Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#217
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007
nu sunt cam parosi pentru "casnice"?

#218
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
OK, casnice de odinioara :D. Oricum, casnicele din ziua de azi, nu prea cred sa aiba camarile pline :-))

#219
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
Mi-ar fi placut totusi sa aiba un ton mai serios, similar cu cel din LOTR... Sunt multe lucruri care nu sunt explicate,The quest of Erebor pentru detalii...

Edited by Ovidiu93, 23 December 2012 - 20:38.


#220
IPond

IPond

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.09.2008
Filmul a fost foarte frumos si bine realizat dar a avut probleme prin unele parti si aici ma refer in special la momentele alea de un umor tras de par. Imi place ca acum am aflat mai mult despre ce se intampla in LOTR.

#221
End-L-user

End-L-user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 30.01.2008

View PostOvidiu93, on 23 decembrie 2012 - 20:36, said:

Mi-ar fi placut totusi sa aiba un ton mai serios, similar cu cel din LOTR... Sunt multe lucruri care nu sunt explicate,The quest of Erebor pentru detalii...
Singura bucata din fundalul epic despre Erebor pe care P.J. a fail-at-o e aia despre cum a gasit Gandalf cheia si harta (si, din nefericire, cam toata sub-povestea cu Dol Guldur).

#222
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
E un film 3d pentru copii, de o plictiseala crunta. Actiunea e lungita muuult de tot: e vorba de o calatorie pentru a recupera un regat, au loc vreo 3 batalii modeste cu aceiasi orci pe parcursul a 3 ore. Imaginea +/+, sunetul +/-, regia +/-, poantele sunt slabute - n-am auzit rasete in sala plina. Mult mai neatractiv fata de LotR.
Nu m-as mai duce sa-l vad vreo data, il consider o ratare.

#223
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Filmul acesta se merita sa il vezi DOAR 3D la cinema, efectele si sunetul sunt bune. In rest, povestea, e plictisitoare, la un moment dat ma gandeam serios sa ma ridic de pe scaun si sa parasesc sala de cinema. Povestea e fara noima si finalul, chiar daca lasa un mare loc pentru episodul 2, e facut prost, nu se intampla nimic de fapt.
Incomparabil cu The Lord of the Ring. Acest film se vrea o...continuare, habar nu am, chiar nu ii vad rostul, adica , gandindu-ma la povestea din The Lord of the Ring, The Hobbit e o mega gluma proasta si un gust amar. Chiar au stricat multe asociind personajele din The Lord of the Ring cu personajele de aici.

Edited by cuculea, 27 December 2012 - 18:15.


#224
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postcuculea, on 27 decembrie 2012 - 18:13, said:

Incomparabil cu The Lord of the Ring. Acest film se vrea o...continuare, habar nu am, chiar nu ii vad rostul, adica , gandindu-ma la povestea din The Lord of the Ring, The Hobbit e o mega gluma proasta si un gust amar. Chiar au stricat multe asociind personajele din The Lord of the Ring cu personajele de aici.


Lol!
Nu e nicio continuare, e introducerea.

#225
End-L-user

End-L-user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 30.01.2008
Si, in plus, cartea a fost scrisa avand drept public tinta chiar copiii. E adevarat, Jackson putea sa "intunece" filmul, facandu-l mai matur si mai serios, mai aproape de LotR, dar a preferat sa pastreze 'copilarosenia' materialului original.

#226
cipanu26

cipanu26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.07.2011
Nu stiu daca a mai intrebat cineva asta ca nu am avut rabdare sa citesc toate mesajele, dar as dori sa stiu daca are vreun farmec filmul daca nu am vazut Lord of the Rings. Adica o sa inteleg ceva din el?

#227
RuneJaguar

RuneJaguar

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 949
  • Înscris: 01.01.2013

View Postcipanu26, on 02 ianuarie 2013 - 17:37, said:

Nu stiu daca a mai intrebat cineva asta ca nu am avut rabdare sa citesc toate mesajele, dar as dori sa stiu daca are vreun farmec filmul daca nu am vazut Lord of the Rings. Adica o sa inteleg ceva din el?

Da, o sa intelegi.
The hobbit e un prequel, nu se continua actiunea de la Lord of the rings.

#228
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Probabil iti va placea mai mult deoarece nu vei avea comparatie :D

#229
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
@Eu zic ca da, desi cel mai bine ar fi (zic eu) sa asteptipana apar toate 3 partile si pe urma sa vezi The Hobbit + LOTR.

In Hobitul e mai mult o poveste; are si actiune, dar nu cat LOTR.

#230
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Si-au batut joc de Gandalf.  :( Poveste pentru copii, personajele aratau ca scoase din desene animate si o gramada de "glume" mai mult sau mai putin amuzante. II lipseste seriozitatea filmului, nu prea m-a captivat. Un plus insa pentru Golum, mi s-a parut destul de tragic gagiul, foarte expresiv. In rest, personajele nu prea aveau personalitate, nu prea aveau nimic uman in ele, ma refer la dwarfi. Si prea mult umor, care strica. Asteptam ceva mai serios.

#231
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

View PostEnigel, on 17 decembrie 2012 - 22:42, said:

In afara de inceput, cand ti-au mai dat lacrimile? Posted Image
Mie mi-au mai dat la cele 2 scene cu rasarit, aia din Rivendell (Gandalf si Galadriel) si aia cu vulturii.
La aia cu vulturii ti-au dat lacrimile de ras, ma gandesc Posted Image . Doamne oare ce se intmapla cu tine daca tai 2 cepe in timp ce te uiti la rasaritul din Rivendell ??!! Salvarea te ia!

View Postmalls, on 17 decembrie 2012 - 23:10, said:

Posted Image


. Si scena de final, cu vulturii.

Bah dar ati inebunit cu vulturii aia?! Cred ca am imbatranit, nu prea ma mai misca  scene din astea care se vor a fi marete ,dar devin penibile. Eu ma gandeam cum dreac se tineau micutii de copacu ala si nu pica nici unu.
Macar coloana sonora inca ma mai misca Posted Image

Edited by Serpone, 07 January 2013 - 11:48.


#232
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View Posttyrael, on 07 ianuarie 2013 - 08:59, said:

Si-au batut joc de Gandalf.  Posted Image Poveste pentru copii, personajele aratau ca scoase din desene animate si o gramada de "glume" mai mult sau mai putin amuzante. II lipseste seriozitatea filmului, nu prea m-a captivat. Un plus insa pentru Golum, mi s-a parut destul de tragic gagiul, foarte expresiv. In rest, personajele nu prea aveau personalitate, nu prea aveau nimic uman in ele, ma refer la dwarfi. Si prea mult umor, care strica. Asteptam ceva mai serios.

ca sa numai zicem ca ei erau necajiti ca nu aveau casa dar cand s-au pus la masa in casa hobbitului erau foarte voiosi si cantareti, dansatori.

#233
Serpone

Serpone

    malus dacus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,892
  • Înscris: 21.06.2006

View Postcuculea, on 27 decembrie 2012 - 18:13, said:


Incomparabil cu The Lord of the Ring. Acest film se vrea o...continuare, habar nu am, chiar nu ii vad rostul,

Stai cam prost cu logica, nu ?

View Postcipanu26, on 02 ianuarie 2013 - 17:37, said:

, dar as dori sa stiu daca are vreun farmec filmul daca nu am vazut Lord of the Rings. Adica o sa inteleg ceva din el?
Iti trebuie cel putin un doctorat in fantasy! Altfel ma mir sa pricepi ceva. Mai bine nu te uiti, poate iti provoci un atac cerebral, gandind prea mult!....E un film tati nu e fizica cunatica!

P.S  Domneee ce sa zic... e ok-ish asa si Hobitu pacii. Dar mie unu mi-a placut mult mai mult Lotr, vazut de cel putin 2 ori fiecare parte si tot imi place. Asta nu m-a prea convins...

#234
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

Dar mie unu mi-a placut mult mai mult Lotr, vazut de cel putin 2 ori fiecare parte si tot imi place. Asta nu m-a prea convins...

Pai tuturor le-a placut mai mult LotR (inclusiv regizorului) si stim cu totii de ce.
Partea cu adevarat "suculenta" din carti e acolo, razboaiele impresionante, distrugerea si balamucul apar in LotR, nu in Hobbit.

Filmele astea venite "dupa" sunt evident o tehnica de a mai stoarce un pic de viata din calul deja mort, numit romanele lui Tolkien.
Si baietii dau la greu cu bata numita "48 fps si 3D' in animalul care de-abia mai zvacneste, confundand ultimele zbateri cu iluzia vietii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate