Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Discuții despre Formula 1

* * * * * 19 votes
  • Please log in to reply
28267 replies to this topic

#7489
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 20.11.2005
Aropo de Sky, ei transmit F1 în 4K începând cu sezonul ăsta.
Și mai au și reporteri și cameramani care se bagă peste tot.

#7490
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Pt. cei care cauta stream-uri, cursele, calificarile: https://www.reddit.c.../wiki/streaming

#7491
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Cele mai bune imagini onboard din Bahrain. Depăşirea lui Alonso asupra lui Palmer e genială, având în vedere performanţele maşinii.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VtTsbdHz4wE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ieri şi azi au avut loc teste la Bahrain. Fără surprize. Mercedes şi Ferrari, lideri în ambele zile cu Hamilton şi Bottas, respectiv Giovinazzi şi Vettel. McLaren-ul, ciudat de inconstantă. Nu că asta ar fi ceva nou, dar... Dacă în prima zi apăruseră noi probleme, azi a fost "cea mai bună zi din 2017"!! Posted Image Nici ei nu-şi pot explica... Posted Image Opriţi-vă din ceea ce făceaţi până acum pentru că... McLaren is back! Posted Image

ZIUA 1
ZIUA 2

Hungaroring, astăzi. Posted Image Ce-ar fi fost să avem în perioada asta M.P. al Ungariei? Posted Image

Attached File  17991967_1444657748925839_8295036029054865782_n.jpg   32.66K   28 downloads

Formula 1, sezonul 2027 în viziunea Renault.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dYze7skPIS0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 19 April 2017 - 21:22.


#7492
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,458
  • Înscris: 14.01.2008
O curiozitate daca imi permiteti:
Cum se pronunta corect? Riciardo ( comentatorii DigiSport) sau Ricardo ( comentatorii DolceSport)?
Multumesc.

#7493
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,791
  • Înscris: 17.01.2012
Ricardo.

Edited by octav727, 19 April 2017 - 23:58.


#7494
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
unde a fost domnul kimi acuma? de ce giovanarzi?

masina aia din 2027, ar putea fi si la anul daca s-ar vrea. ar arata a masina.

#7495
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Grill the grid s-a întors. Anul acesta avem o competiţie pe echipe. Posted Image Toro Rosso au fost primii.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0STRiR9iPlM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Î: Ce pilot are o pisică pe nume Turbo?
Kvyat: Lewis poate?
Sainz: Hamilton? Nu, el are câini. Vettel?
Kvyat: Nu, el are copii... Posted Image

View Post41ex, on 20 aprilie 2017 - 00:08, said:

unde a fost domnul kimi acuma? de ce giovanarzi?
Da' dacă era "Giovanarzi" cu Kimi era bine... :)

Edited by Cipry7, 21 April 2017 - 20:19.


#7496
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Apropos de clipul cu Renault.... Nu vi se pare ca echipa Renault a prins niste aripi? Ca sa folosesc un termen in domeniu :) . In primele 2 curse nu a fost nicaieri si aici Hulk a fost a 0.800 in calificari si parca si in cursa s-au miscat mai bine. Eu sper la un reviriment pentru ei ca asa ajuta prin motor si pe Red Bull.

#7497
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View PostCipry7, on 21 aprilie 2017 - 20:12, said:

Grill the grid s-a întors. Anul acesta avem o competiţie pe echipe. Posted Image Toro Rosso au fost primii.


S-au descurcat destul de bine. Din păcate pentru ei, tocmai la întrebarea cu ”mâța” au întâmpinat dificultăți. Posted Image Sainz ar trebui să se documenteze puțin și va afla că Lewis preferă, printre altele, felinele... mai mari decât o biată pisică. Interesantă ultima întrebare, să vedem cum se vor descurca ceilalți, sper ca măcar aici Mercedes să ”o lase mai moale”. Posted Image Era interesant un astfel de ”grill the grid” anul trecut când Nico încă era încă în echipă, cu siguranță s-ar fi numărat printre cele mai interesante episoade. Posted Image

Edited by Cristi_77, 22 April 2017 - 13:43.


#7498
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Odinioară, McLaren obișnuia să se bată pentru victorii. Privim imaginile de mai jos de parcă ar fi dintr-o altă epocă. Apropo... Ce țeapă și-a luat Hamilton de la echipă... Posted Image

VIDEO

Acum, britanicii se chinuie să termine măcar o cursă. Niciodată în istoria sa de 51 de ani nu s-a mai întâmplat ca legendara echipă fondată de Bruce McLaren să abandoneze cu ambele mașini în primele trei curse ale unui sezon. Despre asta voi vorbi în avancronica de mâine. Posted Image

P.S.: Așa cum marii actori beau apă foarte rece înainte de o piesă de teatru pentru a interpreta un personaj răgușit, eu de o săptămână fac terapie cu vodkă pentru articolul ăsta. Posted Image Pentru că arta mama Rusie cere "sacrificii"... Posted Image

#7499
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View PostCipry7, on 27 aprilie 2017 - 07:44, said:

(...) eu de o săptămână fac terapie cu vodkă pentru articolul ăsta. Posted Image (...)
Gee, acum chiar m-ai făcut nerăbdător să văd ce-a ieșit...Posted Image

P.S. Poate că totuși, de data asta și ținînd cont de circumstanțe (subliniate mai sus), îl dai cuiva spre „corectură”... înainte de a-l trimite, evident...Posted Image

#7500
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Evident. I l-am trimis deja lui Putin pentru aprobare. :P Păi dacă scriu ceva ce nu trebuie şi rămâne ţara fără gaze din cauza mea?! :)

E drept, am făcut o glumă răutăcioasă despre echipa naţională. Nu ştiu cum am ajuns să vorbesc despre asta într-un articol de Formula 1... Dacă e vreunul "scorţos" pe la federaţie şi rămâne Digi fără acreditări din cauza mea, atunci asta e ultima avancronică. :lol:

#7501
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Nu cred, cei de la Digi fac săptămânal astfel de glume cu actorii (fotbaliști sigur nu sunt) din Liga 1 și nu am văzut să se supere mai marii fotbalului, dimpotrivă, au fost primite foarte bine de public, se pare că au simțul umorului. Posted Image Am văzut (cred că a trecut mai bine de un an) diferența dintre articolele despre Formula 1 scrise de colegii din redacție (cu tot respectul pentru ei) și cele scrise de tine și, cel mai important, cum au fost ele ”tratate” (pe bună dreptate) de cititorii digisport.ro.

P.S. Așteptăm cu nerăbdare (mâine dimineață) articolul tău ”special” din ”Mama Rusie”. Posted Image

Edited by Cristi_77, 27 April 2017 - 11:47.


#7502
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Direct din mama Rusie, cu aprobarea lui Vladimir, vă prezint avancronica M.P. al Rusiei. Posted Image

04|20 2017 FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX

[ https://i.imgur.com/IWME0X0.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://www.crossed-flag-pins.com/animated-flag-gif/gifs/Russia_180-animated-flag-gifs.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

CLICK AICI PENTRU CONTINUAREA DE PE DIGISPORT.RO!

Rezumatul cursei de anul trecut.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FxH1b_CrKQ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Conferința de presă de ieri.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8iM2cK1r0-k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Torpila" Kvyat îl ia la mișto pe Vettel cu casca pe care o va purta în Rusia și prin declarația dată de curând: "The first thing that comes to my mind when I think about Russia is Sebastian. As in Sebastian Vettel. I like to torpedo Sebastian, it's my hobby!". :lol:

Attached File  C-bMviPWAAENNmt.jpg   110.67K   28 downloads

#7503
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
„- Kimi, can you sing?
- Can I sing? Badly... but I can sing!”
Posted Image Posted Image Posted Image

#7504
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Preluare din articol

Quote

Recordul absolut al acestei statistici este deținut de Kimi Raikkonen – 27 de clasări consecutive în puncte (M.P. al Bahrainului 2012 – M.P. al Ungariei 2013)

Nu-i prea greu când ești abonat la locul 4. Posted Image

Attached File  post-613310-0-56994100-1492424497_thumb.jpg   8.66K   25 downloads

P.S. Felicitări pentru articol, se pare că cei de la Digi Sport au ”gustat” gluma cu naționala și au publicat articolul. Să mai zică cineva că n-au simțul umorului. :)

#7505
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View PostCristi_77, on 28 aprilie 2017 - 10:53, said:

(...)
P.S. Felicitări pentru articol, se pare că cei de la Digi Sport au ”gustat” gluma cu naționala și au publicat articolul. Să mai zică cineva că n-au simțul umorului. Posted Image
Mda, eu zic...Posted Image
Din memorie:

Quote

Se pare că „terapia cu votcă” a avut efect și a ieșit un articol super. :) Și te-ai și pus bine cu „mama Rusie”... :)))
(Lapsus aici) noua cască a lui Kvyat, cu dedicație pentru Sebastian Vettel. :) Link aici (sper să fie permis): https://www.instagra...y=danydk1&hl=ro
Cam asta scrisesem eu la comentariile articolului lui Cipry, de pe digisport.ro... ofensator, jignitor, (prea) glumeț? Habar n-am, dar n-a apărut...Posted Image

#7506
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Comentariile care conţin link-uri sunt trimise automat spre moderare. Trebuie ca un moderator să dea un accept. S-a întâmplat ca unele comentarii să apară şi la o zi după trimitere, dar asta nu înseamnă că a fost şters. Cred că nu l-a văzut nimeni încă. Posted Image

Breaking news: Inevitabilul s-a produs. Vandoorne şi-a schimbat iar sistemele MGU-H şi turbo, ajungând deja la a 5-a componentă din fiecare categorie, deci a primit o primă penalizare de 15 locuri pe grilă. Mă întreb câte penalizări va încasa până la finalul sezonului... Mi-e milă... Posted Image

Edited by Cipry7, 28 April 2017 - 13:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate