Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Motorola Motoluxe

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#37
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View PostOtrisss, on 17th July 2012, 08:51, said:

Si eu am aceeasi problema cu apelurile video. Am un coleg cu un Samsung Galaxy S care are Android si are optiunea de apeluri video, deci altundeva trebuie sa fie buba.
Și poate apela video în 3G?

#38
Otrisss

Otrisss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.01.2009

View Posttzotzolyno, on 17th July 2012, 10:12, said:

Și poate apela video în 3G?
Da... are si la "setari apel" optiuni pt apelurile video iar cand face un apel ii apare optiunea de apel video

#39
b_o_d_one

b_o_d_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 20.02.2007
Nu mai zice nimeni nimic de motoluxe?
Ma bate gandul sa-i iau sotiei unul si vroiam sa vad ceva de fiabilitate ca la look sigur castiga(daca ar fi fost dupa mine i-as fi luat un SE neo V ca e mai destept si la aceeasi bani dar se pare ca frumusetea castiga)

#40
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postb_o_d_one, on 30 august 2012 - 12:51, said:

Nu mai zice nimeni nimic de motoluxe?
Ma bate gandul sa-i iau sotiei unul si vroiam sa vad ceva de fiabilitate ca la look sigur castiga(daca ar fi fost dupa mine i-as fi luat un SE neo V ca e mai destept si la aceeasi bani dar se pare ca frumusetea castiga)
Chiar dacă îmi place Motorola cât de cât nu face prostia să iei Motoluxe că are el nu știu ce design sugerat de nume. Are lag cu duiumul. Cumpără-i soției un Xperia Neo alb sau roz și o să-i treacă. Oricum negrul e anost pt o femeie/fată. Ele preferă ceva mai colorat și mai e și lucios. Părerea mea e că arată bine iar beculețele de pe Motoluxe au efect la băieți nu la fete.

#41
b_o_d_one

b_o_d_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 20.02.2007
tzotzolino, ti-ai cumparat si tu motoluxe sau vorbesti din review-urile de pe youtube. Eu nu inteleg de unde naiba atata lag? ca doar are caracteristici identice cu defy si  vorba aia pana la cm7 a mers foarte bine cu 800mhz. Motoluxe tot cu 800mhz si totusi mai toata lumea zice ca are lag. Asa sa fie sau ne-au crescut pretentiile asa de mult in ultimul an?
Daca s-ar putea face un overlock la 1000mhz motoluxe ar putea deveni un bestbuy. A incercat vre-unul dintre posesorii de motoluxe un overclock cu SetVsel ?

Edited by b_o_d_one, 30 August 2012 - 14:48.


#42
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postb_o_d_one, on 30 august 2012 - 14:26, said:

tzotzolino, ti-ai cumparat si tu motoluxe sau vorbesti din review-urile de pe youtube. Eu nu inteleg de unde naiba atata lag? ca doar are caracteristici identice cu defy si  vorba aia pana la cm7 a mers foarte bine cu 800mhz. Motoluxe tot cu 800mhz si totusi mai toata lumea zice ca are lag. Asa sa fie sau ne-au crescut pretentiile asa de mult in ultimul an?
Daca s-ar putea face un overlock la 1000mhz motoluxe ar putea deveni un bestbuy. A incercat vre-unul dintre posesorii de motoluxe un overclock cu SetVsel ?
Tu chiar ai folosit Defy cu Froyo oficial pe el? Doar știi cum merge. Modelul ăsta e așa nepopular că în veci n-o să aibe suportul pe care îl au Xperia Neo și Defy. Să nu visezi la cai verzi pe pereți cum că va primi cine știe ce suport neoficial. Abia dacă găsești vreo urmă de informație pe net pt Root dar fără suport de backup sau CM7 și tot așa. Lag are Defy+ pe 1000 MHz și GB oficial. Am butonat în diverse locuri Motoluxe de curiozitate chiar și câte 20 de min odată (poți butona unul la Orange Shop). Merge infect dacă-l forțezi un pic (și nu cu jocuri), îmi aducea aminte de fostul meu Defy. Motorola are prostul obicei să facă softuri de rahat. Dacă vrei ca soția să-ți dea cu el în cap pt că nu răspunde la atingere atunci când vrea să răspundă la telefon, foarte bine (mie mi se întâplă asta pe Defy+ cu 1000 MHz). Eu doar ți-am zis că nu ți-aș recomada Motluxe:
1. procesor de 800 MHz
2. GB (Neo primește ICS)
3. suport 0 (zero): overclock, MIUI, CM7...aievea. Rămâi pe oficial.
4. Suportul pt română e muci (are dar lipsesc diacriticele dacă ai vrea să le introduci într-un text). SE se ține mult mai bine.

Edited by tzotzolyno, 30 August 2012 - 15:05.


#43
b_o_d_one

b_o_d_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 20.02.2007
raman si eu pe SE neo v ca din review-urile de pe youtube se misca net superior motolulxe-ului. acum mai trebuie sa-mi conving sotia Posted Image  fara sa bag cearta in casaPosted Image.
Merci colega pt suport.

Edited by b_o_d_one, 31 August 2012 - 13:26.


#44
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postb_o_d_one, on 31 august 2012 - 13:22, said:

raman si eu pe SE neo v ca din review-urile de pe youtube se misca net superior motolulxe-ului. acum mai trebuie sa-mi conving sotia Posted Image  fara sa bag cearta in casaPosted Image.
Merci colega pt suport.
Soția tre' să le vadă pe viu. Sunt aproape sigur că se va convinge singură: Motoluxe pare un pic mai plasticos decât Neo pt că îi lipsesc elementele cromate. Neo e chiar un telefon frumos! Doar e un Xperia.

N-ai pt ce! Posted Image

#45
wolfei

wolfei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 07.10.2008
Salut!
Vad ca a trecut ceva timp de cand nu a mai postat nimeni nimic aici.
As vrea sa achizitionez si eu un motoluxe si as aprecia f mult cateva pareri formate dupa cateva luni de utilizare.
Eu il voi folosi in principal pe 2g si pe 3g cand navighez pe net...ceea ce se intampla cand stau la coada pe undeva..
Asadar ma intereseaza cam cat tine incarcat, daca sunt probleme mari cu el in ceea ce priveste manipularea, conectivitatea cu alte dispozitive.
AStept un raspuns..multumesc in avans!

#46
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
De ce tocmai motoluxe și nu altceva?

#47
wolfei

wolfei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 07.10.2008

View Posttzotzolyno, on 17 noiembrie 2012 - 02:57, said:

De ce tocmai motoluxe şi nu altceva?
Pentru ca vreau un telefon de pe care sa pot sta pe net fara probleme. Vreau sa fie multitasking si sa includa functii banale gen copy-paste pe care cei de la Nokia le-au scos din gama Asha. Pentru ca nu ma intereseaza sa aiba o camera tare - am aparat foto pt asta. Vreau sa pot deschide niste word-uri sau pdf-uri. Nu am de gand sa vad filme pe telefon- deci nu am nevoie de ecrane gen AmoLed care sunt intr-adevar superbe. Pt ca nu vreau sa dau multi bani pe niste functii pe care eu nu am de gand sa le folosesc.
Gama de selectie nu e foarte larga deoarece urmeaza sa fac o prelungire de abonament la Orange si tel asta se incadreaza cel mai bine in ce am nevoie.
Problema mea este ca inca nu am tinut unul in mana...la orange il vand doar on-line. Am fost la Germanos azi, unde ar fi trebuit sa il aiba, dar avea doar modelul de motorola cu 8 Mpx.
Totusi, am vazut acolo un Samsung B5330 cu tastatura Qwerty, asta il pune inaintea Motoluxe-ului pt mine...Urmeaza sa iau o decizie dupa ce vad si Motorola cum se misca.
Asadar astept pareri!

#48
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Părea mea cât se poate de pertinentă e să-ți iei Acer-ul (CloudMobile) care e în ofertă acum la Orange. Are un hardware de invidiat iar dacă vrei să-l cumperi pe prelungire nu va fi mai scump ca Motoluxe pentru că la liber la Orange au cam același preț. Însă diferența de hardware e imensă.  Motoluxe e un telefon depășit încă de la lansare și nu merită în condițiile ofertei super de la Orange.

Motoluxe are încetinirii evidente în timpul folosirii, e un telefon frumos dar prea slab, mult prea slab ca să mai merite să te uiți la el când e Acer-ul în aceeași ofertă și pe care Orange îl vinde cu 200€ fără contract.

#49
feiersebi

feiersebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.11.2012
ma poate ajuta si pe mine cineva,sunt posesorul unui motoluxe.problema e in felul urmator daca inchid telefonul si il deschid functioneaza foarte bine dar dupa o perioada de folosire cateva ore incepe sa mearga tot mai greu(sa raspunda la comenzi)ce as putea face in cazul acesta si se si mai inchide din senin telefonul are 7 zile si e cumparat de la germanos

#50
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Incearca un Factory reset (Settings\Privacy\Factory data reset). Ai grija inainte sa iti faci backup la contacte si la chestiile importante.  
Daca nici dupa asta nu isi revine trimite-l la garantie, e defect sigur.

#51
feiersebi

feiersebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.11.2012
Da aseara i_am dst restartat hardul si acum merge de cel putin 10 ori mai repede chiar impresionant.astept cateva zile sa vad ce se intampla.daca continua sa mearga asa bine nu o sa renunt la el.va mai tin la curent.


#52
feiersebi

feiersebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.11.2012
Dupa 4 zile de folosire merge perfect.acum astept noul soft daca o sa apara


#53
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
N-o să apară, Motorola a specificat clar că Motoluxe, gama Defy, Atrix la noi și chestiile mai vechi vor rămâne pe Gingerbread. Din când în când sănătoasă o resetare.

#54
feiersebi

feiersebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.11.2012
se poate mari procesorul de la 800 la 1000? daca persista problem de blocaje a softului se poate schimba aparatul?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate