Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Samsung S6102/ B5512 Galaxy Y Duos

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#1
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Au fost anuntate cel putin trei modele de telefoane Samsung din seria DUOS (dual SIM) bazate pe Android 2.3 (Gingerbread), posibil update la ICS 4.0 macar pentru Galaxy S2:

Galaxy S2 DUOS. Similar cu Galaxy S2, dar se pare ca are procesor Qualcomm. Deocamdata destinat numai Chinei. Poate apare si in India. Din specificatii, se pare ca varianta destinata Chinei suporta 3G numai pe retele CDMA. N-ar fi foarte util la noi.

Galaxy Y DUOS si Galaxy Y Pro DUOS. Similare cu Galaxy Y si Y Pro, suporta 3G HSDPA pe SIM 1 si GSM pe SIM 2. Asteptam cu interes sa ajunga si la noi.

Edited by bladhaund, 17 January 2012 - 03:21.


#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,282
  • Înscris: 13.01.2011
Am vazut la Germanos Samsung Duos, nu stiu daca exact specificatiile tale, avea ecran de 3 inci.

#3
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003
Multe telefoane Samsung Dual Sim sunt din gama DUOS. Aici vorbim numai de cele bazate pe platforma Android, scrie in titlul topicului. Toate modelele numite de mine sunt la stadiul de Anuntat. Va rog nu postati fara rost despre alte modele pe care le-ati vazut undeva, dar nu stiti ce specificatii au. Daca stiti de alte modele Samsung Dual Sim bazate pe Android, acestea sunt binevenite pe topic, dar nu si cele bazate pe alte plaforme. Pentru acelea, deschideti topic separat, daca nu exista deja, pentru ca sunt modele vechi. Multumesc!

Edited by bladhaund, 17 January 2012 - 03:41.


#4
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,282
  • Înscris: 13.01.2011
Este bine ca au si un ecran mare de 4,5 inci, cred ca nu mai este firma serioasa care sa aiba dual cu asa ecran, bravo lor.

#5
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Si mie imi surade GALAXY Y Pro DUOS, sa vedem totusi cand va aparea si daca va fi si dual procesor, a trecut ceva vreme si pe gsmarena au status tot "coming soon" cu toate ca altele au aparut mai tarziu pe site si deja se produc

#6
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Cei de aici au spus ca le vor primi in luna februarie. Sper ca nu e considerata reclama dar e singurul site unde le-am gasit de vanzare in Romania.
http://www.alin-gsm.ro/dual-sim.html

#7
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Conform celor declarate si oficial si neoficial pe gsmarena, telefonul GALAXY Y Pro DUOS a iesit pe piata in data de 20.01.2012, in Grecia pretul lui este de 139 Euro, insa respectiv nu a specificat daca l-a luat la liber sau cu vreun abonament - comentariul il gasiti aici la mijlocul paginii: http://www.gsmarena....iews-4371p2.php

Cititind manual de utilizare reiese faotul ca este dual stand by, dar nu este dual procesor, deci SIM2 apare inchis daca este utilizat SIM 1

In rest procesor decent, 823 Mhz, 3G pe SIM1, Android, etc... Pare ceva interesant, astept insa pareri despre autonomie

#8
day3003

day3003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2009
Si eu detin un samsung dual sim, model mai vechi, care e dual procesor, adica dual sim activ si de mult caut un model samsung tot dual procesor. Este de neinteles pentru mine de ce produc smartphone-uri cu android si alte chestii din astea avansate si nu mai pun dual procesor pe ele.

#9
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Si eu am vrut sa imi cumpar unul insa asa nici nu ma gandesc. Raman la B7722.

#10
big-sharky

big-sharky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 11.02.2010

View Postvasilis, on 2nd February 2012, 10:53, said:

Si eu am vrut sa imi cumpar unul insa asa nici nu ma gandesc. Raman la B7722.
Si eu sunt posesor de B7722, dar am decis sa-l schimb. As fi vrut tot Samsung, dar nu am mai avut rabdare, asa ca am luat altceva (cu android).
Nu stiu daca vor mai face dual sim dual procesor deoarece costul este mult mai mare, desi sunt destul de multi interesati.
Cel mai mult imi place Galaxy Y Duos. Galaxy 2 Duos are ecranul prea mare (pentru un telefon mi se pare mult 4.5 ")

#11
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Am vazut ca a aparut pe un site de la noi, "Alin", cu 200 €. In Grecia deja i-au scazut pretul la liber de la 139 € la 134 € (50 € cu abonament). In Kazahstan e la 250 €. Ma intereseaza si pe mine foarte mult modelul Pro Duos. Are cam tot ce vreau eu de la un tel. Vreau sa pun sim-ul 3G de la stick-ul RDS-RCS in el pe simul 1 (care este 3G) si sim-ul meu de tel personal pe sim-ul 2. Am vazut pe alt forum ca ar merge treaba asta si functioneaza si netul daca esti intr-o convorbire, in acelasi timp, dar nu pot fi sigur de ea. Daca imi mai poate confirma cineva treaba asta i-as fi recunoscator.

#12
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Pai informatiile au plecat de aici si le-am postat eu pe site la gsmarena... Daca acum 3-4 zile credeam asta, acum sunt sceptic ca a aparut pe undeva... GSMArena actualizeaza datele si din comentariile postate de utilizatori... cum a fost postat faptul ca in Grecia exista (ai si link tot acolo), imediat au modificat si ei faptul ca a aparut, dar daca va uitati mai atent tot la ei, fratiorul anuntat cu touchscreen nu a aparut inca... Curios, nu? Si daca mai tinem cont ca pe site la Samsung nu apare nimic.... hmmmm

Alingsm are o strategie ce obisnuia s-o aiba in trecut telefonultau.eu

Cat despre internet de la Digi in timpul unei convorbiri pe SIM2 nu are cum sa fie posibil, telefonul nu are 2 procesoare

#13
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Modelul cica se numeste GT-B5512, iar aici gasiti manualul de utilizare

Totusi aici nu apare nimic, deci raman la parerea ca nu a aparut pe piata

#14
nileda_adelin

nileda_adelin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.07.2010
E ceva vreme de când aștept Galaxy Y Pro Duos. Am avut până zilele trecute un b7722, care mi-a scos mulți peri albi, dar pentru ceea ce știe să facă, a fost un telefon foarte bun. Mi-a fost furat și acu' caut altu'. Nu am găsit niciun fel de informații relevante cu privire la o dată de lansare la noi în țară.

#15
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Cat despre internet de la Digi in timpul unei convorbiri pe SIM2 nu are cum sa fie posibil, telefonul nu are 2 procesoare
[/quote]

Pai nici nu m-ar interesa in mod special sa mearga netul IN TIMPUL convorbirii telefonice. Ma intereseaza daca merge netul in standby, iar cand ma suna cineva pe cealalta linie, aceea sa devina activa, sa pot raspunde la telefon, chiar daca se intrerupe netul pe prima linie. Apoi cand termin de vorbit, netul sa mearga iar. Asta m-ar interesa pe mine.

#16
gabib77

gabib77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 26.08.2007
Pana la urma a aparut acest telefon sau sunt in continuare doar zvonuri ?

#17
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008

View Postgabib77, on 19th February 2012, 12:03, said:

Pana la urma a aparut acest telefon sau sunt in continuare doar zvonuri ?

Inca nu a aparut. Mai asteptam.

#18
mrpaul

mrpaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.03.2012
A aparut Samsung Galaxy Y DUOS de aproximativ o saptamana.... l-a cumparat careva? imi poate da detalii despre cum se comporta in "dual stand-by"? Adica: vorbesc pe sim1 (cu amanta) si ma suna nevasta pe numarul de pe sim2... cum va fi intampinata nevasta-mea? Primeste "ton de ocupat" sau pur si simplu intra robotul aferent numarului de pe sim2? (caz in care trebuie sa dau multe explicatii)

La B7722 unii zic ca apare pe ecran apel intrat care poate fi preluat (sau respins sau mai stiu eu ce) altii zic ca apare ton de ocupat... La versiunea asta cu Android, la specificatii (pe toate site-urile) scrie acelasi lucru ca si la B7722 dar ideea ar fi daca si face "ce zic unii ca face" B7722. N-am gasit pe unu' sa explice CLAR si CONCIS (si mai ales PE ROMANESTE) cum se comporta cu adevarat. Toti o dau ca "poate", "stii, ca asa am citit eu"... si mai stiu eu ce explicatii inutile si neclare.

Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate