Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#55
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostSophistiKat, on 15 octombrie 2012 - 12:16, said:

Ce, deja vrei sa ti le rezervi de pe acum? Posted Image

Ma îndoiesc ca o sa fie la fel de mare îmbulzeala ca la Avatar.
Da, vreau neaparat sa merg la prima avanpremiera din Romania si sa am si loc bun, altfel...nici nu vreau sa ma gandesc cat de ofticata si dezamagita as fi.

Eu nu. Lotr nu s-a comparat si nu se va compara in vecii vecilor cu Avatar.

#56
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postmalls, on 15 octombrie 2012 - 12:22, said:

Da, vreau neaparat sa merg la prima avanpremiera din Romania si sa am si loc bun, altfel...nici nu vreau sa ma gandesc cat de ofticata si dezamagita as fi.

Eu nu. Lotr nu s-a comparat si nu se va compara in vecii vecilor cu Avatar.
Adica exact la momentul când cinematograful debordeaza de lume... :roflmao:

Draguta, eu n-am comentat calitatea filmelor, evident ca LOTR e mult deasupra Avatarului, doar ca cel din urma a beneficiat de niste strategii de marketing rar intâlnite. Pâna si maica-mea s-a dus sa vada Avatar, ceea ce nu se va întâmpla cu noul LOTR...

#57
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostSophistiKat, on 15 octombrie 2012 - 12:31, said:

Adica exact la momentul când cinematograful debordeaza de lume... Posted Image

Draguta, eu n-am comentat calitatea filmelor, evident ca LOTR e mult deasupra Avatarului, doar ca cel din urma a beneficiat de niste strategii de marketing rar intâlnite. Pâna si maica-mea s-a dus sa vada Avatar, ceea ce nu se va întâmpla cu noul LOTR...
Da, fix atunci Posted Image O sa-mi bag unghia-n gat pana la ceafa daca-mi spune vreun cunoscut(sau vreun forumist) ca a vazut filmul inaintea mea Posted Image
Si oricum, la filmele care mi-au placut mult de tot am fost de mai multe ori, deci probabil si la asta la fel voi face: merg la avanpremiera, astept vreo 2 saptamani si merg iar Posted Image

Vom vedea.

Edited by malls, 15 October 2012 - 12:50.


#58
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

View Postmalls, on 15 octombrie 2012 - 12:41, said:

O sa-mi bag unghia-n gat pana la ceafa daca-mi spune vreun cunoscut(sau vreun forumist) ca a vazut filmul inaintea mea
O cinefila veritabila! :roflmao:

Eu nu suport când sala e plina, pur si simplu nu mai pot aprecia filmul...peste tot în jurul meu susoteli, rontaituri de la popcorn si chips, unii-si aprind mobilul, mirosuri ciudate (basini + transpiratie probabil), pe unii îi apuca râsul la orice faza aiurea, cah! :death:  

View Postmalls, on 15 octombrie 2012 - 12:41, said:

astept vreo 2 saptamani
Si eu astept tot cam atât pt. a ma asigura ca sala o sa fie cât mai goala! :rolleyes:

#59
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostSophistiKat, on 15 octombrie 2012 - 12:56, said:

O cinefila veritabila! Posted Image

Eu nu suport când sala e plina, pur si simplu nu mai pot aprecia filmul...peste tot în jurul meu susoteli, rontaituri de la popcorn si chips, unii-si aprind mobilul, mirosuri ciudate (basini + transpiratie probabil), pe unii îi apuca râsul la orice faza aiurea, cah! Posted Image  
Orgoliul asta stupid al meu n-are legatura cu cinefilia, ci cu pasiunea pentru LOTR, deci nu prea ti-a iesit ironia Posted Image

In general nici eu nu suport salile pline, gust asa cum trebuie un film atunci cand nu ma distrage nimeni, cand e liniste, cand nu misca si nu respira nimeni in jurul meu. Dar LOTR e filmul meu de suflet si nu pot sa stau acasa si sa ma uit pe HBO in timp ce Hobbit-ul ruleaza in fata a cateva sute de oameni. E umilitor.

Edited by malls, 15 October 2012 - 13:09.


#60
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.01.2011
Am citit cate ceva pe imdb si se anunta a fi un film bestial.
Am vazut ca este deja propus pentru Oscar 2013!

Ce ziceti, ia ceva?

Bre eu am castigat la Grand Cinema Digiplex o invitatie la avanpremiera de la "Minte-ma Frumos"..asa ca l-am vazut inaintea tuturor! Astept sa faca ceva si pentru The Hobbit :P
Poate ma lipesc de vreo invitatie mocca!

#61
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostTheReason, on 17 octombrie 2012 - 20:26, said:

Ce ziceti, ia ceva?

Bre eu am castigat la Grand Cinema Digiplex o invitatie la avanpremiera de la "Minte-ma Frumos"..asa ca l-am vazut inaintea tuturor! Astept sa faca ceva si pentru The Hobbit Posted Image
Poate ma lipesc de vreo invitatie mocca!
Absolut!!!!

A fost prima avanpremiera din tot orasul, sau numai din Grand Cinema? Ca eu vreau sa merg la aia cea mai prima, nu sa merg, de exemplu, la avanpremiera din Plaza, cand filmul ruleaza deja in AFI de 2 saptamani Posted Image
Daca primesti si la Hobbit, poate-ti aduci aminte ca era pe undeva, pe vreun forum, un user malls care aprecia lotr mult mai mult decat tine, ok? Posted Image

#62
TheReason

TheReason

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 19.01.2011

View Postmalls, on 18 octombrie 2012 - 11:14, said:

Absolut!!!!

A fost prima avanpremiera din tot orasul, sau numai din Grand Cinema? Ca eu vreau sa merg la aia cea mai prima, nu sa merg, de exemplu, la avanpremiera din Plaza, cand filmul ruleaza deja in AFI de 2 saptamani Posted Image
Daca primesti si la Hobbit, poate-ti aduci aminte ca era pe undeva, pe vreun forum, un user malls care aprecia lotr mult mai mult decat tine, ok? Posted Image

Ei au avut premiera in urma cu doua saptamani si au facut un concurs pe Facebook. La misto am intrat :) Nu stiu daca mai rula la un al cinema. Stiu ca la ei a aparut oficial pe ecrane alaltaieri dar premiera a fost in urma cu 2 saptamani. O fost si Loredana si actorii principali din film.

#63
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Mai e putin :D

#64
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010
Sper sa nu ne dezamageasca noua proiectare la 48fps! :D

#65
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
http://procinema.ro/...te-debutul.html

Deci filmul va putea fi vazut la 48fps doar in doua cinematografe din Romania? :))

#66
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Deja mi-am facut rezervare :D

#67
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postmalls, on 05 decembrie 2012 - 10:17, said:

Deja mi-am facut rezervare Posted Image
La ce cinema ai reusit ?
Eu m-am tot uitat pe site la cinemacity Timisoara, dar inca nu se pot face rezervari Posted Image

Edited by Corupt, 05 December 2012 - 19:05.


#68
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
La cel din Afi Cotroceni.
Stai linistit, maine cel tarziu cred ca se vor pune biletele in vanzare la toate cinematografele ;)

#69
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postmalls, on 05 decembrie 2012 - 19:54, said:

La cel din Afi Cotroceni.
Stai linistit, maine cel tarziu cred ca se vor pune biletele in vanzare la toate cinematografele Posted Image
Sper.
Oricum tot intru si la noapte si maine la ei pe site poate prind ceva rezervari ...

Intr-un timp ma gandeam sa vb cu un angajat sa imi faca rost de niste bilete :D

#70
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Totusi, doar in alea doua cinematografe din Bucuresti va fi la 48 FPS?

#71
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostDaniJ90, on 05 decembrie 2012 - 20:17, said:

Totusi, doar in alea doua cinematografe din Bucuresti va fi la 48 FPS?
Da, eu asa am inteles. Initial am sunat la cinematograful la care merg de obicei pt ca am card si puncte si m-ar fi scos mai ieftin, dar au zis ca nu proiecteaza versiunea de 48 fps...ceea ce e o prostie, avand in vedere ca au anuntat peste tot ca se va proiecta versiunea asta.

View PostCorupt, on 05 decembrie 2012 - 20:03, said:

Intr-un timp ma gandeam sa vb cu un angajat sa imi faca rost de niste bilete Posted Image
Si eu la fel Posted Image

Edited by malls, 05 December 2012 - 20:24.


#72
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostSophistiKat, on 15 octombrie 2012 - 12:31, said:

Adica exact la momentul când cinematograful debordeaza de lume... Posted Image

Draguta, eu n-am comentat calitatea filmelor, evident ca LOTR e mult deasupra Avatarului, doar ca cel din urma a beneficiat de niste strategii de marketing rar intâlnite. Pâna si maica-mea s-a dus sa vada Avatar, ceea ce nu se va întâmpla cu noul LOTR...
Tocmai am revazut LOTR si are ceva scene filmate cu "shaky camera", iar ura unora fata de Avatar cred ca se datoreaza mai mult atmosferei nesatisfacatoare (pt unii) rezultate, decat conceptelor din film, povestii in sine sau personajelor si actorilor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate