Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...
 Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

Discuții despre Formula 1

* * * * * 19 votes
  • Please log in to reply
28795 replies to this topic

iladi

iladi

Guru Member

• Grup: Moderators
S-a trezit Ferarri. Pacat ca-cam tarziu. Pacat ca am nimerit-o doar cu Max pe podium, cursa a fost destul de modesta. As fi vrut mai mult cojones la varf.

Serban001

Serban001

Member

• Grup: Members

View Postalinmpi, on 22 septembrie 2019 - 16:18, said:

Nu mai greseste Vettel sub presiune......?!??
Presiune fata de cine? Verst era departe...ham ham si mai departe....

Seteh

Seteh

Senior Member

• Grup: Senior Members
De cand beau cate un Heineken in timpul cursei castiga doar Ferarri. Nu m-am prins mai demult, favorita mea e Carlsberg...
Ne vedem si saptamana viitoare cu un Heineken in fata :)

Serban001

Serban001

Member

Acuma regreta sigur Ferr toate problemele de fiabilitate din calificari, cea pentru LeCl de la inceputul F1 2019...asa cum regreta LeC si Germania....daca mergea totul cum trebuie, aveau sanse bune

View PostSeteh, on 22 septembrie 2019 - 16:28, said:

De cand beau cate un Heineken in timpul cursei castiga doar Ferarri. Nu m-am prins mai demult, favorita mea e Carlsberg...
Ne vedem si saptamana viitoare cu un Heineken in fata Posted Image
Da...sa nu uiti sa bei si Sambata de la ora 15 si Duminica de la ora 14

Seteh

Seteh

Senior Member

Doar duminica bre... Sa nu exageram...
Am 5 pack-uri catsigate in urma unui pariu, mai am 4 neincepute asa ca sa tot mai fie curse.

Saptamana viitoare e la 14?

KLM2009

KLM2009

The Punish3r

• Grup: Moderators

View Post41ex, on 22 septembrie 2019 - 15:10, said:

incepu mai devreme cursa?Posted Image
Eu am pierdut prima oră. Eram sigur că începe la ora 16. :lol:

Serban001

Serban001

Member

View PostSeteh, on 22 septembrie 2019 - 16:33, said:

Doar duminica bre... Sa nu exageram...
Am 5 pack-uri catsigate in urma unui pariu, mai am 4 neincepute asa ca sa tot mai fie curse.

Saptamana viitoare e la 14?
Omule daca nu bei si la calificari.....poate au aia iar doamne fereste o problema de fiabilitate sau loveste in zid....deci nu ai cum sa castigi in Rusia fara plecare din top 4 in conditii normale
Deci bea bea rau si Sambata

alinmpi

alinmpi

Active Member

View PostSerban001, on 22 septembrie 2019 - 16:28, said:

Presiune fata de cine? Verst era departe...ham ham si mai departe....
Fata de volanul de anul viitor...

Alex_23

Alex_23

Guru Member

View PostIon_de_la_Raion, on 22 septembrie 2019 - 16:20, said:

BRAVO!!

Enervanti astia de la digi ca nu au lasat interviurile.
Nici la Telekom n au mai lăsat, au depășit timpul

RFL

RFL

Active Member

View PostAlex_23, on 22 septembrie 2019 - 16:43, said:

Nici pe Digi 4k nu au lasat, e prima data cand nu au dat premierea. Noroc cu RTL ca au transmis tot.

Serban001

Serban001

Member

View Postalinmpi, on 22 septembrie 2019 - 16:38, said:

Fata de volanul de anul viitor...
LeC nu reprezenta presiune in adevaratul drept al cuvantului..Asa cum nici Bottas nu este pt Ham...chiar daca este cel mai aproape de lider in clasament.
Stiu ca ai glumit ...sper

Edited by Serban001, 22 September 2019 - 17:19.

Fly_85

Fly_85

Le-a iesit strategia celor de la Ferrari.. mai mai.. nu-mi vine sa cred..

Undercut-ul lui Vettel magistral, nu ma gandeam..

N-am inteles de ce au intarziat atat intrarea lui Ham.. cu fiecare tur parcurs , era tot mai clar ca va pierde pozitii

matyred

matyred

Senior Membru...până într-o zi!

Pe RTL, au vb nemții, peste piloți și nu am înțeles mai nimic.
Leclerc era supărat foc și cu Vettel a schimbat vreo 2-3 cuvinte la inițiativa lui Vettel. Max și Vettel foarte zâmbitori si chiar au făcut câteva glume ( din gesturi, mi-am dat seama). Italienii au făcut show la imn. Imediat după baia de  șampanie, la care nici nu prea participat, Leclerc a "fugit" la vestiare
După părerea mea, Leclerc nu ar trebui să fie chiar așa de supărat, mai ales că la una dintre etape( Spa?!) Vettel i-a ținut spatele și s-a pus în slujba echipei. El s-a supărat pentru faptul că l-au băgat pe Vettel înainte, dar bănuiesc că italienii au observat că Max intră la boxe, care era în luptă directă cu Vettel, dar și pe linia boxelor se vedea( imagini) că mecanicii Mercedes erau pregătiți pentru schimb. Strategia era la 2 capete. Vettel contra Max,și Vettel contra Mercedes, dar doar să-i țină-n spate, după schimb, pentru a avantaja pilotul Ferrari din frunte Leclerc. Doar că Hamilton a mai rămas, Vettel a tras tare și-n acel moment totul s-a schimbat.

Cipry7

Cipry7

The Doctor

Eu cred că Ferrari a nimerit pur întâmplător strategia pentru Vettel. L-au băgat pe neamț la boxe doar ca să facă un undercut pentru a trece de Hamilton. Nici nu se gândeau că Vettel va trece și de Leclerc după doar un tur de undercut, mai ales că pe Vettel l-au ținut 3 sec. la boxe și pe Leclerc doar 2,3 sec. Teoretic, pilotul alfat în față are prioritate la strategie, de aici vine și supărarea lui Leclerc, însă rămân la părerea că Ferrari a reușit să-l aducă pe Vettel în fața sa involuntar. Anyway... 3 șampanii deschise la rând. :D

P.S.: Într-adevăr, noroc cu RTL. Digi 1 - fotbal Liga I, Digi 2 - fotbal La Liga, Digi 3 - fotbal Serie A, Digi 4 - fotbal Serie A. Mai dă-l dracu' de atâta fotbal că mi s-a luat... Nici măcar o cursă de F1 nu o putem vedea cap-coadă, cu interviuri și festivitatea de premiere?! Ca să nu mai zic de momentul jenant de la ultimul Safety Car în care cursa se reluase de juma' de tur, iar pe Digi Sport 1 și HD erau reclame.
P.P.S.: Premiera "Jurnal De Ferrarist 3" - Primul episod | Luni, 30 septembrie, 20:00. :)

marius664

marius664

Senior Member

View PostAlex_23, on 22 septembrie 2019 - 16:43, said:

Au depasit o laie...Meciul de liga mioritica   incepea pana mai amu' la 18:00, tot ei  au fost desteptii de au mutat de la 17:30...Oricum in toate promourile cursa incepea la 15...ma mir ca n-au stiut toti...

maxie0jazz

maxie0jazz

Active Member

Din nou, Digi difuzeaza reluarea cursei la alta ora decit cea planificata...In program au anuntat 23.45, iar la 23.37 era deja turul 2..

Edited by maxie0jazz, 22 September 2019 - 22:45.

figo1988

figo1988

Guru Member

• Grup: Validating
Sincer, Vettel nu a meritat victoria ieri. In Singapore e nevoie sa fii mai rapid cu 2s pe tur (Horner a spus asta la Sky F1) decat oponentul tau pentru a-l putea depasi. Deci e clar ca doi piloti de top in aceeasi masina nu pot schimba pozitia decat la pit stop sau daca unul din ei greseste prosteste. Si atunci, in conditiile in care singurul lucru care conteaza pe circuitul asta e pozitia, cum am putea spune ca Vettel a meritat victoria cand el a pierdut duelul din calificari si nu a fost niciodata cu 2s mai rapid pe tur decat Leclerc in aceleasi conditii?

Ferrari avea nevoie de undercut pentru ca Vettel sa treaca de Hamilton. Iar Leclerc a condus tot stintul 1 la un delta setat de echipa.

Edited by figo1988, 23 September 2019 - 09:01.

oaspetele

oaspetele

Guru Member

Vettel a fost cel mai rapid pe acest circuit (in cursa, intr-adevar) si raportat la un tur, cat si raportat la intreaga cursa.
A meritat pe deplin.
Mai mult, a avut de recuperat cateva secunde pe care le-a recuperat cu brio.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate