Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

National Geografic Wild HD

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
FlorinBentley

FlorinBentley

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.12.2006
Salutare
Ma poate ajuta cineva ............am un TV LED SAMSUNG C32U5000............prind toate posturile HD mai putin National Wild HD.
Stiti ce setari trebuie sa fac.Multumesc.

#2
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006
In primul rand, trebuie sa fi sigur ca ai inclus in abonament canalul asta. Eu de exemplu il am. Si ca idee am un Samsung 22D5000. Nu am facut nici o setare speciala, ci doar am dat scan automat si pe analogic si pe digital.
Bye.

Edited by megafanro, 30 December 2011 - 03:01.


#3
FlorinBentley

FlorinBentley

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.12.2006
Canalul este sigur inclus in abonament............o data ce receptionez celelalte canale HD............iar din cate stiu eu in momentul incheierii contractului erau doar 8 canale HD.....acum cu NatWild HD sunt 9.Poate nu am selectat corect tarile .........pt digital am selectat "altele", iar la analog am selectat "Marea Britanie".Am incercat si ambele pe älte".

Edited by megafanro, 30 December 2011 - 03:01.
Scos citat.


#4
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

View PostFlorinBentley, on 28th December 2011, 09:05, said:

Salutare
Ma poate ajuta cineva ............am un TV LED SAMSUNG C32U5000............prind toate posturile HD mai putin National Wild HD.
Stiti ce setari trebuie sa fac.Multumesc.
Bănuiesc că ai vrut să spui Samsung UE32C5000! :bigwhitegrin: Dacă le prinzi pe toate celelalte,s-ar putea să fie o problemă cu frecvența respectivă,un semnal ceva mai slab probabil. Nu știu dacă peste tot e la fel,dar la mine NG Wild HD e pe aceeași frecvență cu ProTV HD,Sport.ro HD și Acasă HD.

View PostFlorinBentley, on 28th December 2011, 11:07, said:

(...)
acum cu NatWild HD sunt 9.
(...)
Ni le spui pe aici care sunt cele 9 canale...? Mersi!

#5
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postcrislacor, on 28th December 2011, 12:04, said:

Bănuiesc că ai vrut să spui Samsung UE32C5000! :bigwhitegrin: Dacă le prinzi pe toate celelalte,s-ar putea să fie o problemă cu frecvența respectivă,un semnal ceva mai slab probabil. Nu știu dacă peste tot e la fel,dar la mine NG Wild HD e pe aceeași frecvență cu ProTV HD,Sport.ro HD și Acasă HD.


Ni le spui pe aici care sunt cele 9 canale...? Mersi!
Daca iei in calcul si Super One Hd sunt 9, + HBO Hd 10 ;)

#6
FlorinBentley

FlorinBentley

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.12.2006

View Postcrislacor, on 28th December 2011, 12:04, said:

Bănuiesc că ai vrut să spui Samsung UE32C5000! :bigwhitegrin: Dacă le prinzi pe toate celelalte,s-ar putea să fie o problemă cu frecvența respectivă,un semnal ceva mai slab probabil. Nu știu dacă peste tot e la fel,dar la mine NG Wild HD e pe aceeași frecvență cu ProTV HD,Sport.ro HD și Acasă HD.


Ni le spui pe aici care sunt cele 9 canale...? Mersi!
Scuze.........am incurcat literele la model.cele 9 posturi HD le gasesti pe siteul celor de la rds..........eu am abonamentul extra digital cu cele 9 canale HD incluse.Nu stiu ce sa zic.........oricum de cand am tv-ul (aprox. un an ) nu cred ca pro tv HD, acasa HD, sport.ro HD au emis vreodata.Posibil nu zic nu........ eu de cate ori am selectat canalele mentionate tot timpul semnalul era prost sau deloc.
Totusi daca ma poate lamuri cineva cu selectia tarilor pt activarea tuner-ului.multumesc

#7
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009

View PostFlorinBentley, on 28th December 2011, 12:13, said:

(...)Nu stiu ce sa zic.........oricum de cand am tv-ul (aprox. un an ) nu cred ca pro tv HD, acasa HD, sport.ro HD au emis vreodata. Posibil nu zic nu........ eu de cate ori am selectat canalele mentionate tot timpul semnalul era prost sau deloc.
:surprise:  :w00t: Spre surprinderea ta...au emis în tot timpul ăsta!!!

Quote

Totusi daca ma poate lamuri cineva cu selectia tarilor pt activarea tuner-ului.multumesc
Răspunsul la problema ta este dat chiar în mesajul tău...semnalul!!! Trebuie verificat mai întâi prin casă (cabluri,mufe,splittere),iar dacă aici e totul ok,trebuie chemați băieții de la RCS să verifice mai departe!

#8
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View PostFlorinBentley, on 28th December 2011, 12:13, said:

Scuze.........am incurcat literele la model.cele 9 posturi HD le gasesti pe siteul celor de la rds..........eu am abonamentul extra digital cu cele 9 canale HD incluse.Nu stiu ce sa zic.........oricum de cand am tv-ul (aprox. un an ) nu cred ca pro tv HD, acasa HD, sport.ro HD au emis vreodata.Posibil nu zic nu........ eu de cate ori am selectat canalele mentionate tot timpul semnalul era prost sau deloc.
Totusi daca ma poate lamuri cineva cu selectia tarilor pt activarea tuner-ului.multumesc

Pai tu cand ai intrat pe site-ul lor si ai vazut cele 9 canale, erau printre ele si cele ale trustului Pro, nu te-ai intrebat si tu oare de ce la tine nu se vad de un an de zile? E clar ca ai probleme cu acea frecventa, fiind pe 256 qam. Led-ul tau, fiind Samsung, nu trebuie sa selectezi nicio tara in mod special, eu il am pe Altele, si am acelasi model ca tine, numai diagonala difera, eu am 40.  Iti recomand sa faci ce a spus crislacor sau sa cumperi un amplificator de semnal pe care sa-l pui in loc de priza montata de cei de la Rcs. Eu asta am facut, la Lcd-ul din ultimul dormitor aveam probleme cu semnalul pe vreo 3 fecvente, problema fiind de la cablul care ducea pana acolo, fiind foarte vechi. Fiindu-mi foarte greu sa-l schimb pentru ca e bagat pe dupa nu stiu ce tampenii, am cumparat un amplificator de semnal de vreo 45 de ron, si astfel problema s-a rezolvat, crescandu-mi semnalul in toata casa, acum in dormitor unde aveam probleme si aveam 35% semnal acum am vreo 80% acolo, iar in sufragerie unde am led-ul am 100% de la 80-90% inainte de amplificator.

#9
FlorinBentley

FlorinBentley

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.12.2006

View Postrazvan1983, on 28th December 2011, 12:33, said:

Pai tu cand ai intrat pe site-ul lor si ai vazut cele 9 canale, erau printre ele si cele ale trustului Pro, nu te-ai intrebat si tu oare de ce la tine nu se vad de un an de zile? E clar ca ai probleme cu acea frecventa, fiind pe 256 qam. Led-ul tau, fiind Samsung, nu trebuie sa selectezi nicio tara in mod special, eu il am pe Altele, si am acelasi model ca tine, numai diagonala difera, eu am 40.  Iti recomand sa faci ce a spus crislacor sau sa cumperi un amplificator de semnal pe care sa-l pui in loc de priza montata de cei de la Rcs. Eu asta am facut, la Lcd-ul din ultimul dormitor aveam probleme cu semnalul pe vreo 3 fecvente, problema fiind de la cablul care ducea pana acolo, fiind foarte vechi. Fiindu-mi foarte greu sa-l schimb pentru ca e bagat pe dupa nu stiu ce tampenii, am cumparat un amplificator de semnal de vreo 45 de ron, si astfel problema s-a rezolvat, crescandu-mi semnalul in toata casa, acum in dormitor unde aveam probleme si aveam 35% semnal acum am vreo 80% acolo, iar in sufragerie unde am led-ul am 100% de la 80-90% inainte de amplificator.
Multumesc pentru sfaturi...........imi voi cumpara un amplificator de semnal.......mai mult ca sigur dupa cele relatate de tine e vb de semnalul prost pe care il am.

#10
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013
La documentarul de acum de pe National Geografic Wild HD, "ă"-ul nu mai este recunoscut la subtitrare, apare un patratel si a aparut inca o pista de subtitrare "Nedefinit" care este probabil greaca.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De fapt, este Ebraică (Hebrew pe S.T.B.-ul Humax).

#12
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013
Ok, ms. de informatie. Nu cunosteam caracterele(nu erau nici latine nici chirilice) de aia am presupus ca este greaca.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate