Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Oferta 2012

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
87 replies to this topic

#19
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,902
  • Înscris: 10.06.2008
Salutare,

Este primul an in care vreau sa ies si eu din tara si sa merg undeva unsa sa imi petrec concediul. M-am gandit ca nu ar fi rau sa caut ceva si sa rezerv la inceputul anului ca poate prind si o reducere. Cred ca Turcia ar fi o solutie, eventual un all inclusive. Ca si perioada: luna septembrie.
O sa intreb cu cateva intrebari stupide:
- cu autocarul poti sa mergi in Turcia (in sensul ca te omoara sau nu transportul)?
- marea mediterana sau egee? (care este diferenta intre una si alta...nu ma refer geografic). Eu "visez" sa merg undeva unde este apa albastra, curata...nu ca la noi, plina de alge si alte chestii care mia cresc prin apa (pet-uri, gartii)
- ce hoteluri/agentii de turism mai ieftine recomandati? Oare reusesc sa gasesc ceva pana in 400 de euro pentru vreo 7 zile sa zicem? In plus stiu ca ma ami costa taxa de aeroport. Nu vreau sa ma coste foarte mult vacanta insa....

Mersi!

Edited by joystick, 03 January 2012 - 19:53.


#20
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postjoystick, on 3rd January 2012, 19:52, said:

Salutare,

Este primul an in care vreau sa ies si eu din tara si sa merg undeva unsa sa imi petrec concediul. M-am gandit ca nu ar fi rau sa caut ceva si sa rezerv la inceputul anului ca poate prind si o reducere. Cred ca Turcia ar fi o solutie, eventual un all inclusive. Ca si perioada: luna septembrie.
O sa intreb cu cateva intrebari stupide:
- cu autocarul poti sa mergi in Turcia (in sensul ca te omoara sau nu transportul)?
- marea mediterana sau egee? (care este diferenta intre una si alta...nu ma refer geografic). Eu "visez" sa merg undeva unde este apa albastra, curata...nu ca la noi, plina de alge si alte chestii care mia cresc prin apa (pet-uri, gartii)
- ce hoteluri/agentii de turism mai ieftine recomandati? Oare reusesc sa gasesc ceva pana in 400 de euro pentru vreo 7 zile sa zicem? In plus stiu ca ma ami costa taxa de aeroport. Nu vreau sa ma coste foarte mult vacanta insa....

Mersi!
studiaza saiturile agentiilor de turism, studiaza destinatiile ca sa stii ce cauti si apoi discutam

View Postkoder, on 3rd January 2012, 14:50, said:

Wow-urile din Antalya arata bine pe internet insa in realitate sunt slabute (atat la mancare cat si servicii)
wow topkapi e piesă, nu îți mai da cu părerea, am stat la topkapi și eu și alții de pe aici

#21
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postela79, on 3rd January 2012, 14:30, said:

am gasit cateva hoteluri dar nu ma pot hotari:
-fame residence
-sherwood breezes resort
-wow topkapi palace
-royal dragon
-kremlin palace
-rixos tekirova
ca si perioada, sfarsit de august inseamna prima zi in care pretul este redus fata de perioada de varf.
Din astea daca te incadrezi la bani alege Royal Dragon , plaja super , servicii bune , mancare excelenta , aquapark , lunapark .

#22
ela79

ela79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2009

View PostANDOX, on 4th January 2012, 15:05, said:

Din astea daca te incadrezi la bani alege Royal Dragon , plaja super , servicii bune , mancare excelenta , aquapark , lunapark .
multumesc
crezi ca la aceeasi bani gasesc si un alt hotel mai bun decat Royal Dragon ,am mai fost la Rixos Sungate , oare sa plec dezamagit de aici?

#23
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postkoder, on 3rd January 2012, 15:50, said:

Wow-urile din Antalya arata bine pe internet insa in realitate sunt slabute (atat la mancare cat si servicii)
La Kremlin Palace am stat în aprilie 2006 și a fost la fel de bine ca la Rixos Sungate (unde am stat în iunie 2010). După 6 ani nu știu cum mai e, e posibil să fie cum spui. Tu când ai stat ultima oară la Kremlin sau Topkapî ?

Sănătate și La Mulți Ani !

#24
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
@OvidiuNS

La Topkapi in 2009 am avut reclamtii privind camerele,cozile de la restaurantul principal si bauturile.


Offtopic: timp de 4 ani am lucrat in Antalya ca si travelrep si am auzit suficiente reclamatii, probleme astfel incat sa imi pot forma o parere despre un anume hotel.

E adevarat ca e bine efectiv sa stai intr-un hotel. Am stat in foarte multe hoteluri si insirarea lor nu ar avea nici un rost aici.
Evident gusturile si pararerile trebuiesc respectate fiindca pe forum ne exprimam liber opiniile si parerile fara a fi ingraditi in vre-un fel.

@rott Daca cineva este deranjat de postarile mele rog sa se adreseze moderatorilor si sa contesteze ceea ce am postat si nu persoana mea conform regulamentului acestui forum.

Edited by koder, 04 January 2012 - 16:17.


#25
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postela79, on 4th January 2012, 15:33, said:

multumesc
crezi ca la aceeasi bani gasesc si un alt hotel mai bun decat Royal Dragon ,am mai fost la Rixos Sungate , oare sa plec dezamagit de aici?
Ca si servicii nu cred ca vei fi dezamagita, plaja cu siguranta este mai buna la RD fata de Sungate, insa RD este un resort mult mai mic ca si teritoriu decat Sungate. Totusi la RD ai o faleza pietonala , buna pentru plimbari seara. Hoteluri bune cu multe facilitati pentru copii sunt  Delphin Palace , chiar si Imperial care se deschide anul acesta din Lara , Fulya sau Selin in zona Side si un hotel care mie mi-a placut foarte mult Gural Premier Tekirova cu un aquapark super tare si camere lux( dar asta cred ca este mai scump decat RD)
Si daca il termina de renovat poti lua in calcul si Club Gural Premier Belek.

View Postrottweiler2007, on 4th January 2012, 16:20, said:

topkapi palace ofera fff multe iar conceptul este cel mai complet din toata antalya, poate doar club med sau magic life sa fie mai complet
Daca la Topkapi este cel mai complet concept la Maxx cum este ? :nonobad:

#26
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANDOX, on 4th January 2012, 17:12, said:

Ca si servicii nu cred ca vei fi dezamagita, plaja cu siguranta este mai buna la RD fata de Sungate, insa RD este un resort mult mai mic ca si teritoriu decat Sungate. Totusi la RD ai o faleza pietonala , buna pentru plimbari seara. Hoteluri bune cu multe facilitati pentru copii sunt  Delphin Palace , chiar si Imperial care se deschide anul acesta din Lara , Fulya sau Selin in zona Side si un hotel care mie mi-a placut foarte mult Gural Premier Tekirova cu un aquapark super tare si camere lux( dar asta cred ca este mai scump decat RD)
Si daca il termina de renovat poti lua in calcul si Club Gural Premier Belek.

Daca la Topkapi este cel mai complet concept la Maxx cum este ? :nonobad:
buna intrebarea numai ca la maxx royal nu ai incluse si sporturile nautice cu motor asa cum le ai la topkapi si kremlin :naughty: , stind la topkapi ai la dispozitie spatiul a doua resorturi, topkapi+kremlin, adica poti sa fii cazat la topkapi si sa bagi la matz la kremlin

cred insa ca la club med si magic life conceptul e si mai complet in ceea ce priveste sporturile, potol gretos si alcool au toate, eu ma refer strict la sporturile nautice cu motor, cu siguranta ca la maxx royal belek sint uischiane mai multe ca la topkapi

buna intrebarea oricum si oportuna :OK:

Edited by rottweiler2007, 04 January 2012 - 17:29.


#27
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
@koder și @rottweiler2007:
Nu știu dacă e util ce se întâmplă (voi dați aici informații valoroase, n-are rost să vă împungeți inutil). Ideea e că vrem ca informația să fie corectă și la zi.
Din cele spuse până aici, fiecare aveți informații concrete până în 2009, adică destul de vechi (nu mai vb. de mine). Ar fi interesant de știut cum a fost în 2011; deși și informațiile astea ar putea fi depășite (e posibil ca în 2012 situațiile să se schimbe destul de mult față de anul trecut), măcar ar fi cele mai recente. Iar dacă aveți informații la zi din interior, alea ar fi cele mai corecte pt. 2012.

Iar în ce privește gramatica, deși mă zgârie la ureche fiecare greșeală, mă căznesc să le ignor, așa cum ne sfătuiesc toți moderatorii; e posibil ca greșelile să nu fi fost intenționate, iar graba își aduce și ea aportul. Eu încerc să nu fac greșeli gramaticale, dar uneori mai scapă câte una și de la mine, iar cele 30 de minute (în care poți corecta mesajul) trec repede.

Sănătate și toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 04 January 2012 - 17:49.


#28
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Hai sa nu mai scriem off the topic

Edited by koder, 04 January 2012 - 17:41.


#29
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
incercati sa studiati si hotel baia lara, am stat acum de revelion si e brici la servicii

#30
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postrottweiler2007, on 4th January 2012, 17:24, said:

buna intrebarea numai ca la maxx royal nu ai incluse si sporturile nautice cu motor asa cum le ai la topkapi si kremlin :naughty: , stind la topkapi ai la dispozitie spatiul a doua resorturi, topkapi+kremlin, adica poti sa fii cazat la topkapi si sa bagi la matz la kremlin

cred insa ca la club med si magic life conceptul e si mai complet in ceea ce priveste sporturile, potol gretos si alcool au toate, eu ma refer strict la sporturile nautice cu motor, cu siguranta ca la maxx royal belek sint uischiane mai multe ca la topkapi

buna intrebarea oricum si oportuna :OK:
Nu contest ce spui, insa este posibil sa fi fost gratuite sporturile cu motor sau poate le-a placut de tine si te-au lasat gratis :D  pentru ca acum pe siteul lor scrie :
Catamaran, sailing and windsurfing are our free services and you may use them with licence. You may also use our wake board, knee board, banana,water ski, jet ski, parasailing, ringo, sail school and diving school services with payment.
Oricum mie nu-mi plac WOW-urile si daca tin bine minte ultimele impresii de anul trecut despre Topkapi nu prea erau favorabile.

Edited by ANDOX, 04 January 2012 - 18:10.


#31
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANDOX, on 4th January 2012, 18:09, said:

Nu contest ce spui, insa este posibil sa fi fost gratuite sporturile cu motor sau poate le-a placut de tine si te-au lasat gratis :D  pentru ca acum pe siteul lor scrie :
Catamaran, sailing and windsurfing are our free services and you may use them with licence. You may also use our wake board, knee board, banana,water ski, jet ski, parasailing, ringo, sail school and diving school services with payment.
Oricum mie nu-mi plac WOW-urile si daca tin bine minte ultimele impresii de anul trecut despre Topkapi nu prea erau favorabile.
jet ski era moca intre anumite ore, altceva nu m-a interesat iar aia era in 2009, ce va fi in 2012 nu stiu, mie mi-a placut la topkapi dar nu e favoritul meu din antalya nici pe departe

Edited by rottweiler2007, 04 January 2012 - 18:21.


#32
tormentoor

tormentoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.01.2009
Nu ma pot decide intre Kustur Club ,Ephesia holiday Village si Grand Belish ... vreo parere care sa ma ajute sa ma decid .... fiecare din ele vine cu plusuri dar si minusuri ....

#33
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posttormentoor, on 6th January 2012, 16:48, said:

Nu ma pot decide intre Kustur Club ,Ephesia holiday Village si Grand Belish ... vreo parere care sa ma ajute sa ma decid .... fiecare din ele vine cu plusuri dar si minusuri ....
1. EBC
2. KC
3.GB

sau faci biletele si alegi

#34
tormentoor

tormentoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.01.2009
mda... cam asa era si topul meu... daca avea si plaja de la GB atunci EBC era alegerea ideala :D

#35
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posttormentoor, on 6th January 2012, 21:13, said:

mda... cam asa era si topul meu... daca avea si plaja de la GB atunci EBC era alegerea ideala :D
nimic pe lumea asta nu e perfect

#36
ela79

ela79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2009
Care este numarul minim de persoane pt. care se poate obtine reducere de grup ,cat ar putea fi aceasta in procente?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate