Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

AC3 si winXP

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
detalii despre sistem: windows XP cu SP1, alte codecuri instalate: divx5.02, XviD-04102002-1, wmpcdcs8, divxaudio402; placa de sunet onboard (AC'97)

am avut ceva probleme cu codecul asta ac3 sub windows XP. in sensul ca nu-mi mergea sunetul, cu orice palyer folosit (WMPlyer, Vplayer, BSPlayer). am incercat si cu versiunea data de GunX la threadul cu "povestea codecurilor", am mai luat si de pe net, ce-am mai gasit si pe la noi in retea... si nimic.

pana la urma solutia a fost sa utilizez codecurile pe care le-am atasat mai jos, codecuri scoase dintr-un codec pack (KSdivXv433b).

este posibil sa fi facut eu si ceva miscari mai neobisnuite printre codecuri, si de-aia sa am probleme, dar nu sunt sigur.

am postat pentru ca poate:
1. ma lamureste si pe mine cineva de ce mi s-a intamplat asa,
2. aflu ce are mai deosebit codecul asta pe care l-am atasat si
3. au mai avut si altii astfel de probleme si le-ar fi utile codecurile de mai jos.

Attached Files

  • Attached File  ac3.zip   170.7K   7 downloads


#2
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
poate ca am facut o tampenie postand aici, in sensul ca e vorba de un codec audio si nu prea are legatura cu sectiunea "video", dar a fost din cauza ca aici am citit despre codecuri, si la urma urmei, ac3 este folosit cred eu in special pentru filme...

#3
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu-i nimic, e foarte bine, sapho si multumesc de intentie, o sa ma uit cand am timp si poate imi dau seama sa te lamuresc si pe tine, daca nu oricum nu se stie cat de bine poate prinde si cui :oK:

#4
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Nu stiu ce ac3 ai tu , da ' pe win2k (ale mele ) merg perfect , iar pt. XP se instaleaza mai intai cele de 98 si apoi astea de 2k / xp . Cel putin asa a facut un prieten  . Eu zic sa instalezi direct cele de 2k. Eu pe win2k asa am facut
:oK: :oK: :oK:
Uite ce codecuri am eu:

Attached Files



#5
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
se pare ca, intradevar, codecurile pe care le-ai atasat tu nu merg decat daca intai le instalezi pe cele de 98 si apoi pe cele de 2K. am incercat sa le pun de la inceput pe cele de 2K si n-a mers.

pentru cei care vor sa le instaleze, atentie la cele de 2K pentru ca trebuie schimbat path-ul (intreaba ele la instalare ca unde vrei sa se aseze) din C:WINNTSYSTEM in C:WINDOWSSYSTEM .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate