleaza pretul pe motiv ca trebuie sa dea comanda.

Eu am ales pt mine Aplast, grosime foaie de usa 40 mm vs 30 de la Classen. Pervaze mai frumoase si toc din lemn(brad) vs carton presat.
Montatorii mi-au spus ca un plus de calitate gasesti la Arade, usile lor furniruite, precum si la Aplast variantele furniruite.
Succes

#9
dianaddd80

dianaddd80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.09.2012
Eu mi am luat usi de aici http://www.usiinterior.ro/ . Gasesti f multe modele si baietii sunt f pricxeputi. Nu asteppti mult si nu sunt nici f scumpe in comp cu ce am mai avzut...

#10
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere de la Porta Doors, vanzatori autorizati sau nu. Am comandat 3 usi Focus de la ei la firma Edil home din Timisoara, am platit avans de 1000 lei, am semnat comanda  pt un gol de 84 cm, dupa cateva zile ne-au spus ca nu pot face comanda ptc nu ii lasa programul desi s-au informat si acea usa se face pt gol de 84! Le-am cerut sa insiste, dupa 2 zile am resunat si ne-au spus ca au comandat usa pt golul de 78 cm!!! Dupa ce am comandat, am platit niste meseriasi sa faca un umar si sa finiseze golul(la 84 cm cum era stabilit)  Dupa 3 saptamani de sunat sefa firmei, trimis mailuri la Porta Doors in Polonia, sunat la Managerul regional de pe site-ul roman, nu am rezolvat nimic. Fiecare pune vina pe celalalt, ne paseaza de la unu la altul. Ne-am hotarat sa ii pasam si noi la ANPC.
ASADAR DACA VRETI NERVI, COMANDATI DE LA VANZATORII AUTORIZATI PORTA DOORS!

#11
sbarsanescu

sbarsanescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 11.07.2006
Am luat cateva usi Classen de interior (cca 600 ron cu totul, inclusiv toc "reglabil"). Calitatea e ok daca e sa ne referim la alte usi celulare. Au slabiciunile tipice unui toc din MDF cu un "furnir" sintetic....

Am inceput sa caut usi din lemn masiv, ca apoi sa constat ca preturile sunt imense, ca termenele de livrare sunt de la 15 zile in sus (am numai usi standard) si ca cele Pinum, Porta si Classen seamana bine intre ele.... asa ca am luat Classen din Hornbach si pana acum sunt multumit.

Cele din lemn masiv trebuie sa fie bine lucrate ca sa arate bine... mai usor sa faci o celulara sa arate bine (totul e sintetic) decat o usa din lemn natural.

#12
bulesco

bulesco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,851
  • Înscris: 28.08.2012

 luciana5, on 12 septembrie 2012 - 12:55, said:

Eu nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere de la Porta Doors, vanzatori autorizati sau nu. Am comandat 3 usi Focus de la ei la firma Edil home din Timisoara, am platit avans de 1000 lei, am semnat comanda  pt un gol de 84 cm, dupa cateva zile ne-au spus ca nu pot face comanda ptc nu ii lasa programul desi s-au informat si acea usa se face pt gol de 84! Le-am cerut sa insiste, dupa 2 zile am resunat si ne-au spus ca au comandat usa pt golul de 78 cm!!! Dupa ce am comandat, am platit niste meseriasi sa faca un umar si sa finiseze golul(la 84 cm cum era stabilit)  Dupa 3 saptamani de sunat sefa firmei, trimis mailuri la Porta Doors in Polonia, sunat la Managerul regional de pe site-ul roman, nu am rezolvat nimic. Fiecare pune vina pe celalalt, ne paseaza de la unu la altul. Ne-am hotarat sa ii pasam si noi la ANPC.
ASADAR DACA VRETI NERVI, COMANDATI DE LA VANZATORII AUTORIZATI PORTA DOORS!
Cunosc in Bucuresti furnizor bun. Nu-i cazul sa acuzi o marca acum.

#13
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Recomand cu caldura usile din lemn de rasinoase stratificat furniruite cu stejar. Posted Image

#14
sbarsanescu

sbarsanescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 11.07.2006

 Inginerul_bv, on 22 noiembrie 2012 - 09:06, said:

Recomand cu caldura usile din lemn de rasinoase stratificat furniruite cu stejar. Posted Image


Suna super... de unde se pot cumpara, si la ce pret?

#15
Inginerul_bv

Inginerul_bv

    CNC programming Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,253
  • Înscris: 12.03.2010
Eu mi le-am facut pe comanda, 800 de lei bucata montaj inclus dar nu-l recomand pe nenea care le-a facut din motiv de neseriozitate, dar usile sunt foarte frumoase si aspectuoase si mai ales se comporta bine. Se pot vedea la mine pe jurnal. Posted Image

#16
polstel

polstel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 18.03.2007
Salutare. Cine a mai luat usi si de unde? Cei care ati scris acum 5 ani cum s-au comportat usile intre timp? Astept reactii pentru ca as vrea sa ma decid si eu zilele astea. Multumesc!

#17
shelak

shelak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2008
Salut,

Mi-am cumparat usi de la Bella Casa si sunt jalnice, calitatea lor este destul de proasta desi am le-am achizitionat la pretul de 1000 ron (montaj inclus). Nu recomand aceste usi, una peste alta marele reprezentant din Craiova ofera garantie doar din gura, in rest e numai vina ta de orice se intampla la usile respective. Am avut usi de la Win (pret achizitie 300 ron) care au fost bune comparativ cu pretul lor. Nu recomand usi Bella Casa, aparent arata bine dar calitatea este jalnica desi sunt facute in Polonia sunt la fel de proaste ca unele de 300 ron.

#18
metodicutz

metodicutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 07.08.2005
Subscriu la calitate usilor bella casa. Un carton mizerabil cu tocuri fixe, fara nici un element decent.
Sunt similare usilor aduse din china la container de dezvoltatori imobiliari din bucuresti (aici am eu cazuri intalnite) la 150 ron.
Si "calitatea" vanzatorilor e de 2 bani. Au o problema sa iei "cu montaj" de la ei. Atfel isi bat joc de tine. Sunt de evitat franchisele bella casa/ classen. Spor in toate!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate