Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Samsung S6102/ B5512 Galaxy Y Duos

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#37
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Am comandat eu azi un B5512... sper ca pana vineri sa intru in posesia lui

#38
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
Si eu sunt f interesat. Sa ne tii la curent pls.
De unde l-ai comandat ?

#39
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
cel.ro - acum 5 minute au confrmat ca e pe stoc

#40
cris_ct

cris_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 13.01.2011
Y Pro duos este si aici

#41
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
@gabib77 - ceva impresii ?

#42
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Pai incep sa fac comparatii fata de chinezaria mea Star A8 pe care o aveam, tot cu Android, dar cu Froyo 2.2...

Plusuri:
1. are ecran capacitiv
2. are 3G si apel video
3. semnal mai bun
4. daca incepi sa scrii direct numele unuia din contacte te duce direct la contactul respectiv, fara sa fi nevoit sa intri propriu-zis in "contacte"

Minusuri:
1. simt lipsa butoanelor de apel si oprire apel (rosu si verde) nu are...
2. de la cel.ro l-am luat cu tastatura care are si "hieroglife" arabe, iar din cauza asta, sunt si niste taste incrurcate, cea de schimbare SIM1/2 e ultima de jos din dreapta, nu penultima, cu toate ca pe penultima e desenul cu pricina
3. aseara am incercat sa dezactivez SIM1 ca sa pot vedea daca functioneaza OK redirectionarea intre SIM-uri, si nu l-am mai putut activa decat dupa ce am scos SIM-urile fizic (asta e o problema cred ca de soft)

Momentan la astea m-am gadit acum, daca mai aveti intrebari precise, va raspund cu mare placere

#43
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
Mersi mult de raspunsuri ... sa ne mai spui dupa cateva incarcari cam cat tine bateria (/mod de utilizare)

#44
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
Cum se mai prezinta aparatul ?
In special sunt interesat de baterie ... ce parere ti-ai format pana acum ?

Multumesc.

#45
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
AM mai descoperit ceva enervant... cele 4 butoane de sus, aferente Android, precum touchpad-ul nu sunt iluminate :(

Ca baterie, doar in mod GSM fara alte porcarii activate (Wifi, GPS, Data) m-a tinut aproape 5 zile (cam 15-20 de minute vorbite pe zi)

#46
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
Tine f bine bateria.
Eu ma interesez pentru sotie ... la fel fara net / wifi / gps (decat la nevoie) ... DAR cam cu o medie de 1,5 - 2 ore de vorbit pe zi ?!
Daca pe tine cu 15-20 min te-a tinut aproape 5 zile ... banuiesc ca ar trebui sa o tina si pe ea macar 2 zile ...

Oprit noaptea sau deschis tot timpul ?

#47
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
deschis tot timpul... in review-uri fata de alte telefoane, vei observa ca raportul standby/vorbire este mai mic, deci eu zic ca la 1,5-2 ore/zi ar trebui sa reziste 3 zile... parerea mea... o sa ajung si la aceasta comparatie, dar acum sunt in concediu si din cauza asta durata convorbirilor a fost mai mica...

Daca totusi vrei numai telefon pentru convorbiri, iti recomand LG GX200, in caz ca nu-l cunosti (il l-am pastrat de backup) - vei fi surprins de autonomia bateriei ;)

#48
Sclaud

Sclaud

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.01.2012
Am discutat subiectul ... dar vrea cu Android - ca a vazut la mine S2-ul si vrea si ea (dar obligatoriu dual-sim) :)
Problema ar fi bateria ... sa vedem ... cred ca facem o incercare.

Mersi de info ;)

#49
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
pai in cazul asta nu prea ai alta solutie... exista si produsele chinezesti, dar asta e cel mai bun la autonomie... numai sa-i ajunga ecranul...
EU am vrut neaparat qwerty fizic, dar sunt convins ca varianta fara tastatura are si autonomie mai mica intrucat ecranul este mai mare

#50
giovaninnaa

giovaninnaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 21.04.2005
hello! vin si eu cu intrebari...

1. am un sim cosmote si un vodafone in aparat.. sunt intr-o convorbire pe vodafone, ma suna cineva pe cosmote... aud in casca? vad pe ecran? e ca un apel in asteptare? pot incheia convorbirea pe vodafone si prelua cea de pe cosmote?  

2. cand e telefonul in stand-by, pot primi apeluri pe oricare din cele 2 simuri?

3. pentru a face un apel, dintr-un butonash de pe telefon pot alege sim-ul de pe care vreau sa fac apelul respectiv?

4. cum se vede facebook-ul pe ecran?

am abut un samsung dual sim B5702 si isi facea treaba de dual-sim excelent!

multumesc pentru raspunsuri!

#51
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007

View Postgiovaninnaa, on 3rd April 2012, 13:50, said:

hello! vin si eu cu intrebari...

1. am un sim cosmote si un vodafone in aparat.. sunt intr-o convorbire pe vodafone, ma suna cineva pe cosmote... aud in casca? vad pe ecran? e ca un apel in asteptare? pot incheia convorbirea pe vodafone si prelua cea de pe cosmote?  

2. cand e telefonul in stand-by, pot primi apeluri pe oricare din cele 2 simuri?

3. pentru a face un apel, dintr-un butonash de pe telefon pot alege sim-ul de pe care vreau sa fac apelul respectiv?

4. cum se vede facebook-ul pe ecran?

am abut un samsung dual sim B5702 si isi facea treaba de dual-sim excelent!

multumesc pentru raspunsuri!

1. daca ai redirectionare intre SIM-uri, da, vei auzi in casca si va aparea pe ecran
2. da
3. SIM-ul il alegi din butonul din dreapta-jos, inainte sa a apela
3. nu stiu, probabil ca orice widget de Andorid

Cu placere

#52
giovaninnaa

giovaninnaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 21.04.2005
cu scuzele de rigoare... revin la 1.... daca nu am redirectionare intre sim-uri... si vorbesc pe unul, celalalt este inchis??? multumesc :)


View Postgabib77, on 3rd April 2012, 14:33, said:

1. daca ai redirectionare intre SIM-uri, da, vei auzi in casca si va aparea pe ecran
2. da
3. SIM-ul il alegi din butonul din dreapta-jos, inainte sa a apela
3. nu stiu, probabil ca orice widget de Andorid

Cu placere


#53
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
da, celalalt este inchis, sincer credeam ca s-a lamurit treaba asta acum vreo catvea posturi ;) (smartphone-ul nu are 2 procesoare)

Edited by gabib77, 03 April 2012 - 13:53.


#54
giovaninnaa

giovaninnaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 21.04.2005
nu, nu s-a lamurit, pt k b5702 nici macar smartphone nu era, ce sa mai spun de numar de procesoare :)))) si cu toate astea... erau ambele simuri active permanent :) si nu s-a lamurit treaba asta pt k atita v-ati contrazis si atita v-ati invartit in jurul cozii in diferite exprimari.. incat eu una m-am pierdut de tot :)))) multumesc :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate