Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Dosare secrete privind razboiul nevazut al evreilor sionisti cu romanii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
43 replies to this topic

#19
somonfume

somonfume

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 375
  • Înscris: 08.02.2013

View Postabbulafia, on 09 februarie 2013 - 12:45, said:

m-ar bucura mai mult sa le discutam - dar de pe pozitii de respect reciproc

Nu crezi ca au fost discutate destul? Si de vreme ce tu insati spui ca nu ai cu cine si toti "evreii" de pe aici nu stiu sa-si sustina cauza,de ce te mai zbati?

#20
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View Postsomonfume, on 09 februarie 2013 - 12:50, said:

Nu crezi ca au fost discutate destul? Si de vreme ce tu insati spui ca nu ai cu cine si toti "evreii" de pe aici nu stiu sa-si sustina cauza,de ce te mai zbati?
Pentru ca  totdeauna in viata ai surpriza sa intalnesti si alt fel de oameni,
si chiar sa ai surprize placute si neasteptate.

asa ca de aceea nu am spus "toti " evreii sau crestinii sau musulmanii sau ateii.

Edited by abbulafia, 09 February 2013 - 12:58.


#21
somonfume

somonfume

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 375
  • Înscris: 08.02.2013

View Postabbulafia, on 09 februarie 2013 - 12:56, said:

Pentru ca  totdeauna in viata ai surpriza sa intalnesti si alt fel de oameni,
si chiar sa ai surprize placute si neasteptate.

asa ca de aceea nu am spus "toti " evreii sau crestinii sau musulmanii sau ateii.

Eu am descifrat ca tu vrei sa dezbati in special iudaismul. Daca nu ai cu cine, asteapta sa apara unii mai in stare.

#22
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

View PostACorneliu, on 09 februarie 2013 - 08:41, said:

Lui Croitoru, Mizrahind si restului liotei din aceasta imensa cloaca antisemita: nu v-ati plictisit oare de nesfarsitele voastre latraturi pe temele legate de noi, evreii? Daca inca nu, asta spune ceva foarte clar despre voi insiva, in niciun caz despre noi.
Nu va obositi sa replicati, caci eu intru extrem de rar pe acest forum.
Continuati, daca va face bine. Pe mine, pe noi, nu ne poate atinge mai mult decat orice alte latraturi.
Propun ca domnii evrei ce ºtiu bine româneºte sã se declare ca atare ca sã ºtim ºi noi românii cine ne jigneºte.Totodatã o sã putem avea o idee despre cloaca antiromâneascã.

#23
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postflorincroitoru, on 16 februarie 2013 - 15:54, said:

Propun ca domnii evrei ce ştiu bine româneşte să se declare ca atare ca să ştim şi noi românii cine ne jigneşte.Totodată o să putem avea o idee despre cloaca antiromânească.
Hai domnule roman care stie bine romaneste si traieste departe de Romanica ca sa traiasca cu fratii lui nemti, propune dumneata mai putin si mai bine deloc. Nu dumneata si altii ca tine nu reprezint romanii. Romanii sunt aceia care au ramas in Romania si isi rup  salele ca sa repare economia Romaniei  care  este la doi pasi de faliment.
De ce crezi ca ai dreptul sa graiesti in numele romanilor?

#24
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008
Domnule Edgaroropsitul, mai demonstrezi o dată ce rău ştii să gîndeşti.Nemţii nu sînt fraţii mei, că eu nu sînt neamţ şi nici nu am avut măcar vreun strămoş neamţ.Nici la figurat nu sînt fraţii mei.
Eu nu reprezint poporul român şi acest lucru este evident aşa încît nu ştiu de ce îmi reproşezi acest lucru.Tu reprezionţi cumva evreimea?
Românii nu sînt numai aceia care au rămas în românia aşa cum ungurii nu sînt numai aceia din Ungaria.
Economia nu se repară cu şalele ci cu capul!!
Eu nu grăiesc în numele românilor ci doar în numele meu.Nu am afirmat nicăieri că sînt îndrituit să vorbesc în numele românilor.
Este o metodă greşită şi naivă să inventezi acuze ca să demonstrezi că nu are dreptate cineva în ceea ce zice. E prosteşte să spui că el nu are dreptate pt că trăieşte în Germania, are fraţi nemţi, nu reprezintă pe români, nu munceşte în ţară. Deci eu nu am dreptate cînd spun că nu a fost holocaust pt că....am fraţi nemţi etc.La lecţiile de logică acest fel de a gîndi e dat de ex pt gîndirea în mod prostesc.E larg răspîndit şi la românii simpli.Spun asta ca să nu credeţi că îi acuz doar pe evrei de prostie, făţărnicie, lene în gîndire, răutate, gîndire superficială. Avem şi noi faliţii noştri şi sînt chiar foarte numeroşi, adică formează majoritatea.

Edgar oropsitul, pune-ţi, drargă, Steaua lui David pe avatar. E pusă şi pe steagul Israelului.

Edited by florincroitoru, 17 February 2013 - 13:06.


#25
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
Domnule  Florin. Cand o sa-ti cer parerile despre avatarul meu,sa-mi  dai parerea dumitale.

Adevarat ca ,slava Domnului dumneata nu reprezinti poporul roman si nu Romania dar eu  tocmai reprezint. Am luat parte activa la infintarea si apararea statului meu ,pentru asta eu multumesc statului meu ca mi-a dat ocazia. Chestie de mentalitate.

Am mai scris eu o data: In una din viligiaturile mele care am facut in Romania,ma bine zis RPR,am facut un tur cu o masina inchiriata. O data,pe un drum de tara  un ofiteras roman a ridicat mana ca sa-l iau cu mine. Asa am facut. Pe drum mi-a explicat ca a primit ordin de la comandantul lui sa mearga sa cumpere creioane coloratepentru ziarul de perete , la oras,cam 100 km de cazarma lor.Cand ne-am apropiat de oras,mi-a intins mana ofiterasul cu cateva monede. Am refuzat. Ofiterasul a inceput sa-mi explice ca ista-i pretul, probabil  a crezut ca nu sunt multmit de suma. Eui-am explicat ca la tara mea,nimeni nu ar primii bani daca  si cand ia pe cineva cu el in maina,in special daca este soldat. L-am intrebat cum sa lu-am bani de la copii nostrii deoarece soldatii sunt copii nostrii.  Cand am oprit,ofiterasul,inainte de s-a dat jos mi-a zis ca daca nu voi lua bani de la cei care iau cu mine,o sa creada lumea ca sunt traznit.

Vezi mata diferenta de mentalitate?  Romanii parasesc tara lor si de departe devin patrioti inversunati.  Israelienii  sunt patrioti in tara lor si se refera la restul poporului ca o mare familie. Si inca se pretinde ca evreii sunt avari..romanii  se injosesc pentru cateva monede care le iau de la soldatii care apara tara lor.

#26
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

Quote

.....O data,pe un drum de tara un ofiteras roman a ridicat mana ca sa-l iau cu mine. Asa am facut. Pe drum mi-a explicat ca a primit ordin de la comandantul lui sa mearga sa cumpere creioane coloratepentru ziarul de perete , la oras,cam 100 km de cazarma lor.

Diferenta prima este ca soldatii israelieni nu folosesc creioane colorate.
Iar a doua ca daca calatoresti 100 Km risti sa treci granita.

#27
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostEdgaroropsitul, on 23 februarie 2013 - 16:06, said:

Am luat parte activa la infintarea si apararea statului meu ,pentru asta eu multumesc statului meu ca mi-a dat ocazia. Chestie de mentalitate.
Daca si sa stai la magazie se cheama ca ai luat parte la infiintarea si apararea Israelului inseamna ca eu nu  mai cunosc ce inseamna armata si cum functioneaza ea. Vorba ta, chestie de mentalitate...

#28
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postabbulafia, on 23 februarie 2013 - 16:13, said:

Diferenta prima este ca soldatii israelieni nu folosesc creioane colorate.
Iar a doua ca daca calatoresti 100 Km risti sa treci granita.

Nu-i adevarat. Si soldatii israelieni sunt trimesi sa cumpere nu creioane colorate ci IPHONE 5  insa  li se da un Gip cu sofer sa-i transporte.
Nici a doua parte nu-i adevarat, din nord la sud Israelul are 560 kilometrii.

View Postmario_bril, on 23 februarie 2013 - 22:42, said:

Daca si sa stai la magazie se cheama ca ai luat parte la infiintarea si apararea Israelului inseamna ca eu nu  mai cunosc ce inseamna armata si cum functioneaza ea. Vorba ta, chestie de mentalitate...

Bine ca ai inteles. Daca si tu ai fii lucrat o zi in viata ta si asta se chema  ca ai ajutat la economia tarii tale  .

#29
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostEdgaroropsitul, on 24 februarie 2013 - 17:40, said:

Bine ca ai inteles. Daca si tu ai fii lucrat o zi in viata ta si asta se chema  ca ai ajutat la economia tarii tale  .
Unde e chestia cu apararea, ca tot nu o vad. Cum ai contribuit tu la apararea statului Israel cand tu te-ai ascuns in magazie printre boarfe cand se tragea? Sau iar ai mintit? Ceea ce nu m-ar mira catusi de putin...

#30
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postmario_bril, on 24 februarie 2013 - 23:43, said:

Unde e chestia cu apararea, ca tot nu o vad. Cum ai contribuit tu la apararea statului Israel cand tu te-ai ascuns in magazie printre boarfe cand se tragea? Sau iar ai mintit? Ceea ce nu m-ar mira catusi de putin...

Pai printre boarfe am cunoscut pe Maria a ta. Putin respect nu ti-ar facea rau ca eu am fost primul si cel mai bun. Intreaba..

View PostGigi_Topor_, on 25 februarie 2013 - 10:55, said:

Se vede ca evreii ai bistari ca cumpara un camion de telefoane odata.

Evreii le comanda din China. Bistari nu lipseste. Mai cunosti multe tari care pot sa-si permita sa achizitioneze  avioane F-35  care costa fiecare avion 240 milioane de dolari ?

http://fightairplane.blogspot.co.il/

Nu a fost publicat cate avioane au fost comandate insa numarul este de peste 30.

#31
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010
Bugetul apararii Israelului se situeaza la 11 miliarde dolari
4 miliarde sunt ajutor american
in 2011 s-au suplimentat la acest buget urias inca 700 milioane dolari.

Toata aceasta uriasa suma in care sunt risipe la fel de uriase,venituri si pensii si avantaje pe toata  viata nerusinat de mari  - nejustificate,puteau fi folosite la ridicarea nivelului de viata a populatiei, la infrastructura deficitara a intregii tari.
Mare parte din populatie traieste in nori -habar nu au ca exista si saracie in Israel,saracie lucie,oameni care cauta prin gunoaie sau nu aprind caldura de economie toata iarna.
Se puteau construi locuinte care sa scada preturile exorbitante ale acestora,preturi ce sunt o povara pentru o pereche de tineri,ar evita iesirea in strada a oamenilor care platesc 1 EU pentru un iaurt,1.3 EU pentru un litru de lapte, si 1,6 EU pentru cea mai ieftina paine.

Edgarimbuibatul nu are de unde sa stie asta.

Asa,

#32
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013
Desteptaciunea doamnei  lasa de dorit deoarece Bugetul Israelului este de 220 miliarde de dolari din care cam 25% este bugetul armatei. Asa se presupune ca bugetul este secret.

SUA ne da in fiecare an materiale militare in suma de 3.6 miliarde de dolari deoarece ei vor ca Israelul sa le fie aliat devotat ca altul ca Israelul nu au in lume si bineinteles in OM.
Avioane F35 se vor afla numai in armata americana si in armata israeliana. Si asta ca act ca SUA se bazeaza pe Israel ca o aliata care are mai multe tancuri decat NATO.

La un pensionar amarat care primeste in alta tara  400 lei pe luna,Iaurtul israelian este foarte scump dar pentru o pensionara israelianca ca dumneaei care primeste impreuna cu barbatul ei pensie de cam 1200 dolari  Iaurtul este o nimica . Ii mai ramane multi bani pentru berea lui.

#33
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostEdgaroropsitul, on 25 februarie 2013 - 13:44, said:

Pai printre boarfe am cunoscut pe Maria a ta. Putin respect nu ti-ar facea rau ca eu am fost primul si cel mai bun. Intreaba..
Nu ma intereseaza nevasta-ta. Nici ce a fost, si nici ce parere buna ai tu despre ea. Si nu era nevoie sa ne arati din nou caracterul tau, intrucat il stim cu totii.

#34
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostEdgaroropsitul, on 25 februarie 2013 - 13:44, said:

Mai cunosti multe tari care pot sa-si permita sa achizitioneze  avioane F-35  care costa fiecare avion 240 milioane de dolari ?


Destul de multe.
Oricum Israelul ca sa preseze primirea unor subcomenzi i-a iritat iar pe americani,amenintandu-i ca parasesc proiectul acesta si se indreapta spre  Eurofighter Typhoon , Saab JAS Gripen 39 , Rafale Dassault .

2006 a fost zborul de proba dupa care, Australia, Italia, Marea Britanie, Canada,, Danemarca, Norvegia,Turcia,Tarile de jos ,Israelul au anuntat intentia de a cumpara.
Asa ca nu te mai impauna ca lumea e mult mai larga decat se vede de la fereastra adapostului tau antiracheta.

#35
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postmario_bril, on 25 februarie 2013 - 15:30, said:

Si nu era nevoie sa ne arati din nou caracterul tau, intrucat il stim cu totii.
A luat lectii de la tine.

#36
abbulafia

abbulafia

    mafiotul gandacos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,549
  • Înscris: 18.02.2010

View PostEdgaroropsitul, on 25 februarie 2013 - 15:11, said:

Desteptaciunea doamnei  lasa de dorit deoarece Bugetul Israelului este de 220 miliarde de dolari din care cam 25% este bugetul armatei. Asa se presupune ca bugetul este secret.

Ai greseala la suma totala -vezi ca incurci sekeli cu dolarii

Armata inseamna :

-Ministerul securitatii nationale

-Ministerul securitatii interne
-Biroul national al securitatii.
-Biroul de legatutra pentru activitati in teritoriile ocupate

Toate adunate nici pe departe 25 % din buget...
Ar insemna ca institutiile civile o duc de azi pe maine.

Edited by abbulafia, 25 February 2013 - 17:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate