Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

TV Tuner Leadtek TV2000XP Global for Mac OS X

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Imi poate spune cineva daca TV Tuner Leadtek TV2000XP Global poate fi folosit in Mac OS X Lion ?
http://www.pcgarage....v2000xp-global/
Incerc sa gasesc un tuner tv pentru Mac OS X dar nu am gasit pina acum.

Edited by Kortana, 10 January 2012 - 18:45.


#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Nu cred, eu n-am reusit nici pe win 7 sa fac sa mearga vreun tv tuner intern calumea. Pana la urma am luat un Elgato care merge si pe win 7 si pe Mac OS X.

#3
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010

View Postgerbil, on 10th January 2012, 18:45, said:

Nu cred, eu n-am reusit nici pe win 7 sa fac sa mearga vreun tv tuner intern calumea. Pana la urma am luat un Elgato care merge si pe win 7 si pe Mac OS X.
Dar se pot inregistra programe tv cu tuner tv ca Tuner TV Kworld SA233 sau Tuner TV Extern Kworld SA1000 ?
http://www.emag.ro/t...d-sa233--pSA233
http://www.emag.ro/t...sa1000--pSA1000

Edited by Kortana, 10 January 2012 - 19:07.


#4
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Am gasit 3 produse, din care unul nu stiu daca merge in mac os x:
DVD Maker 2 - primul produs: DVD MAKER 2
Avermedia Avercapture HD M - al doilea produs
Avermedia AverCapture M - al treilea produs care nu stiu daca merge in mac os x.

#5
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Vezi ca alea 3 sunt placi de captura, nu tv tunere. Adica nu prinzi posturi tv cu ele, sunt bune doar daca vrei sa inregistrezi de pe camere video sau aparate video VHS.

Incearca totusi sa pui mana pe un Elgato tv hybrid si nu o sa-ti para rau. Stiu ca este mai scump dar poti cauta pe undeva de ocazie eu asa am facut si sunt super multumit. Prinzi si analog si digital, pe cablu rds imi intra inca 110 programe pe langa alea analog normale, si am cel mai ieftin pachet. Plus ca face niste capturi extra pe full hd.

ps: tv tunerele stand-alone nu au captura pentru ca nu are cum. Ele functioneaza fara calculator, adica poti sa pui tv tunerul doar la un monitor si ai tv. Ele inauntru nu au hard disk asa ca nu este posibil nici un fel de captura.

Edited by gerbil, 11 January 2012 - 02:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate