Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Alt sport pe langa culturism

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Salut! Am 17 ani, 180 cm, in jur de 68 kg (am fost bolnav rau si am slabit ). Merg la sala de 3 ori pe saptamana si fac in special exercitiile de baza (la fiecare serie fac cam 6 repetari). Pe langa asta m-am apucat de lupte libere si merg tot de 3 ori pe saptamana. Bun, vroiam sa va intreb: la lupte antrenamentele sunt destul de obositoare, adica ies de acolo destul de obosit dar totusi vreau sa pun si masa musculara calumea pe mine. Este vreo problema ca practic si acel sport? Se poate sa cresc mai greu in masa musculara? Precizez ca mananc bine: mic dejun, pranz, dupaia inca vreo 2 gustari intre mese si masa de seara si iau si Milk&Egg de la PRO..

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Ce boala ai avut mai exact? Ai grija sa nu te suprasoliciti, si mai ales, ai grija ce mananci.

Care-s "exercitiile de baza" care le faci tu? mergi si la sala si la lupte in aceeasi zi?

#3
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

 Ann0nyym0us, on 14th January 2012, 13:09, said:

mergi si la sala si la lupte in aceeasi zi?
Nu prea ar fi recomandat sa faca asta

#4
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009

 Edwin6000, on 14th January 2012, 13:13, said:

Nu prea ar fi recomandat sa faca asta

Stiu, tocmai de aceea am intrebat.

#5
caliux

caliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 04.02.2010
Mai bine faci doar culturism si exercitii specifice cresterii masei musculare,cu 6 repetari nu creste nimic,poate doar obosesti.De la 20 de repetari incepe sa creasca masa musculara.Apoi poti incerca sa mai faci si ceva scoala mie de abea imi ajunge timpul sa merg de 2 ori pe saptamana,si dupa antrenamente nu mai am nici un chef de teme asa ca 6 antrenamente pe saptamana iti ocupa timp

#6
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Nu am avut o boala foarte grava, am avut o viroza destul de urata dar am tratat-o cu antibiotice iar apoi am facut o infectie alimentara, am fost la spital, in fine, acum mi-a trecut, ma simt mult mai bine. Nu, nu fac sala si lupte in aceasi zi. Fac in zile diferite si am grija sa fiu odihnit si la antrenamente si la sala. :)
Cand zic exercitii de baza ma refer la: impins de la piept, tractiuni, genoflexiuni (lucrez pe grupe, in zile diferite). Nu neglijez nici exercitiile auxiliare.

@caliux esti sigur ca de la 20 de repetari incepe sa creasca masa musculara? eu nu :) alea poate sunt pentru rezistenta si definire(nu sunt sigur), dar din cate stiu eu nu cresc masa musculara cu atatea  repetari

Edited by Radu_159, 14 January 2012 - 13:32.


#7
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Hai, alte pareri nu sunt?

#8
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Nu e cineva care chiar se pricepe in domeniul asta si poate sa ma ajute si pe mine va rog?! :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate