Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Rosii "Heirloom"

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
vasilemet

vasilemet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 05.10.2009

View Postparintele, on 01 aprilie 2013 - 21:42, said:

DE unde ati cumparat seminte de Black Tula? Ati gasit pe la vreun magazin sau de pe net? As vrea sa iau si eu cateva mai "exotice" sa le incerc insa nu stau in oras asa ca mi-e mai complicat sa comand.
Merci.
Este un user ce vinde seminte, dar este din Arad (parca). Eu am cumparat mai multe seminte de la el, se primesc prin posta si platesti 7 lei la posta.
Aproape tot ce am comandat am pus in pamant si au rasarit in proportie de 70% .
Scrie la  ([email protected]) si vezi ca vinde si pe -OCAZII- gasesti si foto.
Citeste si pe Softpedia forum -Legume rare, altfel - cam la pagina 6,7,8 si dai de el.
Cu respect, Vasile Met

#38
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,072
  • Înscris: 17.03.2005
Ok, va multumesc mult de informatie, mai e un user (alt mail) care tot vinde.  Cred ca o sa fac si eu o incercare, iarna asta am avut altele pe cap si n-am avut vreme sa comand din timp semite pe situri de afara.

#39
ionut_mystic

ionut_mystic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 08.01.2008

View Postregeleflorilor, on 27 martie 2013 - 17:23, said:

Aceste soiuri le-am cumparat si semanat si eu,rasarire 90% de vazut ce calitati au
1.-12 sem.TANGERINE
2.-12 sem.AMANA ORANGE
....

De unde le-ai cumparat?
Vreau sa cumpar si mai multe soiuri de legume ( si unele de porumb ) pe care nu prea le gasesc in UE, si sunt curios daca ai cumparat din afara UE si cum ai procedat.
Daca a cumparat cineva din state sau din alta parte non-ue si imi poate da niste sfaturi as fi recunoscator. Mie mi-e ca intra pachetul in Posta cu serviciu vamal si acolo trebuie deschis pachetul, si din cate stiu eu nu e voie sa primesti seminte din strainatate...

#40
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,001
  • Înscris: 28.09.2012

View Postparintele, on 03 aprilie 2013 - 13:55, said:

.  Cred ca o sa fac si eu o incercare, iarna asta am avut altele pe cap si n-am avut vreme sa comand din timp semite pe situri de afara.

Ma uit si eu maine ce semincioare mi-au mai ramas, ca am impartit la toata lumea, daca mai am ceva de-astea mai 'exotice' va anunt si va trimit cateva

#41
regeleflorilor

regeleflorilor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 18.02.2010
@ionut_mystic
le-am cumparat de pe net de aici scrie pe pm daca esti interesat si iti dau detalii nu a fost nici scump si uite cum arata semanate in 16 mart,daca nu si e prea tarziu deja la anu iti dau eu  cu cea mai mare placere

Attached Files



#42
ionut_mystic

ionut_mystic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 08.01.2008
@regeleflorilor: ai PM.
Ma poate lamuri cineva cu problema comenzilor din afara UE?
Ca sa nu fiu total off-topic va spun ce rosii am eu in prezent: Delicious, Beefsteak Pineapple, Black Krim si rosii mari romanesti.
Mai am cateva soiuri de la Banca de gene Suceava pe care nu le-am pus inca, le pun direct in gradina.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate