Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Legalitatea siteurilor cu jocuri flash

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011

View PostLexs, on 4th January 2012, 17:48, said:

Sunt legale aceste siteuri ? Am vorbit cu mai multi care detin astfel de siteuri de mai mult timp ca mine si au zis ca nu au avut probleme.
Am trimis emailuri la mai multe firme care dezolta astfel de jocuri, dar nu am primit niciun raspuns sau acord.

Prin urmare, sunt legale zecile de mii de siteuri de acest gen ?

View PostLexs, on 4th January 2012, 18:02, said:

Pe siteurile producatorilor scrie au nu se pot distribui fara acord. Problema e ca niciunul nu raspunde. Am trimis un mail la un site destul de cunoscut, sa-i intreb daca ei ii contacteaza pe producatori. Au zis ca nu au avut probleme.

Sa presupunem, ca exista probleme din cauza unui joc, producatorii te dau in judecata, sau te pun sa stergi jocul respectiv ?

View PostLexs, on 4th January 2012, 18:17, said:

Daca te uiti pe absolut orice site al producatorilor, scrie ca ei trebuie sa iti ofere acordul iar publicarea este strict interzisa fara acordul lor.
Nici nu e nevoie sa iti raspunda producatorul. Am lucrat cu platforma AV Arcade, am incercat cu un script null dar mi-am dat seama ca platind voi avea acces la anumite facilitati, ceea ce am si facut. O licenta platita AV Arcade mi-a permis sa integrez site-ul meu cu feed-uri de la Mochimedia, Kongregate si alte 3 sau 4 site-uri puternice de jocuri flash. Integrarea fiind facuta prin admin panel, mai ramanea doar sa fac un cont pe site-urile respective, un cont de Publisher. Urmand acest procedeu esti asigurat ca ceea ce ai facut este 100% legal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate