Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient
 Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...

Sa desparțim cuvintele in cuvinte
 Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri

Microsoft Defender
 cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...

Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Discuții despre Formula 1

* * * * * 19 votes
  • Please log in to reply
28650 replies to this topic

business11

business11

Info Austria

• Grup: Senior Members
cum ar fi ca Hamilton sa nu termine 2-3 curse, si restul sa le piarda la cel putin 12 puncte diferenta fata de Ferrari in asa fel incat Leclerc sau Vettel sa castige :)) ar fi epic de tot sezonul, dar hai gata ca nu mai visez.

iladi

iladi

Guru Member

• Grup: Moderators

View Postbusiness11, on 23 septembrie 2019 - 11:40, said:

cum ar fi ca Hamilton sa nu termine 2-3 curse, si restul sa le piarda la cel putin 12 puncte diferenta fata de Ferrari in asa fel incat Leclerc sau Vettel sa castige

S-a dat drumu la consum de iarba la liber in Viena?

business11

business11

Info Austria

eram sigur ca apari si imi distrugi visul Posted Image

iladi

iladi

Guru Member

• Grup: Moderators
zi mersi ca nu a venit politia

figo1988

figo1988

Guru Member

• Grup: Validating
Am vazut acum post-race-ul de la Sky. In esenta si RB si Ferrari au spus ca Mercedes a fost mai rapida in regim de cursa si ca, pe un circuit normal, ar fi castigat.

business11

business11

Info Austria

Din ce punct de vedere au fost mai rapizi ca nu inteleg?

Kubica este dorit de Haas si Racing Point ca si pilot de simulator.

Hamilton declara dupa cursa ca nu crede ca Ferrari a adus un update care sa imbunatateasca situatia masinii atat de mult.

figo1988

figo1988

Guru Member

• Grup: Validating

View Postbusiness11, on 23 septembrie 2019 - 13:15, said:

Din ce punct de vedere au fost mai rapizi ca nu inteleg?

Au avut ritm de cursa mai bun cand au avut spatiu liber in fata. Pe un circuit normal Hamilton sau Bottas castigau cursa asta, in functie de cum isi transau duelul de echipa. Pana si Lando Norris spunea ca Ferrari-ul a avut un ritm de cursa cu 3-4s mai lent decat un ritm normal, nici macar agresiv. Se referea aici la stint-ul 1.

Edited by figo1988, 23 September 2019 - 13:19.

business11

business11

Info Austria

asta si datorita faptului ca au menajat pneurile cat mai mult posibil, nu au dat tot ce au putut si au castigat strategic, asta pentru ca stiau si ei cat de greu este sa depasesti in Singapore.

Flat

Flat

Bugetar Esențial

de asta nu-mi plac circuitele stradale
procesiuni si accidente in bariere. altceva nu se prea intampla

Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

Guru Member

View Postbusiness11, on 23 septembrie 2019 - 13:15, said:

Hamilton declara dupa cursa ca nu crede ca Ferrari a adus un update care sa imbunatateasca situatia masinii atat de mult.
Si eu nu cred ca suvitele de par date peste urechi, e parul lui, cred ca are extensii.

Serban001

Serban001

Member

• Grup: Members
Sa vedem in Rusia unde si acolo Merc in mod normal are avantaj, dar fata de Singapore se poate depasi usor, este mai "open space"

Ciudate declaratii tinand cont ca la fiecare restart al cursei dupa SC, cei de la Fer puneau rapid spatiu fata de restul...chiar si dupa ultimul SC...unde mai erau cateva ture si nu mai conta ca pneul sau aerul murdar...s-a vazt ca Bottas a fost rapid cand avea liber in fata
Totusi sunt sigur ca la inceput Vett la fiecare restart a stat pana intr-o secunda primele 2 ture dupa retragerea SC, sa ii ofere pe cele 3 linii DRS lui LeC ca acesta sa se rupa de Verst
Au facut o cursa cum trebuie aici cei de la Ferr...probabil cam singura din sezon

Edited by Serban001, 23 September 2019 - 14:50.

Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

Arrogant bastard

VB77 este "la el acasa" pe circuitul de la Sochi. Anul trecut, daca tin bine minte, a facut record pe tura. Poate scoate varful de podium anul asta.

business11

business11

Info Austria

Este circuitul lui preferat a declarat si anul trecut, dar sa vedem este un circuit de viteza daca Ferrari a reusit sa scape de problemele cu downforce-ul nu cred ca mai este Mercedes favorit acolo. Dar in general cand Ferrari se imbunatateste, Mercedes nu doarme si in etapa viitoare aduc si ei un upgrade si ii intrec din nou. Cam asa s-a intamplat in ultimii ani. Avand avantajul unei masini mai bune nu sunt obligati sa aduca upgrade-uri non stop cum fac ceilalti, dar si cand este necesar scot asul din maneca care oricum era pregatit si aia e.

Edited by business11, 23 September 2019 - 15:10.

Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

Arrogant bastard

View Postbusiness11, on 23 septembrie 2019 - 15:09, said:

Avand avantajul unei masini mai bune nu sunt obligati sa aduca upgrade-uri non stop cum fac ceilalti, dar si cand este necesar scot asul din maneca care oricum era pregatit si aia e.

Nu sunt sigur ca upgrade-urile se fac doar in functie de performanta competitorilor. Cred ca e un alt timeline care primeaza. Mi se pare un pic contraintuitiv sa faci R&D doar pentru a raspunde la performanta Ferrari&Co

business11

business11

Info Austria

Dezvoltarea autoturismului se poate efectua etapa de etapa in functie de timpul pe care il ai si cat de repede iti sosesc piesele comandate. Mercedes nu are presiunea de a dezvolta, pe langa asta modificarile sa spunem din punct de vedere aerodinamic sunt minore, doar ce incearca sa imbunatateasca ceva. Pe partea technica, performante motor cu siguranta ca se dezvolta non-stop, dar trebuie sa ai si mare grija cand vine vorba de fiabilitatea motorului.

Uneori exista si riscul ca un upgrade sa strice mai mult decat ajuta (vezi Haas care au trecut la stadiul din Australia la inceputul sezonului, deoarece toate partiile aerodinamice aduse in acest sezon au stricat mai mult).

Mercedes ridica stafeta cand se simte nevoita.

Serban001

Serban001

Member

• Grup: Members
Nu uitati, Ferr daca au oferit downforce au luat din viteza maxima...deci in Rusia...daca este un circuit mai rapid...au de ales intre bot cu dowforce sau cel pentru viteza....pe cand mercedes au ceva ce ofera ambele,mai echilibrat
Sincer, nu prea vad Ferr bine acolo....nu au ceva sa le ofere si viteza din spa/monza alaturi de downforce , mai sunt 3 -4 zile

Edited by Serban001, 23 September 2019 - 15:33.

Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

Arrogant bastard

Cred ca e clar ca toata grila o sa mearga pe pachete low-downforce. Ramane de vazut cine reuseste sa-l implementeze corect si sa nu sarute tandru parapetul din virajul 2 sau 14.

Fly_85

Fly_85

cred ca cel mai bun lucru realizat de Ferrari in Singapore, o data cu acest upgrade (podeaua si aripa fata) , este faptul ca reusesc sa aduca pneurile in temperatura imediat !

nu stiu ce au vorbit comentatorii de la Digi, dar cei de la Telekom imi plac din ce in ce mai mult, pentru ca discuta chestiile astea tehnice

PS: problema cu team radio a fost doar la telekom sau si la Digi la fel ? nu s-a auzit toata cursa la Telekom, dar doar noi, telespectatorii, comentatorii auzeau ce se vorbea pe team radio

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

12 user(s) are reading this topic

8 members, 4 guests, 0 anonymous users

eumorocanosul, mihu30, iladi, Ioanacretulescu, Andrew231, cristo4, SevrinDantus, sergiu_gh

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate