Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

claritromicina

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alexaath

alexaath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.09.2010
Buna seara!am inceput sa iau claritromicina in urma diagnosticului de sinuzita frontala, insa dupa ce iau pastile imi vine numai amareala in gura!Ce inseamna acest lucru?

#2
reginadealb

reginadealb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 02.01.2012

 alexaath, on 7th January 2012, 00:49, said:

Buna seara!am inceput sa iau claritromicina in urma diagnosticului de sinuzita frontala, insa dupa ce iau pastile imi vine numai amareala in gura!Ce inseamna acest lucru?

La claritromicina,prima reactie adversa este greata ,deci e normal sa ai "amareala" aia.

#3
Probi

Probi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.02.2009
E normal ca efect advers. Incearca sa respecti instructiunile de administrare 1 ora inainte de masa sau 3 ore dupa masa. In functie de durata tratamentului 5-7 zile poti sa ceri MF-ului si un pansamentu gastric (Dicarbocalm).

#4
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
de curiozitate, cine si cum a descoperit ca ai sinuzita frontala si trebuie sa iei antibiotic? mai iei si altceva pe linga?

#5
alexaath

alexaath

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 29.09.2010

 90210, on 8th January 2012, 20:06, said:

de curiozitate, cine si cum a descoperit ca ai sinuzita frontala si trebuie sa iei antibiotic? mai iei si altceva pe linga?


Am fost la cabinet privat la un medic orl-ist si s-a uitat in gat in nas si in urechi, apoi m-a trimis la radiografie la sinusuri si pe baza radiografiei mi-a pus acest diagnostic!Pe langa claritromicina mai iau si sinupret,nistatina si biorinil!Acest tratament trebuie sa-l urmez 7 zile!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate