Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat vase si grasimea

Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 

Captura video

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ender_Wiggin

Ender_Wiggin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 26.10.2002
Am un  ATI All-In Wonder PRO, chipset TV BT829, chip grafic ATI RAGE PRO.
Problema: nici un soft nu ma lasa sa fac captura la un mod grafic mai mare ce 352 x 288. Exista vre-un soft care sa ma lase sa fac captura la rezolutie mai mare, eventual la dimensiunea standard PAL ?

#2
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
vdub nu merge ? vezi ca ai in capture mode un "set custom format" in care poti seta manual 720x576 sau 704x576 sau 767x576
asa merge ? vezi si in ce format/codec/spatiu de culoare capturezi !

#3
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Esti sigur ca, inainte sa postezi, ai folosit optiunea "search" si ai cautat toate thread-urile pe tema asta? Daca da, atunci era imposibil sa nu gasesti raspunsul. Pentru ca eu imi aduc aminte cel putin doua thread-uri in care s-a spus cauza. Nu am timp sa le caut. Poate cineva care are cablu si isi permite sa stea mai mult pe net le va cauta pt tine.
Bafta!

#4
Ender_Wiggin

Ender_Wiggin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 26.10.2002
Bineinteles ca incercasem cu virtualdub. daca ar fi mers nu as mai fi aruncat intrebarea aici. nu vrea decat doua formate color: UYVY si YUY2. La ambele rezolutia maxima este de 352 x 288. cum incerc mai mult, zice "Unsuported video format". As fi zis si eu ca nu merge mai mult, dar un soft de la ATI se ofera sa faca captura la format standard PAL, dar numai cu codare MPEG2, si procul mu ma tine. pe de alta parte sincronizarea video - audio... pricepetzi voi.

#5
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
>nici un soft nu ma lasa sa fac captura la un mod grafic mai mare ce 352 x 288

nu pot stii fara sa testez efectiv echipamentul cu mana mea si ati inca nu mi-a picat sub mana.....eu speram spre binele tau sa fie ceva gresit din setari. ideea este ca softurile de captura care lucreaza cu spatiile de culoare mentionate de tine, folosesc practic aceeasi rutina de captura a sistemului, deci nu te astepta ca vdub sa nu reuseasca o rezolutie superioara in timp ce vine un alt "zmeu" de soft si sa faca ce nu se poate de fapt (in afara de cel original venit cu placa care se poate sa acceseze resursele intr-un mod diferit)
vezi la capture mode - overlay/preview daca se schimba ceva

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate