Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Oferta 2012

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
87 replies to this topic

#37
lalita

lalita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.02.2011
as dori o recomandare pentru Kusadasi ,un hotel cu all inclusive care sa  ofere liniste si relaxare,la sfirsit de iunie undeva la 900-1000 euro de familie cu transport autocar si cazari intermediare din care la intoarcere prin Istanbul...multumesc...

#38
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,906
  • Înscris: 10.06.2008
Nu stiu daca pun o intrebare tampita insa de ce in Kusadasi nu se zice mimic de acesul la plaja? Nu se poate sta la plaja langa mare?
Se platesc separat sezlongurile chiar daca ai All inclusive?
LE1:Si ince ceva, doar aici se oferta transport cu autocarul? Ca nu am gasit alte statiuni cu o oferta de transport cu autocarul.
LE2: am vazut ceva sezlonguri...cat costa inchiriatul unui sezlong + umbrela?

Edited by joystick, 09 January 2012 - 20:56.


#39
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Toate hotelurile de 5* , majoritatea de 4* si chiar cateva de 3* au plaja privata si sezlonguri gratuite pentru clientii lor . Insa acestea nu se afla fix in Kusadasi ci in apropiere (intre 2-30 km de Kusadasi).
Cu autocarul eu nu stiu sa fie excursii decat in zona Kusadasi . Insa dupa parerea mea si pana in Kusadasi iti rogi moartea cu autocarul, dar mai departe.......
Dar poti ajunge  cu autocarul si in Marmaris , Bodrum sau chiar Antalya. Mergi cu o firma din Bucuresti care are curse regulate la Istanbul si de acolo cu o firma turceasca spre ce destinatie vrei tu. Mai complicat , dar se poate.

#40
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 ANDOX, on 9th January 2012, 21:30, said:

Toate hotelurile de 5* , majoritatea de 4* si chiar cateva de 3* au plaja privata si sezlonguri gratuite pentru clientii lor . Insa acestea nu se afla fix in Kusadasi ci in apropiere (intre 2-30 km de Kusadasi).
Cu autocarul eu nu stiu sa fie excursii decat in zona Kusadasi . Insa dupa parerea mea si pana in Kusadasi iti rogi moartea cu autocarul, dar mai departe.......
Dar poti ajunge  cu autocarul si in Marmaris , Bodrum sau chiar Antalya. Mergi cu o firma din Bucuresti care are curse regulate la Istanbul si de acolo cu o firma turceasca spre ce destinatie vrei tu. Mai complicat , dar se poate.
dă-mi exemplu, te rog, de hotel 3 stele în kusadasi cu plajă proprie și șezloange moca pt clienții lui(să nu zici mersin sau egeria că pe gardul ălora scrie 4 stele)

Edited by rottweiler2007, 10 January 2012 - 06:49.


#41
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Pigale Beach Club , plaja este comuna cu Vera dar are sezlonguri si umbrele gratuite  :P

#42
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 ANDOX, on 10th January 2012, 10:14, said:

Pigale Beach Club , plaja este comuna cu Vera dar are sezlonguri si umbrele gratuite  :P
pai ai scris citeva hoteluri de 3 stele, deci mai mult de unu', mai spune inca unul ca sa ajungi la citeva

#43
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Atlantique Holiday Club , dar vezi ca pierzi esenta mesajului initial.

#44
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 23.11.2005
salutare!
mai sunt ceva sanse de plaja in Turcia in perioada 8- 14 oct?
si daca da spre ce parte , statiune a Turciei sa ma indrept?
Eventual un hotel cu all inclusive in acea zona "mai calda"
m-ar interesa o saptamana pt 2 persoane.
multumesc!

#45
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 URZI, on 10th January 2012, 10:48, said:

salutare!
mai sunt ceva sanse de plaja in Turcia in perioada 8- 14 oct?
si daca da spre ce parte , statiune a Turciei sa ma indrept?
Eventual un hotel cu all inclusive in acea zona "mai calda"
m-ar interesa o saptamana pt 2 persoane.
multumesc!
de la marmaris si pina in alanya ai sanse mari sa fie cald si bine

#46
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,906
  • Înscris: 10.06.2008

 ANDOX, on 10th January 2012, 10:14, said:

Pigale Beach Club , plaja este comuna cu Vera dar are sezlonguri si umbrele gratuite  :P


+ Atlantique Holiday Club

Am primit o oferta de pret de la o agentie de turism exact  pentru aceste 3 hoteluri. Din pacate doar la Atlantique scrie ca are plaja (asta are 3 sau 4 stele, ca in oferta scrie ca are 4). De unde stiu eu ca si celelalte oferta acces gratuit la sezlonguri?

O alta intrebare daca nu se oferta sezlonguri, cat costa acestea? In lei sau euro?

Daca iti iei AI, si vrei pe plaja sa bei o bere sau un suc ce faci? Il cumperi sau este inclus? Nu am fost niciodata la un AI si din acest motiv intreb!

Cum este pe plaja in august? Este ca la noi? nu ai unde sa arunci un ac? Daca nu mai gasesti sezlonguri se sta si direct pe nisip?

#47
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Salut.
Credeti ca gasesc un hotel bun la 1200 euro / cuplu,  cu avion , perioada - 8-  22 iunie  , 7/10  nopti ?  sa fie un hotel cu plaja, nu in kusadasi / didim  .

Multumesc,

#48
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 joystick, on 10th January 2012, 21:39, said:

+ Atlantique Holiday Club

Am primit o oferta de pret de la o agentie de turism exact  pentru aceste 3 hoteluri. Din pacate doar la Atlantique scrie ca are plaja (asta are 3 sau 4 stele, ca in oferta scrie ca are 4). De unde stiu eu ca si celelalte oferta acces gratuit la sezlonguri?

O alta intrebare daca nu se oferta sezlonguri, cat costa acestea? In lei sau euro?

Daca iti iei AI, si vrei pe plaja sa bei o bere sau un suc ce faci? Il cumperi sau este inclus? Nu am fost niciodata la un AI si din acest motiv intreb!

Cum este pe plaja in august? Este ca la noi? nu ai unde sa arunci un ac? Daca nu mai gasesti sezlonguri se sta si direct pe nisip?
decît hotelul ăsta Atlantique Holiday Club, mai bine la olimp în românia

 tak30ver, on 10th January 2012, 22:11, said:

Salut.
Credeti ca gasesc un hotel bun la 1200 euro / cuplu,  cu avion , perioada - 8-  22 iunie  , 7/10  nopti ?  sa fie un hotel cu plaja, nu in kusadasi / didim  .

Multumesc,
eu zic că da, dar ești off dacă discuți despre prețuri pe topicul ăsta

#49
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

 joystick, on 10th January 2012, 21:39, said:

+ Atlantique Holiday Club

Am primit o oferta de pret de la o agentie de turism exact  pentru aceste 3 hoteluri. Din pacate doar la Atlantique scrie ca are plaja (asta are 3 sau 4 stele, ca in oferta scrie ca are 4). De unde stiu eu ca si celelalte oferta acces gratuit la sezlonguri?

O alta intrebare daca nu se oferta sezlonguri, cat costa acestea? In lei sau euro?

Daca iti iei AI, si vrei pe plaja sa bei o bere sau un suc ce faci? Il cumperi sau este inclus? Nu am fost niciodata la un AI si din acest motiv intreb!

Cum este pe plaja in august? Este ca la noi? nu ai unde sa arunci un ac? Daca nu mai gasesti sezlonguri se sta si direct pe nisip?
Pigale si Vera nu sunt chiar pe plaja, sunt la cateva sute de metri de plaja care este oricum cam naspa, cu pietre si sezlonguri destul de putine pentru capacitatea hotelurilor. Nu au bar pe plaja deci daca vrei sa bei ceva trebuie sa mergi la inapoi la hotel.
Atlantique Holiday Club are 3* , spune-i celui/celei care ti-a zis ca este de 4* sa mearga el/ea acolo si sa nu mai vorbeasca prostii, este chiar pe plaja si daca nu au bar pe plaja macar nu este mult de mers pana la barul de la piscina. Dupa parerea mea este cel mai OK din cele 3 mai ales daca esti interesat de plaja care este cu nisip. Camerele sunt insa cam vechi fata de Vera care a fost renovat. Gasesti destule pareri ale turistilor romani despre aceste 3 hoteluri chiar si poze.
Sezlonguri contra cost gasesti pe plajele publice 3-5 euro. Se poate sta si direct pe nisip daca nu vrei sa inchiriezi sezlong. Insa la caldurile din august sa nu ai umbrela cred ca este groaznic. Daca poti schimba concediul amana pentru inceputul lui septembrie sau macar sf. lui august vacanta.
Ca sfat  cumpara macar un hotel de 4* chiar daca mai pui vreo 100 de euro in plus fata de alea de 3*, ex Ephesia , Batihan, Tusan sau chiar 5 * mai economice ca Surmeli , Omer, Grand Belish .

#50
pispirache

pispirache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.01.2010
salut,

aveti idee ce hoteluri ofera cele mai mari reduceri pentru 2012?

multumesc

#51
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,906
  • Înscris: 10.06.2008
@ANDOX mersi frumos pentru sfaturi.

Dar de Hotel ARORA ce spui? Acesta mi-a fost recomandat dintre toate cele de mai sus. Am citit pe net edstule pareri. Acesta are bar pe plaja? Daca nu, de la barul de langa piscina poti sa iei o bere sau un suc pe plaja?

Acesta are oare plaja privata? Ma gandeam sa scap sa nu mai platesc sezlonguri!
Cume ste Tusan vs ARORA?

Edited by joystick, 11 January 2012 - 18:44.


#52
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Nu stiu mare lucru despre Arora. Nu am vazut acest hotel niciodata. O plaja mica si sezlonguri gratuite are, insa nici acesta nu este situat chiar pe plaja deci trebuie sa mergi de la plaja 2-300 m sa iei ceva de baut de la hotel. Am auzit ca si la mancare si bautura stau cam slabut. Poate te lamureste cineva care a fost la ARORA

#53
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 joystick, on 11th January 2012, 18:43, said:

@ANDOX mersi frumos pentru sfaturi.

Dar de Hotel ARORA ce spui? Acesta mi-a fost recomandat dintre toate cele de mai sus. Am citit pe net edstule pareri. Acesta are bar pe plaja? Daca nu, de la barul de langa piscina poti sa iei o bere sau un suc pe plaja?

Acesta are oare plaja privata? Ma gandeam sa scap sa nu mai platesc sezlonguri!
Cume ste Tusan vs ARORA?
uită de arora, dacă ai buget pt tusan, ia tusan

#54
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,906
  • Înscris: 10.06.2008
Tusan este mai scump... :(
Oare daca astept pana la inceputul lui februarie risc sa nu ami gasesc locuri la first minute?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate