Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

taiere/unire fisiere .mpeg ts avc fara re-encodare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
danys78

danys78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 13.08.2006
Am un film inregistrata dupa un canal tv online si fisierul e din mpg-ts codec avc. Am gasit virtualdub care importa acest fisier dar problema este ca nu pot salva in mpg (ma refer la fara encodare). Stie cineva un program care sa importat acest format video si sa pot taia/uni secventele si fara sa re-encodez si as fi recunoscator pentru ajutorul vostru. O sa las atasat o informatie despre video-ul :

Attached Files



#2
fux

fux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 23.02.2010
Nu merge direct din virtualdub sa-i dai Copy si sa-l salvezi fara encodare ?

Edited by fux, 26 December 2011 - 22:27.


#3
danys78

danys78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 13.08.2006
Merge cu direct stream copy dar nu se salveaza in .mpeg si de aceea  imi dadea eroare ,el spune ca merge doar cu .avi :(  Corectez o mica problema din ce am scris din primul post: acel format .mpeg-ts Avc nu intra in virtualdub..

Ma intereseaza un anume program care sa importe/sa accepte formatul .mpg-ts codec avc si sa pot taia/lipi mai multe secvente pentru a forma un singur fisier video dar sa nu necesita re-encodare, evident daca exista programul.

Edited by danys78, 26 December 2011 - 23:24.


#4
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003
Incearca VirtualDubMod.

#5
danys78

danys78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 13.08.2006
@x3mytiz

Am incercat si pe acesta dar tot nu merge, am incercat si cu Tmpgenc Video Mastering works 5, avidemux, Avs Video Editor, Bigasoft total video converter,  Xilisoft Ultimate converter dar toate nu au functia de non-enconding adica fara encodare. Tmpgenc video mastering si bigasoft totalimporta fisierul .mpeg-ts avc - cea ce este bine in prima faza dar ultima faza este ca nu are non-encoding.

#6
bebeee

bebeee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2009
boilsoft video splitter

#7
edri

edri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 26.02.2008
Stie cineva un program pentru taiere/unire fisiere .mov (1280x720 codateH264) direct, fara re-codare?

Am incercat cu softurile de la Boilsoft si cu Fame Smart Cutter si cu astea nu merge.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate