Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Truck Top

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

Poll: Alegeti marca preferata! (378 member(s) have cast votes)

Care va place mai mult?Motivati.

  1. DAF (17 votes [4.49%])

    Percentage of vote: 4.49%

  2. FREIGHTLINER (7 votes [1.85%])

    Percentage of vote: 1.85%

  3. IVECO (15 votes [3.96%])

    Percentage of vote: 3.96%

  4. KENWORTH (11 votes [2.90%])

    Percentage of vote: 2.90%

  5. MAN (73 votes [19.26%])

    Percentage of vote: 19.26%

  6. MERCEDES-BENZ (40 votes [10.55%])

    Percentage of vote: 10.55%

  7. PETERBILT (11 votes [2.90%])

    Percentage of vote: 2.90%

  8. RENAULT (24 votes [6.33%])

    Percentage of vote: 6.33%

  9. ROMAN (11 votes [2.90%])

    Percentage of vote: 2.90%

  10. SCANIA (81 votes [21.37%])

    Percentage of vote: 21.37%

  11. TATRA (7 votes [1.85%])

    Percentage of vote: 1.85%

  12. VOLVO (76 votes [20.05%])

    Percentage of vote: 20.05%

  13. ALTE MARCI (6 votes [1.58%])

    Percentage of vote: 1.58%

Vote Guests cannot vote

#163
lucio16

lucio16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 30.01.2009
1.Scania R420, R380
2.DAF XF 95,XF105
3.Volvo FH 12 440
4.Renault Premium 420 DCI

#164
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,010
  • Înscris: 01.11.2005
Nu ne si argumentezi de ce motorizarile respective?

#165
svalentins

svalentins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 13.07.2009
din ce am condus mi-a placut cel mai mult Scania , cu toate ca iti ia ceva pana te obisnuiesti cu schimabtorul total pe dos fata de celelalte , pe locul 2 prefer Daf pt ca are cea mai mare cabina , apoi Man la fel pt cabina , Volvo si restul ... oricum Scania e Regina ,e mama lor , vorbesc doar de cele peste 500 cp . sub nu am condus, urmeaza sa cumpere la firma unde lucrez una de 730 ultimu model. super , nu ? nu vorbesc de firme din romania. Drumuri Bune

#166
Stabo

Stabo

    Appeal to Reason

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,251
  • Înscris: 01.01.2010

View Postsvalentins, on 18th November 2010, 01:52, said:

oricum Scania e Regina ,e mama lor
Ia sa mergi si cu ultimul Actros V8 de 650 CP. Si dinamica si cabina ultra... Designul, cel putin dupa gustul meu, e superb. :rolleyes:

Attached Files


Edited by Stabo, 18 November 2010 - 08:00.


#167
AlyBwq

AlyBwq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2014
Salut!Am citit mai multe comentarii si vad ca parerile sunt impartite...Fiecare camion are ceva al sau.Ma rog unele poate au mai multe minusuri altele au altele.Eu am doar 14 ani si poate ca multi vor zice ca nu am ce cauta aici..Ma rog.Treaba lor.Tatal meu este sofer si merg destul de des cu el.Pana acum a condus Scania,Man si in prezent conduce un Iveco.Volvo nu mai stiu daca a condus.Ma rog...Vreau sa spun ca majoritatea spun ca Scania este cea mai tare.Poate asa este dar celelalte nu se lasa mai prejos.Volvo in prezent are cel mai puternic motor dintre toate(adica cel de 750 cp) si in plus are o gramada de sisteme de siguranta si este plina de electronica.De comfort nu mai vorbim..Deci cred ca o depaseste cu mult pe Scania.Pe urma vine Man,care are si el acel model de 680 de cp parca,V8.(s-ar putea sa ma insel si sa fie de 660).In fine.Si acesta cred ca este cam la egalitate cu Scania.Recent am fost cu un Man de 400 de cp.Si vreau sa spun ca atunci cand baga picioru' in acceleratie imediat era la 90 la ora.Accelera aproape ca masinile.Ma rog poate exagerez si eu umpic dar ce vreau sa spun este ca ajungea foarte repede la 90.Avea si toba sparta:)) Suna ca o raba.Speria pe toata lumea.Dar modelul era acesta nou Man TGX.Pe urma am mers si cu Mercedes si are foarte multa electronica si el.Consumul este superb.Cam lenes la deal dar nu prea conteaza asta.Si in cele din urma vreau sa mai spun cateva cuvinte despre celelalte camioane pe care nu le-am mentionat.In primul rand Renault.Mie unul nu imi place aspectul la acest camion.Nici interior nici exterior.Acum este parerea mea.Cate despre motor si transmisie,consum sau altele nu pot spune nimic pentru ca nu am avut sansa sa merg cu unul sau sa conduc.Pe urma Daf.Daf este cel mai spatios camion cred.Are cea mai mare cabina daca nu ma insel.Are un aspect foarte foarte frumos.Si consumul este bun.Cat priveste motorul..Trage destul.Dar am impresia ca se strica cam des.Un coleg de la tatal meu are un Daf si mi-a spus ca in fiecare saptamana sau o data la 2 saptamani se strica nu stiu ce sabot de pe spate de la foile de arc sau ceva de pe acolo ma rog.Si de fiecare data trebuia sa dea vreo 500 ron parca sau nu mai stiu cat era ala.In fine pana la urma le-a zis la aia ca nu o sa vina mereu asa sa tot dea 500 de lei asa ca aia i-au mai pus o foaie de arc.In fine.Este un camion apreciat totusi.Si in cele din urma Iveco.Nu stiu ce au toti cu acest camion si de ce zic numai rele despre el.Cel mai bun motor de la Iveco scoate 560 de cp.Primul Stralis avea un aspect cat de cat decent,dar interiorul era cam uratel.Pe urma a aparut noul Stralis care arata foarte bine.Nu am ce comenta.Si in cele din urma Hi-Way care arata foarte bine.Electronica la acest camion este cam praf.Si nici nu prea are cine stie ce lucruri.Adica nu se compara cu Volvo de exemplu.Da are si el ceva ceva acolo.Vreau sa zic urmatoarele:Are un consum foarte bun,cutia este minunata(cu bataie)specifica la Iveco,motorul este splendid si nu ai probleme cu el.Trage bine si nu o sa ai probleme cu el.Cabina este spatioasa si are destule compartimente.In rest nu stiu alte lucruri cu care ar putea sa te deranjeze.Dupa mine daca ar fi sa fac un clasament ar fi cam asa: 1.Volvo
   2.Man
   3.Mercedes si Scania
    4.Iveco si Daf
    6.Renault

#168
Gabriel97

Gabriel97

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 15.07.2014
Pentru cei pasionati de camioane, mai ales camioane tunate si foarte bine puse la puct, sunt invitati sa intre pa pagina de facebook "Trucks Tuning - Camioane Tunate". ;)

#169
procurorsef

procurorsef

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 30.09.2014
Preferinta mea  manuletzul ( doar referinta mea, nu zic ceva de genul „ ala e varza , ala e urat etc )
Am fost placut impresionat de fiabilitatea leului  , apoi cand comparam
Pai nu comparam unu cabina simpla cu ceva   lux
Regele Leu

Preferinta mea  manuletzul ( doar referinta mea, nu zic ceva de genul „ ala e varza , ala e urat etc )
Am fost placut impresionat de fiabilitatea leului  , apoi cand comparam
Pai nu comparam unu cabina simpla cu ceva   lux
Regele Leu

Daca e asa nici o scanie nu face ce face o tatra

RESPECT PT. TOATE CAMIOANELE, DAR MAI ALES PTR CEI CE LE CONDUC, PTR ACEI OAMENI DEOSEBITI( NU AIA CU OPT CLASE CUM SPUN UNII COLEGI DE FORUM, UN PIC MAI  RAUTACIOSI) CARE  SE RISCA  NOAPTE DE NOAPTE, CAND NOI DORMIM LINISTITI, SA NE ADUCA  PAPICA LA  MAGAZINUL DIN COLT
DRUMURI BUNE SI MERGETI CU DUMNEZEU

#170
AlyBwq

AlyBwq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 09.07.2014
.

Edited by AlyBwq, 17 February 2015 - 20:10.


#171
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Kenworth W900L with XXL Custom Sleeper.
Pacat ca nu vezi asa ceva prin Romania.

Attached Files



#172
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.01.2014

View Postsavimbi, on 12 august 2010 - 03:32, said:




De curiozitate.... ce camion ( motor) european trece lejer peste 2.000.000 km fara reparatii?
Renault premium 420 2500000 și încă merge. Reparatii minore gen piese sau nu știu ce suporți care au cedat la vibrații.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate