Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

msi g4mx440-t are video In ???

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
uitându-ma prin manual (manualul e comun mai multor placi video) la g4mx440-t, scrie ca "TV_Out/ Video_In Connector (S& C)" Eu asta am, g4mx440-t (luat de la flamingo), numai ca peste tot am cam vazut ca scrie numai de TV_out.... Nici nu am cu ce sa prbez, nu am video, nu am camera... In virtualdub daca dau capture avi, imi zice ca 'no capture driver available" ... ce ziceti, am sau nu video in ?... Au scris astia manualul gresit?...

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu ai unitate de captura, video in se refera la celalat capat al conectorului care intra in unitatea insarcinata cu afisarea tv-out-ului de la placa ta
VIVO (video in video out) au doar gef4-urile ti4200 sau 4600, si alea nu toate beneficieaza de aceasta facilitate, depinde de firma si model

#3
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
najpa... imi dadusem emotii :) Oricum am tv-out :) ... dar de ce in manual scrie si de video_in ?... e greseala pâna la urma?... ca doar n-o fi asa... in general expresia tv_out/video_in , asta depinzând de la placa la placa ... (la celelalte modele, in acelasi manual unele au numai tv_out...)

Attached Files



#4
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Adynis,
Gunx este, ca de obicei, transant si grabit.
Asculta-ma si pe mine, daca vrei.
Eu am un Leadtek WinFast A170V DDR TH care, dupa cum spune aici are VIVO :
http://www.digit-lif...4mx/index2.html
E chestie de cabluri si de soft ca sa pui in valoare optiunea.

Gunx, fara suparare, dar chiar am ris la aia cu video in, ca cica ar fi cablul de video care intra in placa.
Tare de tot, nu te supara. Stii destule despre mine si as fi ultimul care as ride de nestiinta cuiva, ca si eu sint nestiutor, dar asta...
Daca urmam rationamentul tau, pe o priza de perete (220 V) cum ar trebui sa scrie ? TV in, Freezer in, etc.

Adonis, cind iti iei cablu sa ne anunti si pe noi.

#5
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
hai ca si eu ma amuz de tine burvi ...daca tu ai Leadtek cu VIVO de ce sa aiba si MSI ala VIVO ... manualul ala e pentru mai multe modele iar g4mx440-t  nu are VIVO ... modelul cu VIVO se numeste g4mx440-vtp ...
pentru conformitate cititi aici  :ciocan:
http://www.msi.com.t...5&MODEL=MS-8866

PS. Flamingo nu aduce in general decat modelele cele mai slabe ca sunt normal si cele mai ieftine (vorba vine la preturile lor ...):mad:

#6
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
deci concluzia, sa fac rost de o camera sau un video, o conectez la tv-out, si vad daca virtualdub_ul nu o sa mai dea eroare?, sau o sa stric ceva in caz ca nu va emrge?
(Am instalat nishte drivere de captura de pe cd, si mi-a gasit o grama' de chestii cica... numai ca in device manager mi-a instalat cu semnu exclamarii nVidia WDM Video capture (universal). Iar virtual dub imi da eroare ca Capture device was not found...)

#7
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
MD-ule,
Tu te amuzi degeaba, nici nu ma supar.
Eu n-am spus ca placa lui are video in, am spus de a mea, si i-am dat o idee sa incerce ca nu strica nimic.
Eu nici la a mea n-am incercat sa vad daca are intr-adevar.
Dar ma bucur ca am reusit sa aduc zimbete...

#8
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
da, asa e, am gresit - exista si gef4-uri mx cu vivo.
burvi ma bucur ca te-am facut sa razi la comanda.
incearca insa sa combati o afirmatie (fie ea si gresita/falsa) pur si simplu, fara sa ataci persoana, cu atribute, generalizari, rationamente extrapolate sau orice alte dovezi de auto-supraestimare.
adynis, cred ca MD te-a lamurit cu specificatiile tehnice pe care le cautai. din experienta proprie iti pot spune ca unitatea de captura e gasita de vdub sau alte softuri si daca nu ai infipta in mufa ei de intrare un cablu sau player device. plus ca de obicei mufa de vivo este un pic mai bogata in pini decat un tv-out svideo, adica nu le poti confunda la vedere.

#9
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
k mersi... deja tind sa cred ca au gresit astia in manual; dar tot o sa incerc odata si odata... :)

#10
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Gunx,
Nu cred ca am ris la comanda ta, mai ales ca a venit comanda dupa ce am terminat eu de ris.
Eu am vrut sa fiu blind cu tine cind am spus ca te-ai grabit, puteam sa spun ca esti pe din-afara sau mai stiu eu ce.
Mai ales ca iar o dai pe linga drum, cum sa aiba mai multi pini intrarea de video ?
Despre mine am tot dreptul sa spun ce vreau, nu cred ca te supara asta nu ?
Daca as spune ca sint prost, nu te-ar deranja in aceeasi masura ?

#11
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
deci asa arata de exemplu mufa de vivo de la leadtek http://www.3dchip.de...chlussgross.jpg

am zis ca difera mufa de vivo fata de cea de video-out, da ? mufa de s-video nu are 9 pini dupa cum se stie.

in rest burvi, sper sa nu trebuiasca sa fac lumea sa priceapa prin repetare de n ori, doresc sa fie ultima data cand trebuie sa zic din nou : atacurile sau comentariile se fac vizavi de afirmatii si nu de persoana care le emite nu conteaza cat de bland sau dur ai vrut sa fii, (chiar tu strigai asta in alte locuri ca nu se pot abtine ceilalti sa nu se lege de cineva si nu de argumentele lui, acum tu faci la fel). si da, poti sa spui si ca esti prost de ori cate ori vrei, dar nu pe sectiunea de video si mai ales nu in cadrul unei discutii tehnice. asta e ultima tolerare din partea mea de offtopic. te rog inca o data, fara iesiri in decor. ultimele tale 2 posturi adresate userilor puteau lipsi fara probleme de pe acest thread, pt asemenea discutii te rog foloseste PM sau email.
posteaza ontopic sau ma obligi sa sterg :(
merci frumos.
subiect si offtopic incheiat aici

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate