Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Prometheus (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#73
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View PostXoleth, on 9th July 2012, 18:57, said:

Bazandu-ne pe acelasi argument, eu stiam ca postu-ti n-are sens fara sa ti-l citesc.
Oare credeai ca scriu lucrarea de doctorat pe "Filme noi"?

#74
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008

View PostPuferiu, on 13th June 2012, 00:00, said:

Sunt prea multe comentarii negative ca sa-l vad, desi imi doream. Trecand peste asta, am o intrebare: a lasat loc si pentru (un fel de) partea a doua ?
Nu prea vad loc de o continuare, dar... nu e exclusa!

#75
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Ultimul minut a stricat tot filmul! Bine, nu ca pana acolo ar fi un film bun dar Scott chiar a dat-o de gard cu filmul asta! Pacat ca incepuse bine si avea potential dar pe parcurs s-a fasait, asta ca sa nu mai spun de prostiile imense din film(nu se poate respira ca era 20% oxigen-pe Terra e 21% doh-faza care-mi aduce aminte de azotul din roti :lol: )
Ce mi-au placut enorm...efectele, navele(desi aia pamanteana era mult mai tehnologizata fata de cea a creatorilor), planeta...totul foarte bine facut!

#76
IREAL96

IREAL96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 11.07.2012
Avand nota pe IMDB [7.6] de la aproximativ [106.000] oameni, chiar trebuie sa fie Awesome !

#77
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
A fost exact asa cum m-am asteptat. Nu mai rau, nu mai bun. Sub nivelul seriei Alien dar compenseaza prin efecte.

#78
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Am vazut trailerul si mi s-a parut interesant. Spre dezamagirea mea, n-am gasit decat Alien reloaded intr-o versiune mult mai nasoala. Daca stiam, nu ma deranjam sa merg

#79
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
L-am vazut azi...nu-i perfect, are destule ''gauri'' (fie ca vorbim de cezariana care-free fie ca vorbim de clasicul ''cand dracu a crescut extraterestru' cat casa?!!) dar daca vrei sa te bucuri de un film SF destul de reusit, merita vazut. Daca e sa-l comparam cu restul filmelor din serie, Alien 1234, este sub primele 2 (dar na, vorbim aici de sci-fi classics). Explorare spatiala-este. Efecte spectaculoase-sunt. Destule intrebari ramase, de raspuns intr-un alt film in viitor-sunt. Singura scena veritabil aberanta mi s-a parut cea din final cu supravietuietoarea care pleaca cu capu de android in geanta sa-i interogheze pe extraterestrii la ei acasa. Nu cred ca toata lumea o sa se bucure de acest film, dar pentru fanii universului Alien e de urmarit. Interioarele deja clasice, atat ale navei terestre cat si cele concepute de Giger sunt superbe.

#80
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 14.04.2010
Zilele astea am dat peste un filmulet cu niste explicatii interesante plus alte cateva intrebari interesante. Din pacate tre sa stiti engleza si sa aveti 20 min la dispozitie... eu zic ca merita urmarit:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D7CChfYoO_I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#81
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Exista vreun site strain unde pot vedea Prometheus dar la calitate foarte buna (un fel de voyo dar reusit)?
As fi dispus sa dau maxim 2 euro pentru accesul la vizionare.
Dar sa mearga bine cu Romania, adica sa fi cumparat aia banda, nu sa mearga cu pauze.
Multumesc!

Edited by Sorin84k, 07 September 2012 - 19:05.


#82
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View PostSorin84k, on 07 septembrie 2012 - 19:05, said:

Exista vreun site strain unde pot vedea Prometheus dar la calitate foarte buna (un fel de voyo dar reusit)?
As fi dispus sa dau maxim 2 euro pentru accesul la vizionare.
Dar sa mearga bine cu Romania, adica sa fi cumparat aia banda, nu sa mearga cu pauze.
Multumesc!

Inca nu, iar cele de peste ocean nu redau continut pentru Ro, + ca majoritatea sunt ca voyo, dau filmele notabile in boxoffice doar dupa 6-8 luni.
Mai ai rabdare putin, Luna viitoare in 11 se lanseaza pe DvD si Blu-ray.

#83
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007
Un film confuz, destul de slab.

#84
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
doar ce a aparut varianta dvd, am vazut ceva rip-uri...

si cica varianta bluray apare in cateva zile.

intrebare pentru cine stie despre ce vorbesc: ce e cu data aia din octombrie? daca nu e data lansarii pe dvd si bluray?

#85
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007

View Postborreddog, on 11 septembrie 2012 - 13:21, said:

intrebare pentru cine stie despre ce vorbesc: ce e cu data aia din octombrie? daca nu e data lansarii pe dvd si bluray?
Lansarea oficiala e pe 11 luna viitoare.
Pe dvd apare in diferite regiuni mai repede decat in alte parti!

#86
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
A incercat cineva sa dea pre-order HD in itunes ? Cica nu ma lasa ca-s din Romania Posted Image

#87
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Mie mi-a plăcut până au intrat în acţiune scârboşeniile lui Ridley Scott. David a fost un rol de excepţie. Charlize Theron a avut un rol slab, zic eu. Nava arată spuerb.

#88
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Pe cand vine Prometheus 2?

#89
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
2015, era vorba. Au multe de explicat.

#90
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
vazut azi...pana la 75% plictiseala,dupa aia sa mai miscat cat de cat...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate