Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Credeti in horoscop?

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#37
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006
Nu, eu nu cred in horoscoape. Nu le urmaresc, nu le bag in seama absolut deloc.

#38
AHDUB

AHDUB

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 11.07.2014

 Nemesis-, on 03 ianuarie 2012 - 17:02, said:

Cred ca prostanii care pun botul la horoscoape merita impuscati  Posted Image
E fantastic cat de manipulabili pot fi unii oameni.
Eu cred ca decat sa-i impusti pe cei care cred in ele mai bine ai pune un efort sa ii faci sa inteleaga care este de fapt treaba cu horoscoapele.
Asta doar daca tu ai inteles perfect care este treaba cu ele. Posted Image

Edited by AHDUB, 13 July 2014 - 21:39.


#39
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândutã nu se schimbã!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004

 popescu_xx, on 02 ianuarie 2012 - 22:08, said:

-Credeti in horoscop ?

Nu.

#40
Proiectil

Proiectil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 13.07.2014

 popescu_xx, on 02 ianuarie 2012 - 22:08, said:

Adica la voi se adevereste ce zice in el ?
La mine in 80% din cazurile in care mi s-a zis ce o sa mi se intample a fost alarma falsa, asa ca nu cred in horoscop.

#41
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014
1.crede cineva ca jupiter iti marcheaza viata ? jupiter nu poate misca un fir de praf
2. dupa ce algoritm se calculeaza ? trebuie sa ai niste repere...... nu sunt repere decat studiul, coincidentele, vezi punctul 4
3 ce efect are ziua in care te-ai nascut ? de ce conteaza pt viata ta , cursul vieti ? de ce nu ziua in care nu mai esti virgin ?
4. sunt oameni care sunt nascuti in aceeasi zi, unii imparati altii boschetari

Edited by stanes, 29 August 2014 - 14:05.


#42
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

 stanes, on 29 august 2014 - 13:59, said:

1.crede cineva ca jupiter iti marcheaza viata ? jupiter nu poate misca un fir de praf
2. dupa ce algoritm se calculeaza ? trebuie sa ai niste repere...... nu sunt repere decat studiul, coincidentele, vezi punctul 4
3 ce efect are ziua in care te-ai nascut ? de ce conteaza pt viata ta , cursul vieti ? de ce nu ziua in care nu mai esti virgin ?
4. sunt oameni care sunt nascuti in aceeasi zi, unii imparati altii boschetari
1. Daca jupiter n-ar fi acolo, ne-ar pica asteroizi in cap zilnic ;)
2. Dupa algoritmul: hai sa-i spunem la fraieru asta chestii care se intampla practic in viata fiecarui om, o sa faca el conexiunile cu propria viata si o sa ne creada
3. Frecventa cu care primesti cadouri de ziua ta...daca esti din 29 februarie ai pus-o
4. Yup

Short answer: horoscop=bullshit

#43
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014
Nu e nevoie sa credem toti in ceva ... atunci ce am mai face pe lumea asta...am fi toti la fel ! Aman ?????

 stanes, on 29 august 2014 - 13:59, said:

1.crede cineva ca jupiter iti marcheaza viata ? jupiter nu poate misca un fir de praf
2. dupa ce algoritm se calculeaza ? trebuie sa ai niste repere...... nu sunt repere decat studiul, coincidentele, vezi punctul 4
3 ce efect are ziua in care te-ai nascut ? de ce conteaza pt viata ta , cursul vieti ? de ce nu ziua in care nu mai esti virgin ?
4. sunt oameni care sunt nascuti in aceeasi zi, unii imparati altii boschetari

Se spune, ca nu iubirea este complicata, ci oamenii dificili ca sa o faca asa. Cred ca nu s-a inteles ceva despre astrologie. Nimeni nu a spus ca astrologia, planetele guverneaza vreo viata, sau marcheaza vreuna. Ci doar va arata cum e posibil sa deveniti si sa aveti anumite situatii si evenimente din viata.

Daca insa nu va sint activate anumite lucruri pe harta, sinteti si voi de vina, nu faceti nimic adica, deci nu se intimpla nimic. Aceste activari, pot avea loc, nu numai ptr. ca spun planetele, ci si ptr. ca va-ti sculat si voi de pe canapea , ca sa faceti ceva cu viata voastra....ptr. ca mai toti avem si accidente si iubim si plecam in calatorii sau reusim la facultati sau ne moare o persoana importanta. Interesant este sa stim si ...cind ! Poate nu toti ar dori sa-si cunoasca ora de moarte... ar fi insa fantastic sa poti prevedea viitorul. Exista un astrologic, care declara ca si-a gasit ziua mortii...mu ramine decit sa asteptam si sa vedem asta.

Spuneti de ce conteaza ziua de nastere si nu ziua cind nu mai esti virgin. Oare ce gindesc si cei violati, la intrebarea asta, ma intreb ?
Persoanele nascute in aceeasi zi, si ora ... posibil le este diferita localitatea, deci nu au acelasi lucru pe harta (asc. grade, case, etc) ca sa devina toti regi. Si depinde enorm in ce mediu a crescut si cit s-a luptat si el insusi ptr. viata lui, ca sa nu devina un boschetar, cum spuneti.Cerul nu da acelasi lucru ptr. toti, ptr. ca fiecare are ALTA harta de nastere, e cum aveti diferite amprentele, plus ca traim in alte case , cu alti parinti sau unii sint mai tembeli decit altii, care pot deschide oriunde zeci de usi, din prima. Talent si asta, nu-i asa ? Exista insa si horoskopuri foarte NOROCOASE.

Edited by Astro-Liv, 16 September 2014 - 08:54.


#44
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014

 Astro-Liv, on 16 septembrie 2014 - 08:52, said:

Nu e nevoie sa credem toti in ceva ... atunci ce am mai face pe lumea asta...am fi toti la fel ! Aman ?????



Se spune, ca nu iubirea este complicata, ci oamenii dificili ca sa o faca asa. Cred ca nu s-a inteles ceva despre astrologie. Nimeni nu a spus ca astrologia, planetele guverneaza vreo viata, sau marcheaza vreuna. Ci doar va arata cum e posibil sa deveniti si sa aveti anumite situatii si evenimente din viata.

Daca insa nu va sint activate anumite lucruri pe harta, sinteti si voi de vina, nu faceti nimic adica, deci nu se intimpla nimic. Aceste activari, pot avea loc, nu numai ptr. ca spun planetele, ci si ptr. ca va-ti sculat si voi de pe canapea , ca sa faceti ceva cu viata voastra....ptr. ca mai toti avem si accidente si iubim si plecam in calatorii sau reusim la facultati sau ne moare o persoana importanta. Interesant este sa stim si ...cind ! Poate nu toti ar dori sa-si cunoasca ora de moarte... ar fi insa fantastic sa poti prevedea viitorul. Exista un astrologic, care declara ca si-a gasit ziua mortii...mu ramine decit sa asteptam si sa vedem asta.

Spuneti de ce conteaza ziua de nastere si nu ziua cind nu mai esti virgin. Oare ce gindesc si cei violati, la intrebarea asta, ma intreb ?
Persoanele nascute in aceeasi zi, si ora ... posibil le este diferita localitatea, deci nu au acelasi lucru pe harta (asc. grade, case, etc) ca sa devina toti regi. Si depinde enorm in ce mediu a crescut si cit s-a luptat si el insusi ptr. viata lui, ca sa nu devina un boschetar, cum spuneti.Cerul nu da acelasi lucru ptr. toti, ptr. ca fiecare are ALTA harta de nastere, e cum aveti diferite amprentele, plus ca traim in alte case , cu alti parinti sau unii sint mai tembeli decit altii, care pot deschide oriunde zeci de usi, din prima. Talent si asta, nu-i asa ? Exista insa si horoskopuri foarte NOROCOASE.

sunteti niste escroci..nu e frumos din partea mea stiu, e o adevarata industrie..eu stiu foarte bine ca puteti vedea viitorul dar nu prin astrologie

#45
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

nu e frumos din partea mea stiu, e o adevarata industrie..eu stiu foarte bine ca puteti vedea viitorul dar nu prin astrologie
Eu sincer, nu inteleg. Va impune cineva sa credeti in industria asta, sau oricare alta, din lumea asta ? Daca va spune cineva sa va aruncati in fintana, o sa o si faceti, ptr. ca exista o industrie si altii o fac poate ?

Dar ma si gindesc ce s-ar fi intimplat, daca cineva nu s-ar fi gindit la mucegai, ptr. antibiotic, ce am mai fi fost. Fiecare are dreptul sa creada, in tot ce doreste. Nu aveti voie sa-i faceti escroci, nici pe cei care sint ateisti, adica nu cred in Dumnezeu, nu credeti ? DREPTUL OMULUI !!!!

#46
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

 Astro-Liv, on 16 septembrie 2014 - 10:15, said:

Nu aveti voie sa-i faceti escroci, nici pe cei care sint ateisti, adica nu cred in Dumnezeu, nu credeti ? DREPTUL OMULUI !!!!
Da' noi ca si atei nu cerem bani altora ca sa le prezicem viitorul Posted Image just sayin

#47
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Da' noi ca si atei nu cerem bani altora ca sa le prezicem viitorul Posted Image just sayin
Exact asta am spus. Toti urmarim gratuitul, ca sa fie crezuta. Posted Image

Cine nu crede, nu urmareste nici un drum de a afla, deci nici de a plati. Dar cineva care invata astrologia, nu este necesar sa ia bani, de la nimeni...poate face doar asta de dragul astrologiei si sa faca numai familiei si prietenilor (fara cost) hartile. Nu cred ca ar dori cineva sa se implice in a fi platit, la cita MUNCA are astrologia.... o fac cei care pot si au timp si fac numai aceasta munca, poate !

Plus ca toti cei care cred in astrologie, nu sint prosti sau escroci...sint si oameni destepti printre. Adica cei care urmaresc si dovezile, ca atare. Daca cineva iti va spune gratuit astrologic, ca peste un an, in perioada martie- iunie, cineva drag iti va muri, sau peste 2 ani vei ramine gravida intre lunile sept- noiembrie sau vei avea un avort. sau vei avea un accident in perioada de primavara, nu cred ca nu putem vorbi, despre dovezile astrologiei. Mai ales ca avem astrologia ORARA, adica pe ORA, la ce se va intimpla cu un eveniment sau pesoana. Dar cred ca trebuie STIINTA, ca sa intrati in tema astrologie. Persoanele au urmarit din timpuri stravechi planetele de pe cer, chiar si in navigatia, ca sa-si inteleaga drumul...tot ca viitor, adica unde vor pune in continuare, piciorul pe pamint ! Cu respect.

Edited by Astro-Liv, 16 September 2014 - 10:52.


#48
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

 Astro-Liv, on 16 septembrie 2014 - 10:46, said:

Dar cred ca trebuie STIINTA, ca sa intrati in tema astrologie. Persoanele au urmarit din timpuri stravechi planetele de pe cer, chiar si in navigatia, ca sa-si inteleaga drumul...tot ca viitor, adica unde vor pune in continuare, piciorul pe pamint ! Cu respect.
Daca folosim cuvantul stiinta, nu cred ca trebuie pus in acelasi context cu astrologia, ci cu astronomia :) asta se folosea in navigatia...ca a mers astrologia mana-n mana cu astronomia pana intr-un anumit punct in istorie e altceva, dar schisma s-a produs inevitabil si pe buna dreptate, una din ele fiind nimic mai mult decat pseudostiinta.

#49
1618

1618

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.06.2013

 suprem_groove, on 02 ianuarie 2012 - 22:18, said:

7 miliarde de oameni..impartiti in 12 zodii. Daca stai sa te gandesti, ar trebui ca tie si tuturor ce sunt in zodia ta sa vi se intample acelasi lucru zi de zi.. E bullsh*t.

Anul se imparte la 12 zodii, perioada unei zodii se imparte la 12, ziua, ora, etc. Logic ca un x nascut in data de 16 septembrie 2014 e diferit de cel nascut in 2013 etc. Mesajul pentru o zodie, care e putin probabil sa fie realizat correct pentru ca in general majoritatea lucrurilor vechi au fost deteriorate in mod voit sau nu, nu se aplica 100% pentru toti cei din zodiacul respectiv.

Edited by 1618, 16 September 2014 - 11:51.


#50
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 zdutzu, on 16 septembrie 2014 - 11:05, said:

Daca folosim cuvantul stiinta, nu cred ca trebuie pus in acelasi context cu astrologia, ci cu astronomia Posted Image asta se folosea in navigatia...ca a mers astrologia mana-n mana cu astronomia pana intr-un anumit punct in istorie e altceva, dar schisma s-a produs inevitabil si pe buna dreptate, una din ele fiind nimic mai mult decat pseudostiinta.
Astronomia implica planeta, ca energie, astrologia implica planeta ca energie....nu inteleg de ce astronomia poate spune "viitorul " si astrologia nu ? Astronomia este studiul de corpuri ceresti, astrologia face un pic altceva, ca metoda.

Ma scuzati, dar astrologia, foloseste MATEMATICA, de ce nu ar fi o stiinta ? Deoarece ptr. unii, este doar o pseudostiinta ? Poate nu este chiar asa, mai stii. Unii o includ in STIINTA ! Asta daca v-as da sa socotiti klirul reusitei sau a primejdiei de pe harta dvs....matematic....Cititi, cum si Einstein, a dorit sa vorbeasca despre falsitatea ei si pina la URMA, a sfirsit prin a recunoaste si folosi informatiile astrologice....asta ca sa vedeti ca nu numai oamenii simpli, devin "escroci " cum spuneti.

http://stoianconstan...rmen-d-badescu/

Va mai ofer o carte ....Cum matematica explica lumea, de James Stain.

Edited by Astro-Liv, 16 September 2014 - 13:53.


#51
AntilopaBongo

AntilopaBongo

    Lapin Kulta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,456
  • Înscris: 12.10.2012
Eu zau ca as fi crezut in astrologie daca ar fi reusit cineva vreodata sa imi spuna ceva clar despre harta mea :)
M-am tot invartit intr-o perioada printre personaje pasionate de "stiinta" asta, dar toate s-au cam scarpinat meditativ cand mi-au vazut harta natala.
Cert e ca am primit raspunsuri pe care le gasesc si daca citesc raportul autormat facut de un programel pe internet.

Si am mai observat un lucru: amicele mele astroloage aveau vieti cam nefericite.
Pai daca stii ce trebuie sa activezi, cand sa activezi si stii ce ai de facut in viata asta, de ce mama zmeilor esti la fel de amarat ca aia pe care incerci sa-i convingi ca te pricepi sa "calculezi" totul in asa fel incat sa fie bine?

#52
stanes

stanes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 24.06.2014

 AntilopaBongo, on 16 septembrie 2014 - 13:57, said:

Eu zau ca as fi crezut in astrologie daca ar fi reusit cineva vreodata sa imi spuna ceva clar despre harta mea Posted Image
M-am tot invartit intr-o perioada printre personaje pasionate de "stiinta" asta, dar toate s-au cam scarpinat meditativ cand mi-au vazut harta natala.
Cert e ca am primit raspunsuri pe care le gasesc si daca citesc raportul autormat facut de un programel pe internet.

Si am mai observat un lucru: amicele mele astroloage aveau vieti cam nefericite.
Pai daca stii ce trebuie sa activezi, cand sa activezi si stii ce ai de facut in viata asta, de ce mama zmeilor esti la fel de amarat ca aia pe care incerci sa-i convingi ca te pricepi sa "calculezi" totul in asa fel incat sa fie bine?

ma repet , ce relevanta are ziua in care te-ai nascut ? practic viata ta incepe cu 9 luni inainte de nastere..ca sa mai supar pe nimeni, pun întrebarea de ce nu ziua in care ai purtat palarie prima data ? sunt oameni, iar ma repet, care iti pot vedea viata de la inceput la sfarsit, din diferite motive nu se vorbeste despre asta...zodia Capricorn, sau oricare zodie poate fi zodia gogoasa, cine dracu vede un varsator in stele ? iata un fapt de tinut minte de astrologi, batranetea nu e perfecta si nu iarta pe nimeni..vei fi un gunoi indiferent de stele

#53
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007

 Astro-Liv, on 16 septembrie 2014 - 13:44, said:

Astronomia implica planeta, ca energie, astrologia implica planeta ca energie....nu inteleg de ce astronomia poate spune "viitorul " si astrologia nu ? Astronomia este studiul de corpuri ceresti, astrologia face un pic altceva, ca metoda.
Astronomia spune viitorul planetei in cauza...astrologia spune viitorul omului ca functie dependenta de planeta respectiva. Biiiig difference!

Quote

Ma scuzati, dar astrologia, foloseste MATEMATICA, de ce nu ar fi o stiinta ? Deoarece ptr. unii, este doar o pseudostiinta ? Poate nu este chiar asa, mai stii. Unii o includ in STIINTA !
Nu stiu cine sunt acesti "unii", dar comunitatea stiintifica nu o vede ca altceva decat o pseudostiinta...ca homeopatia de exemplu.

Quote

Asta daca v-as da sa socotiti klirul reusitei sau a primejdiei de pe harta dvs....matematic....Cititi, cum si Einstein, a dorit sa vorbeasca despre falsitatea ei si pina la URMA, a sfirsit prin a recunoaste si folosi informatiile astrologice....asta ca sa vedeti ca nu numai oamenii simpli, devin "escroci " cum spuneti.
Umm...is curios unde anume foloseste sau unde declara Einstein ca e de partea astrologiei. Ce scrie in link-ul ala sunt aberatii...de ce nu exista acolo un citat specific in care sa zica Einstein, "bre, astrologia e misto, thumbs up " In schimb se citeaza niste prostii vagi care cica ar evidentia ce crede fizicianul despre astrologia, gen: ” Lucrul cu adevarat valoros este intuitia. ”
” Cel mai frumos sentiment din lume este dat de mister. ”
” Jocul este cel mai elevat tip de cercetare. ”
” In centrul fiecarei dificultati se afla o oportunitate. ”

Ce dragut...si total ridicol. Da' e la moda sa dai credibilitate unor postari de genul asta, punand numele unei persoane renumite in titlu, ca deh, daca scrie Einstein in titlu si daca bagi ceva citate vagi, pe care nici naiba nu le poate confirma daca sunt reale sau nu(desi e irelevant oricum, pentru ca nici macar nu au legatura cu subiectul discutat), atunci inseamna ca e adevarat.

#54
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 zdutzu, on 16 septembrie 2014 - 15:02, said:

Astronomia spune viitorul planetei in cauza...astrologia spune viitorul omului ca functie dependenta de planeta respectiva. Biiiig difference!

Nu stiu cine sunt acesti "unii", dar comunitatea stiintifica nu o vede ca altceva decat o pseudostiinta...ca homeopatia de exemplu.

Umm...is curios unde anume foloseste sau unde declara Einstein ca e de partea astrologiei. Ce scrie in link-ul ala sunt aberatii...de ce nu exista acolo un citat specific in care sa zica Einstein, "bre, astrologia e misto, thumbs up " In schimb se citeaza niste prostii vagi care cica ar evidentia ce crede fizicianul despre astrologia, gen: ” Lucrul cu adevarat valoros este intuitia. ”
” Cel mai frumos sentiment din lume este dat de mister. ”
” Jocul este cel mai elevat tip de cercetare. ”
” In centrul fiecarei dificultati se afla o oportunitate. ”

Ce dragut...si total ridicol. Da' e la moda sa dai credibilitate unor postari de genul asta, punand numele unei persoane renumite in titlu, ca deh, daca scrie Einstein in titlu si daca bagi ceva citate vagi, pe care nici naiba nu le poate confirma daca sunt reale sau nu(desi e irelevant oricum, pentru ca nici macar nu au legatura cu subiectul discutat), atunci inseamna ca e adevarat.
Domnule, wiki, cred ca stie sa citeasca toata lumea, ptr. ce puneti aici in tema astronomiei.

Acei unii, sint si un rest de matematicieni domnule, din aceea comunitate.

Dovezile totale in privinta lui Einstein, nu le pot pune aici, ptr. ca ar trebui sa-mi postez biblioteca personala pe site, de aceea da-m cite ceva de pe internet...dar puteti citi cartea : Indiferentei totale.

Sint insa f. surprinsa, daca tot nu credeti sau sinteti sceptic in privinta astrologiei, de ce mai puneti intrebari despre harta sau zodia dvs. domnule pe topuri de astrologie ? Nu va stiti cumva viata de pina acum sau cum sinteti... ca sa stati sa mai discutati despre aberatiile scrise de noi ... stiu eu, escrocii ? Posted Image  Ma opresc la asta, pot insa continua cu : Tacerea nu face niciodata gafe si in privinta viitorului ...Nu imi este frica de nimic, nu sper la nimic, ptr. ca sint LIBER(A) (Katsanzakis).

Edited by Astro-Liv, 16 September 2014 - 15:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate